Світло Марії

ПЕРШИЙ ДЕНЬ: СХОДЖЕННЯ ДО НАЗАРЕТУ

День перший
Вхід до Назарету
(1-ий день)

Відречення від духа цього світу
Присвячення зовнішніх цінностей
В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

ЗАКЛИК
Прийди Духу Святий. Прийди, радосте вічна. Прийди, вінець нев’янучий. Прийди Ти, кого полюбила і любить нещасна душа моя. Прийди один до одного, тому що я самотній, як бачиш. Прийди Ти, що відокремив мене від усіх і зробив на землі самотнім. Прийди Ти, що став бажанням у мені та вчинив, аби я бажав Тебе, повністю неприступного. Прийди, дихання і життя моє. Прийди, утіхо смиренної душі моєї. Прийди, радосте і славо, і безнастанна утіхо моя. Прийди, світло істинне. Прийди, життя вічне. Прийди, заповітна таємнице. Прийди, скарбе безіменний. Прийди, світло невечірнє. Прийди всіх бажаючих спастися, істинна надіє. Ти, Недоступний, що сам в мені єси бажанням.
(св. Симеон Новий Богослов)

Посвята Святому Йосифу
О улюблений Св. Йосифе, прийми мене за Свою дитину, заопікуйся моїм спасінням, чувай наді мною вдень і вночі, захорони мене від нагоди до гріха, здобудь для мене чистоту душі і тіла! Через Твоє заступництво перед Ісусом подай мені Духа жертви, покори і самозречення, палаючої любові до Ісуса у Св. Тайнах, солодкої і ніжної любові до Пречистої Діви Марії, Божої Матері. Св. Йосифе, будь при мені протягом мого життя і в годину смерті, а на Божому суді осягни для мене прихильність Ісуса, мого милосердного Спасителя. Амінь
Св.Бернардин Сієнський

“Вірую…” (Апостольський символ віри)
“Радуйся, Маріє…” (10 раз в наміреннях Богородиці)

Слово Боже

Мт 6, 19-21: Не збирайте собі скарбів на землі, де міль і хробацтво нівечить, і де підкопують злодії і викрадають. Збирайте собі скарби на небі, де ні міль, ані хробацтво не нівечить і де злодії не пробивають стін і не викрадають. Бо де твій скарб, там буде і твоє серце.

Послання Богородиці, 25 серпня 1992., Меджуґор’є.
“Дорогі діти! Сьогодні хочу сказати вам, що люблю вас. Люблю вас Своєю Материнською любов’ю та закликаю вас відкритися Мені повністю, так, щоб через кожного з вас, могла навертати й спасати світ, повний гріха та всього того, що не є добрим. Тому, дорогі Мої дітоньки, відкрийтеся Мені, щоб Я могла вам відкрити й показати Бога, Який вас любить. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

РОЗДУМИ
Щоб належним чином панувати над собою, слід щодня умертвляти себе, тобто відрікатися від своїх пристрастей, які володіють нашою душею і тілесними бажаннями. Слід дивитися на них, не бачачи їх; слухати, не чуючи їх; користуватися речами цього світу, не зважаючи на них (пор. 1 Кор. 7, 31). Саме це мав на увазі святий Павло, коли говорив про щоденні умертвіння: „Щодня я наражаюсь на смерть” (1 Кор. 15, 31). „Істинно, істинно говорю вам: Пшеничне зерно, коли не впаде на землю і не завмре, залишиться саме-одне, коли ж завмре, то рясний плід принесе” (Йо. 12, 24).
Якщо ми не умертвляємо самі себе, якщо навіть найбільш благочестиві релігійні практики не надихають нас до цієї, необхідної та безмірно плідної смерті, ми не принесемо корисних плодів. Наша набожність залишиться безплідною, а вся наша праведність буде зіпсута егоїстичною любов’ю та самовпевненістю. Відтак, навіть найбільші наші жертви і найкращі вчинки будуть огидними в очах Господа. У годину смерті станемо перед Ним з порожніми руками, без чеснот і заслуг, та з серцем, в якому не буде жодної іскри чистої любові, що дається тільки тим душам, котрі себе зрікаються, і в котрих життя поховане з Христом в Бозі (Кол. 3, 3).
(св. Людовик Марія Гріньйон де Монфорт, Трактат, п. 81)
Схотів же Отець милості, щоб воплочення було попереджене згодою вибраної матері, так і жінка причинилась би до життя. А це у значній мірі відноситься до Матері Ісуса, що дала світові саме життя, що все відновлює, та була для цього обдарована від Бога даруванням гідним такого завдання. Тому й не дивно, що Святі Отці називали Богородицю Всесвятою та вільною від усякої гріховної скверни, немов спорудженою Святим Духом та оформленою в нове створіння. Збагачена від першої хвилини свого зачаття красою надзвичайної святості, назаретська Діва прийняла від ангела благовіщення з Божого наказу, в привіті: „повна благодаті” (пор. Лк. 1, 28), та відповіла небесному віснику: „Ось я, Господня слугиня: нехай зі мною станеться по-твоєму слову (Лк. 1, 38). Так Марія, донька Адама, погоджуючись з Божим Словом, стала Матір’ю Ісуса, та прийнявши цілим серцем і не обмежена жодним гріхом спасенну волю Божу, присвятила себе вповні, як слугиня Господня, особі і ділу Сина свого, разом з Ним і залежно від Нього, благодаттю всемогутнього Бога, прислуговуючи таїнству відкуплення. Слушно, отже, Святі Отці вважають, що Марія не була лише пасивно використана Богом, але вільно, вірою і послухом співпрацювала для людського спасіння.
(Конституція Lumen gentium, п. 56)

ПСАЛОМ 131
Серце моє, о Господи, не горде,
та й очі мої не несуться вгору.
Я не женусь також за тим,
що велике й дивне для мене.
Я втихомирив і заспокоїв мою душу,
немов дитятко на руках у матері своєї,
немов дитя – душа моя у мене.
Надійсь, Ізраїлю, на Господа
віднині і повіки.

Іспит сумління (Моліться цими словами повільно)
Мій добрий і милосердний Отче, стою перед Тобою. Я знаю, що Ти мене бачиш й чуєш. Хочу сказати Тобі сьогодні: я вірю, що Ти можеш мене очистити. Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвітли мою пам’ять і моє серце, Мій ангеле-охоронцю, допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь.

(Тепер пригадайте собі, якими були ваші ранкові постанови, згадайте, що сталося в цей день, які почуття були у вас на серці. Оцініть, чим би були задоволені Марія та Ісус, та подякуйте за це)
Спасибі, Господи, за думки про Тебе, за витривалість у добрі, за сили відкидати спокуси, за добре натхнення, за …

(Тепер оцініть, чим би не були задоволені Марія та Ісус, перепросіть за гріхи і занедбання)
Милосердний Боже, пробач мені….. Мені шкода …. Я жалію, що…
Прошу Тебе, добрий Отче! Допоможи мені завтра не впасти в спокусу… Допоможи боротися зі своєю провиною… Я хочу бути схожим(ою) на Ісуса та Марію і хочу так, як вони…
Особливо прошу Тебе про чесноти … (наприклад, смирення, лагідність …)
Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати.
Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день.
Ісусе довіряю Тобі!
Царице миру, молися за нас!

Молитва посвяти
Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення.
Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця.
О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь.

Богородице Діво, Царице миру і примирення,
молися за нас і за цілий світ. (3 рази)