Світло Марії

ДЕНЬ ШОСТИЙ: ЗАРУЧИНИ ЗІ СЛОВОМ У ПОДВІЙНОМУ ЗРАНЕНІ МЕЧЕМ

День шостий
Заручини зі Словом у подвійному зранені мечем
(20-ий день)
Відновлення обітниць хрещення
В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

ЗАКЛИК
Духу Святий, розпали мене,
Вогонь Господній, огорни мене,
Духу Святий, розпали мене,
І на істинну дорогу заведи мене.

Духу Святий, очищай мене,
Вогонь любові, випали мене,
Духу Святий, очищай мене,
Та з Ісусом обвінчай мене.

Духу Святий, зміцни мене,
Любове Бога, зціли мене,
Духу Святий, зміцни мене,
О Духу, віднови мене.

Духу Святий, надихни мене,
Любове Ісуса, наповни мене,
Духу Святий, надихни мене,
І вічне щастя подаруй мені.
(бл. Марія від Розп’ятого Ісуса, Арабка)

Посвята Святому Йосифу
О улюблений Св. Йосифе, прийми мене за Свою дитину, заопікуйся моїм спасінням, чувай наді мною вдень і вночі, захорони мене від нагоди до гріха, здобудь для мене чистоту душі і тіла! Через Твоє заступництво перед Ісусом подай мені Духа жертви, покори і самозречення, палаючої любові до Ісуса у Св. Тайнах, солодкої і ніжної любові до Пречистої Діви Марії, Божої Матері. Св. Йосифе, будь при мені протягом мого життя і в годину смерті, а на Божому суді осягни для мене прихильність Ісуса, мого милосердного Спасителя. Амінь
Св.Бернардин Сієнський

Вірую…” (Апостольський символ віри)
“Радуйся, Маріє…” (10 раз в наміреннях Богородиці)

Слово Боже

Кол 2, 6-7: Як, отже, ви прийняли Господа Ісуса Христа, так у ньому перебувайте; вкорінені в ньому, збудовані на ньому і зміцнені в тій вірі, якої ви навчились, поступаючи в ній наперед з подякою.

Послання Богородиці, 25 листопада 1991 p., Меджуґор’є
“Дорогі діти! І цього разу закликаю вас до молитви. Моліться, аби ви могли зрозуміти, що Бог хоче вам сказати через Мою присутність і через послання, які вам даю. Хочу вас усіх якнайбільше наблизити Ісусові та Його зраненому Серцю, щоб ви могли усвідомити безмежну любов, яка дарувалась за кожного з вас. Тому, дорогі діти, моліться, щоб із ваших сердець потекло джерело любові на кожну людину й на того, хто ненавидить вас та зневажає. Так, любов’ю Ісуса, зможете перемогти всю біду в цьому скорботному світі, що є безнадійним для тих, хто не знає Ісуса. Дякую вам за всі жертви й молитви. Моліться, щоб Я могла вам допомогти. Мені потрібні Ваші молитви. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

РОЗДУМИ
Занурення у водах хрещення – це покладення до гробу разом з Ісусом, а містичний гріб – це Серце Марії. Там ми по-справжньому і повністю помираємо для себе самих, коли відрікаємося від будь-яких власних дій, навіть найпрекрасніших, щоб втратити себе в Марії, котра сама почне в нас діяти, жити і кохати. Слід збагнути, що саме там настає відречення від зла, якого вимагає від нас Бог, щоб в нашій Матері ми наново змогли народитися. Таке відродження – це цілковита віднова, що вимагає відречення від всього, чим ми є. Це саме та темрява, про яку говорить святий Йоан від Хреста, темрява дитини, замкнутої в материнському лоні. У такій вірі покластися на Марію – це стати учасником тайни великої святості. „Ми померли, і життя наше поховане з Ісусом в Марії…”
Саме це і є ніжністю Бога. Щоб полегшити нам цю смерть, Він ховає нас в Серці Матері.

(о. Габріель Жакьє)

Саме цим пояснюється те, чому наші серця палають таким жаром любові, а також чому саме в Богородичні свята ми майже постійно відчуваємо в грудях якесь божественне тепло, цілком відмінне від природного (…). Внаслідок цього, я, з любові, себе в Ній втрачаю, в Неї занурююсь, і Вона огортає мене.
(с. Марія від Святої Терези)

Любов Христа – це стріла, яку я обираю. Ця стріла не лише проникла душу Марії, але проникала Її поступово і повністю, щоб в Її дівочому Серці не залишилося нічого, окрім любові, щоб Марія, повна благодаті, могла любити всім серцем, всією душею і всіма своїми силами. Безперечно, стріла проникла Її також для того, щоб досягти і нас, щоб усі ми стали сопричасниками тієї повноти, а Мати Божа стала Матір’ю Любові, Матір’ю тієї Любові, якої Отцем є Бог-Любов.
(св. Бернард)

Вже під час Хрещення, Миропомазання, Таїнства Примирення і Євхаристії, а також в багатьох інших знаках спільноти Церкви Христос приходив до нас без жодної заслуги з нашої сторони, інколи так, що ми Його навіть не впізнавали.
Нехай, отже, Марія допоможе нам в простоті серця прийняти благовіщення Божої любові і в неї повірити, без огляду на сумніви, які через суспільство і наш власний розум, проникають до наших сердець! Не біймося! А якщо труднощі далі існуватимуть, ми будемо молитися, щоб попри це чинити за вірою, а радше – завдяки вірі, тому що тут випробовується наша довіра і наша вірність. Ми підтримуватимемо нашу віру поглибленим вивченням Божого Слова і невпинними роздумами над живою Традицією Церкви. Щоб дійти до світла, ми намагатимемося чинити за Істиною в нашому житті. О коли б ми мали прозору та міцну віру Бернадетти! Вже від початку свого п’ятнадцятиріччя, будучи впевненою в отриманих від Марії веліннях, в неї була відвага опиратися підозрам дорослого світу, щоб бути вірною тому, що отримала, і щоб свідчити про це.
(Йоан Павло ІІ, Лурд 1983)

АНТИФОН
О Маріє, моя найсолодша любове, Ти єси Книгою, в якій записані Слова, що дають нам науку життя. Ти – амвон, з якого цю науку нам проголошують. Я бачу Слово тієї миті, коли воно було в Тобі записане. І бачу також Хрест волі Божого Сина, тому що вже від хвилини зачаття Йому було прищеплене бажання смерті за спасіння людини, тіло котрої прийняв.
(св. Катерина з Сієни)

ПІСНЯ: Одкр. 19, 1-2. 5. 6-7.
Алілуя!
Спасіння і слава, і сила Богу нашому,
бо істинні і справедливі суди його.
Алілуя!
Хваліть Бога нашого, всі слуги його
і всі, що бояться його, малі і великі.
Алілуя!
Бо воцарився Господь Бог наш, Вседержитель,
Радіймо і веселімся і віддаймо славу йому.
Алілуя!
Бо настав шлюб Агнця,
і дружина його приготувалася.
Алілуя!

Іспит сумління (моліться цими словами повільно)
Мій добрий і милосердний Отче, стою перед Тобою. Я знаю, що Ти мене бачиш й чуєш. Хочу сказати Тобі сьогодні: я вірю, що Ти можеш мене очистити. Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвітли мою пам’ять і моє серце, Мій ангеле-охоронцю, допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь.

(Тепер пригадайте собі, якими були ваші ранкові постанови, згадайте, що сталося в цей день, які почуття були у вас на серці. Оцініть, чим би були задоволені Марія та Ісус, та подякуйте за це)

Спасибі, Господи, за думки про Тебе, за витривалість у добрі, за сили відкидати спокуси, за добре натхнення, за …

(Тепер оцініть, чим би не були задоволені Марія та Ісус, перепросіть за гріхи і занедбання)

Милосердний Боже, пробач мені….. Мені шкода …. Я жалію, що…

Прошу Тебе, добрий Отче! Допоможи мені завтра не впасти в спокусу… Допоможи боротися зі своєю провиною… Я хочу бути схожим(ою) на Ісуса та Марію і хочу так, як вони…

Особливо прошу Тебе про чесноти … (наприклад, смирення, лагідність …)

Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати.

Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день.

Ісусе довіряю Тобі!
Царице миру, молися за нас!

Молитва посвяти Ісусові через Марію
Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення.
Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця.
О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь.

Богородице Діво, Царице миру і примирення,
молися за нас і за цілий світ. (3 рази)