Світло Марії

ДЕНЬ ПЕРШИЙ: ЗВ’ЯЗОК ЄДНОСТІ ПОМІЖ ОТЦЕМ ТА МАРІЄЮ

День перший:
Зв’язок єдності поміж Отцем та Марією
(8-ий день)
Присвячення наших людських коренів
В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

ЗАКЛИК
Духу Святий, будь Наставником
цілого мого серця – щоб кохало,
моїх думок – щоб пізнавали,
моїх вуст – щоб для Тебе підкоряли душі.
Мої почуття та здібності
використовуй для праці або навіть страждання для Тебе,
а також мої цінності та біль –
усе нехай служить Тобі.

З мого серця вчини храм,
з моїх уст – знаряддя,
взірцеве та вимовне.
Через Ісуса і Марію
царюй в мені із силою,
щоб я міг вічно славити
Бога єдиного.
(св. Людовик Марія Гріньйон де Монфорт)

Посвята Святому Йосифу
О улюблений Св. Йосифе, прийми мене за Свою дитину, заопікуйся моїм спасінням, чувай наді мною вдень і вночі, захорони мене від нагоди до гріха, здобудь для мене чистоту душі і тіла! Через Твоє заступництво перед Ісусом подай мені Духа жертви, покори і самозречення, палаючої любові до Ісуса у Св. Тайнах, солодкої і ніжної любові до Пречистої Діви Марії, Божої Матері. Св. Йосифе, будь при мені протягом мого життя і в годину смерті, а на Божому суді осягни для мене прихильність Ісуса, мого милосердного Спасителя. Амінь
Св.Бернардин Сієнський

Вірую…” (Апостольський символ віри)
“Радуйся, Маріє…” (10 раз в наміреннях Богородиці)

Слово Боже

Еф 1, 3-6: Благословен Бог і Отець Господа нашого Ісуса Христа, що благословив нас із неба всяким духовним благословенством у Христі. Бо в ньому він нас вибрав перед заснуванням світу, щоб ми були святі й бездоганні перед ним у любові. Він призначив нас наперед для себе на те, щоб ми стали його синами через Ісуса Христа, за рішенням своєї доброї волі, на хвалу слави своєї благодаті, якою він обдарував нас у любім своїм Сині.

Послання Богородиці, 11 липня 1993 p., Меджуґор’є
“Дорогі діти! Я хочу, щоб ви переживали кожен новий день в любові та у мирі, і щоб ви самі стали носіями миру і любові. Людям дуже потрібна благодать миру і любові, які втратили тому, що не моляться. Творіть у ваших серцях неустанну молитву, бо лише тоді ви зможете стати посудинами, приготованими для Бога. Завдяки молитві, ваш Отець сформує з вас посудину, згідно зі Своєю волею. Тому повністю віддайтесь Йому. Дякую вам, що ви відповіли на Мій заклик”.

РОЗДУМИ
Коли, згідно з Божим замислом, з ребра чоловіка була створена жінка як належна поміч для нього, не сталося це лише з метою народжування дітей, але для співпраці в їх вихованні та дбайливому ставленні до них через своє материнство, ніжність, доброту, а також мудре піклування.
Коли Бог Отець, ще перед створенням світу, покликав нас до життя, згідно з задумом своєї волі та чистого дару своєї благодаті, дарованої нам в Христі, без сумніву, призначив нас для того, щоб ми стали членами Його Сина. Він створив нас вже немовби в самому Сині і приготував для нас завдання, яке ми повинні виконати для Його слави.
Отож, коли надійшла повнота часу, і Він покликав до життя Свою Святу Наречену, безперечно, захотів також Її посвятити у свої божественні плани щодо кожної конкретної душі.
(Жан Жак Ольє)

На славу Святої і Нероздільної Трійці, на честь та славу Богородиці, для звеличення католицької віри і поширення віри християнської, авторитетом Господа нашого Ісуса Христа, святих Апостолів Петра і Павла, а також Нашим, оголошуємо і окреслюємо, що наука, яка проголошує Пресвяту Діву Марію від першої хвилини свого зачаття – міццю особливої благодаті і привілею Всемогутнього Бога, силою передбачуваних заслуг Ісуса Христа, Спасителя людського роду – збережену від будь-якої плями первородного гріха – це правда, об’явлена Богом, і тому всі вірні повинні в неї вірити твердо і без вагань.

(Пій ІХ, Ineffabilis Deus)
Щоб стати Матір’ю Спасителя, Марія „була наділена Богом дарами, гідними такого великого завдання”. Ця „велична й цілковито унікальна святість”, якою Марія „була збагачена від першої хвилини свого зачаття”, цілком походить від Христа: вона „відкуплена надзвичайним способом, з огляду на заслуги її Сина. Більше, ніж будь-яку іншу створену істоту Отець благословив її „із Неба всяким духовним благословенням у Христі” (Еф. 1, 3). Він вибрав її „ще перед заснуванням світу, щоб Вона була свята й непорочна перед Ним у любові”.
Отці Східної Церкви називають Матір Божу „Всесвятою” (Panaghia) і величають її як „вільну від усякої плями гріха, немов спорудженою Святим Духом і оформленою в Нове Творіння”. Божою Благодаттю Марія залишилась чистою від усякого особистого гріха впродовж усього Свого життя.
(Катехизм Католицької Церкви, п. 490-493)

МОЛИТВА ПОСВЯТИ
Маріє, котра живеш в думці Отця, поручнице Його задумів! Нехай Твій Материнський Покров, пригадує мені, що я був створений в мудрості та з любов’ю. Допоможи мені, щоб я міг з вдячністю вигукнути так нескінченно доброму Отцеві: „Дякую Тобі, Господи за те, що Ти так предивно створив мене!”.
Маріє, відвідай хвилину мого зачаття. Я присвячую її Тобі. Я віддаю Тобі моїх земних батьків та їхній подружній зв’язок. Я присвячую Тобі всі подружні пари на цій землі, щоб на образ Божий людина давала життя в мудрості та з любов’ю.

АНТИФОН
О Ісусе, наш дорогий Наречений,
наш Боже, наш Брате,
через Твою Пресвяту Матір,
поспішай, поспішай народитися в нас,
щоб ми могли через Тебе
дійти до Отця.
(св. Людовик Марія Гріньйон де Монфорт)

ПСАЛОМ 127
Коли Господь не збудує дому –
дарма працюють його будівничі.
Коли Господь не зберігає міста –
дарма пильнує сторож.
Дарма встаєте рано,
засиджуєтеся до пізна:
усе ж їсте загорьований хліб!
Господь дає його уві сні своїм любим.
Спадок Господній – діти,
плід лона – нагорода.
Як стріли у руці вояка,
так діти віку молодого.
Щасливий чоловік, що ними
наповнив сагайдак свій!
Не осоромляться, коли будуть позиватися
при брамі з ворогами.

Іспит сумління (моліться цими словами повільно)
Мій добрий і милосердний Отче, стою перед Тобою. Я знаю, що Ти мене бачиш й чуєш. Хочу сказати Тобі сьогодні: я вірю, що Ти можеш мене очистити. Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвітли мою пам’ять і моє серце, Мій ангеле-охоронцю, допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь.

(Тепер пригадайте собі, якими були ваші ранкові постанови, згадайте, що сталося в цей день, які почуття були у вас на серці. Оцініть, чим би були задоволені Марія та Ісус, та подякуйте за це)

Спасибі, Господи, за думки про Тебе, за витривалість у добрі, за сили відкидати спокуси, за добре натхнення, за …

(Тепер оцініть, чим би не були задоволені Марія та Ісус, перепросіть за гріхи і занедбання)

Милосердний Боже, пробач мені….. Мені шкода …. Я жалію, що…

Прошу Тебе, добрий Отче! Допоможи мені завтра не впасти в спокусу… Допоможи боротися зі своєю провиною… Я хочу бути схожим(ою) на Ісуса та Марію і хочу так, як вони…

Особливо прошу Тебе про чесноти … (наприклад, смирення, лагідність …)

Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати.

Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день.

Ісусе довіряю Тобі!
Царице миру, молися за нас!

Молитва посвяти Ісусові через Марію
Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення.
Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця.
О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь.

Богородице Діво, Царице миру і примирення,
молися за нас і за цілий світ. (3 рази)