Світло Марії

Щоб мир запанував (Тереза Ґажійова)

Коли молимося, ми стаємо знаряддям миру. Марія закликає нас тричі поспіль: «Моліться, моліться, моліться». Повторення допомагає нам запам’ятати важливу річ. Сьогодні ми повинні засвоїти дорогоцінну пораду: єдине, що може перемогти зло й немир – це молитва. Молитва за мир – це рішучість до миру. Ми самі обираємо, що буде панувати в наших серцях.

Ми чуємо про насильство, ненависть, несправедливість, війни, які розростаються. Зі щоденних новин відчуваємо страх, невпевненість, смуток, безпорадність. Ми не можемо зупинити зла людською силою. Ми бачимо, як на наших очах руйнуються великі будівлі, церкви, лікарні – усе, що будувалося роками, знищується за лічені хвилини. Зрозуміло, що ми, люди, не можемо зупинити зла. Це неможливо.

Бог бачить нашу кризу. Саме тому посилає на землю Марію, як Вона сказала нам 2 січня 2018 року: «Коли на землі зникає любов, коли не знаходиться дорога спасіння, Я, Мати, приходжу, щоб вам допомогти пізнати істинну віру – живу й глибоку, щоб вам допомогти істинно любити».

«Я з вами – і ми молимось разом. Допоможіть Мені, дітоньки, молитвою, щоб сатана не запанував. Його потуга смерті, ненависті й страху охопила Землю. Тому, дітоньки, поверніться до Бога й молитви, посту й відречення за всіх тих, хто погорджений, убогий і без голосу в цьому світі без Бога. Дітоньки, якщо не повернетесь до Бога та Його заповідей, не будете мати майбутнього. Тому Він послав Мене вам, щоб вела вас» (25.02.2022).

Мир у світі починається з молитви на колінах. Молитва змінює нас. Бог присутній посеред будь-якого хаосу. Мир, про який говорить Марія, – це не відсутність війни. Це глибокий внутрішній мир, який походить від стосунків із Богом. Монахиня в монастирі в місті Харкові, який знаходиться в зоні бойових дій, дала свідчення про те, як, незважаючи на гуркіт зброї і вибухи, вона відчуває глибокий мир у своєму серці. Справжній мир приходить від молитовного віддавання в Божі руки.

Марія спонукає нас молитися спочатку за мир у наших серцях, потім за мир у сім’ї, а потім за мир у всьому світі. Мир – це дар Божий. Коли ми його приймаємо, він спонукає нас до любові до ближніх. Ми стаємо більш чутливими до їхніх потреб. Кожна добра справа, кожна усмішка, кожне добре слово – це молитва за мир. Молитва за мир – це також прощення. Молитва за мир – це також зречення і піст. Молитва за мир – це молитва під хрестом і з хрестом у руках. Ісус віддав Своє життя за мир у наших серцях. Коли ми об’єднуємо наші власні страждання зі стражданнями Ісуса – це є найбільша молитва.

Молитва за мир буває як особиста, так і спільна: у сім’ї, у молитовних спільнотах. Найпопулярнішою молитвою за мир у школі Богородиці є Розарій як найпотужніша зброя проти зла. Святіший Отець Іван Павло ІІ також заохочує нас: «зосереджуючи погляд на Христі, вервиця також робить нас миротворцями у цьому світі. За своєю природою як наполегливе хорове прохання у відповідності до запрошення Христа “молитись завжди” (Лк 18:1), вервиця дозволяє сподіватися, що навіть сьогодні у цій важкій “битві” за мир можна перемогти» (Rosarium Virginis Mariae).

Молитва:

О Боже! Учини з нас

знаряддя Твого миру,

щоб ми сіяли любов – там, де панує

ненависть;

вибачення – там, де панує кривда;

єдність – там, де панує сумнів;

надію – там, де панує розпач;

світло – там, де панує темрява;

радість – там, де панує смуток.

Учини, щоб ми могли не стільки шукати відради, скільки

давати її;

не стільки шукати розуміння,

скільки розуміти;

не стільки шукати любові,

скільки любити.

Бо, даючи – одержуємо,

прощаючи – дістаємо прощення,

а помираючи – народжуємося для життя вічного. Через

Христа,

Господа нашого.

Амінь

(молитва св.Франциска з Асижа).