День п’ятий:
У весільній кімнаті. Йосиф – наречений таємниці Марії
Присвячення душі
В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.
ЗАКЛИК
Духу Святий! Любове! Любове! Вкажи мені дорогу до того предивного краю, де знаходиться стежина життя серед гаїв, зрошених життєдайною росою, на яких заспокоюють спрагу втомлені серця.
О Любове, лише Ти знаєш ту дорогу, що веде до життя і правди. Це в Тобі сповнюється розкішний завіт, що єднає Три Божі Особи у Пресвятій Трійці. Саме через Тебе, о Святий Духу, виливаються на нас безцінні дари. Це від Тебе походять життєдайні дари, що родять плоди життя. У Тобі знаходиться джерело найсолодшого меду втіх, які існують лише у Господі. Через Тебе спливає на нас рясний дощ Божого благословення та Його безцінних дарів.
(св. Гертруда)
Посвята Святому Йосифу
О улюблений Св. Йосифе, прийми мене за Свою дитину, заопікуйся моїм спасінням, чувай наді мною вдень і вночі, захорони мене від нагоди до гріха, здобудь для мене чистоту душі і тіла! Через Твоє заступництво перед Ісусом подай мені Духа жертви, покори і самозречення, палаючої любові до Ісуса у Св. Тайнах, солодкої і ніжної любові до Пречистої Діви Марії, Божої Матері. Св. Йосифе, будь при мені протягом мого життя і в годину смерті, а на Божому суді осягни для мене прихильність Ісуса, мого милосердного Спасителя. Амінь
Св.Бернардин Сієнський
“Вірую…” (Апостольський символ віри)
“Радуйся, Маріє…” (10 раз в наміреннях Богородиці)
Слово Боже
Йо 4, 13-14: А Ісус їй у відповідь: «Кожен, хто оту воду п’є, знову захоче пити. Той же, хто нап’ється води, якої дам йому я, – не матиме спраги повіки. Вода бо, що дам йому я, стане в ньому джерелом такої води, яка струмує в життя вічне.»
Послання Богородиці, 25 липня 1988 p., Меджуґор’є.
“Дорогі діти! Сьогодні вас закликаю до повного віддання Богові. Все, що ви робите, і все, що посідаєте, віддайте Богові, щоб Він запанував у вашому житті як Цар усього, що посідаєте. Так Бог через Мене може вести вас у глибини духовного життя. Дітоньки, не бійтеся, бо Я з вами, навіть тоді, коли думаєте, що виходу немає і що панує сатана. Я вам приношу мир. Я ваша Мати й Цариця Миру. Благословляю вас благословенням радості, щоб Бог був усім у вашому житті. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.
РОЗДУМИ
Кожну справу слід вершити у Пресвятій Діві Марії, тобто потрібно навчитися настільки внутрішньо зосереджуватися, щоб духовний образ Пресвятої Діви Марії був з нами завжди. Тоді Пресвята Діва стане для душі капличкою, в якому душа молитиметься Богові, знаючи, що не буде відкинута; вежею Давида, яка захистить її від усіх ворогів; запаленим Світильником, що осяє всю внутрішню людину, палаючи Божественною Любов’ю; священним Вівтарем, щоб з Нею бачити Бога. І, нарешті, Вона стане для душі повсякденним і незмінним пристановищем. Якщо душа молитиметься, то відбуватиметься це в Пресвятій Діві Марії; якщо вона прийме Христа у Святому Причасті, то віддасть Його Пресвятій Діві Марії, щоб отримати повноту радості; вона все робитиме в Пресвятій Діві Марії, завжди і в усьому зрікаючись самої себе.
(св. Людовик Марія Гріньйон де Монфорт, Тайна Пресвятої Богородиці, п. 47)
Діяння Церкви у світі – це своєрідне продовження турботи та піклування Марії: насправді конкретна любов Пресвятої Діви в назаретському домі, у Єлизавети, в Кані Галілейській, на горі Голгофі – все це складові спасенних подій в найбільшому церковному значенні. Воно продовжується і сповнюється в материнській турботі Церкви та в її гарячому бажанні пізнання правди всіма людьми (пор. 1 Тим. 2, 4), в ії постійному піклуванні про людей слабких, хворих та знедолених, в її твердому намаганні зміцнити мир та суспільну злагоду, в її витривалій та ревній діяльності, спрямованій на те, щоб всі люди стали учасниками спасіння, яке своєю смертю здобув для нас Христос. Таким чином, любов до Церкви зміниться в любов до Марії, і навпаки – любов до Маріїї перетвориться на любов до Церкви. Адже одна не може існувати без іншої, як це влучно помітив Хроматій з Аквілеї: „Церква згромадилась у верхніх приміщеннях Горниці разом з Марією – Матір’ю Ісуса та з Його братами. Отож, не можна було б назватися Церквою, коли б не було в ній Марії, Матері Господа і Його братів”.
(Павло VI, Marialis cultus, п. 28)
АНТИФОН
З надією на те, що осягну я Небо,
О Найдорожча Мати, біжу в Твої сліди,
Занурююся ніжно у спогляданні Тебе,
Від Твого Серця вчуся любити назавжди.
Твій Материнський погляд всі сумніви розвіє
І радістю наповнить, і плакати навчить,
В Своєму Серці бідних, пригноблених укриє,
Утішить, поцілує і всім благословить.
(св. Тереза від Дитятка Ісуса, “Чому я кохаю Тебе, о Маріє?”)
ПСАЛОМ 85
Ти, Господи, був доброзичливим до свого краю
і долю Якова ти обернув на добре.
Простив вину народу твого,
покрив усі гріхи їхні.
Стримав усе твоє обурення,
спинив жар гніву твого.
Обнови нас, Боже нашого спасіння,
і поклади край твоєму на нас гнівові!
Чи будеш гніватися на нас вічно?
Чи ти пошириш гнів твій від роду до роду?
Чи ж ти не оживиш нас знову,
і народ твій не буде радуватися в тобі?
Яви, о Господи, нам твоє милосердя,
подай нам твоє спасіння.
Послухаю, Господь Бог говорить:
про мир говорить до народу свого
і до своїх побожних;
лише нехай не повертаються назад до божевілля.
Справді, його спасіння близьке до тих, що його бояться,
щоб слава його перебувала в краю нашім.
Милосердя й милість зустрілися разом,
справедливість і мир поцілувались між собою.
Правда з землі зійде,
і справедливість дивитиметься з неба.
Та й сам Господь дасть щастя,
і земля наша дасть урожай свій.
Перед ним ітиме справедливість
і спасіння, – там, де він буде ступати.
Іспит сумління (моліться цими словами повільно)
Мій добрий і милосердний Отче, стою перед Тобою. Я знаю, що Ти мене бачиш й чуєш. Хочу сказати Тобі сьогодні: я вірю, що Ти можеш мене очистити. Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвітли мою пам’ять і моє серце, Мій ангеле-охоронцю, допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь.
(Тепер пригадайте собі, якими були ваші ранкові постанови, згадайте, що сталося в цей день, які почуття були у вас на серці. Оцініть, чим би були задоволені Марія та Ісус, та подякуйте за це)
Спасибі, Господи, за думки про Тебе, за витривалість у добрі, за сили відкидати спокуси, за добре натхнення, за …
(Тепер оцініть, чим би не були задоволені Марія та Ісус, перепросіть за гріхи і занедбання)
Милосердний Боже, пробач мені….. Мені шкода …. Я жалію, що…
Прошу Тебе, добрий Отче! Допоможи мені завтра не впасти в спокусу… Допоможи боротися зі своєю провиною… Я хочу бути схожим(ою) на Ісуса та Марію і хочу так, як вони…
Особливо прошу Тебе про чесноти … (наприклад, смирення, лагідність …)
Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати.
Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день.
Ісусе довіряю Тобі!
Царице миру, молися за нас!
Молитва посвяти Ісусові через Марію
Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення.
Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця.
О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь.
Богородице Діво, Царице миру і примирення,
молися за нас і за цілий світ. (3 рази)