Світло Марії

ТРЕТІЙ ДЕНЬ: УБОГІСТЬ В ДУСІ

День третій
Убогість в Дусі
(3-ий день)
Духовна вбогість
Присвячення внутрішніх цінностей
В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

ЗАКЛИК
Прийди, Святий Духу.
Прийди, Вогню Любові.
Прийди, Отче вбогих,
закоханий в нашу нужду та рани.
Прийди до наших сердець
і зішли нам з Неба
промінь Твого світла.
Прийди, Отче вбогих.
Прийди, Подателю дарів.
Прийди, Світло сердець.

Посвята Святому Йосифу
О улюблений Св. Йосифе, прийми мене за Свою дитину, заопікуйся моїм спасінням, чувай наді мною вдень і вночі, захорони мене від нагоди до гріха, здобудь для мене чистоту душі і тіла! Через Твоє заступництво перед Ісусом подай мені Духа жертви, покори і самозречення, палаючої любові до Ісуса у Св. Тайнах, солодкої і ніжної любові до Пречистої Діви Марії, Божої Матері. Св. Йосифе, будь при мені протягом мого життя і в годину смерті, а на Божому суді осягни для мене прихильність Ісуса, мого милосердного Спасителя. Амінь
Св.Бернардин Сієнський

“Вірую…” (Апостольський символ віри)
“Радуйся, Маріє…” (10 раз в наміреннях Богородиці)

Слово Боже

2 Кор 12, 9-10: та він сказав мені: «Досить тобі моєї благодаті, бо моя сила виявляється в безсиллі.» Отож, я краще буду радо хвалитися своїми немочами, щоб у мені Христова сила перебувала. Тому я милуюся в немочах, у погорді, у нестатках, переслідуваннях та скорботах Христа ради; бо коли я немічний, тоді я міцний.

Послання Богородиці, 25 листопада 1990., Меджуґор’є.
“Дорогі діти! Сьогодні закликаю вас чинити діла милосердя з любов’ю та з любові до Мене й ваших та Моїх братів і сестер. Дорогі діти, все, що ви робите іншим, робіть із великою радістю й покорою перед Богом. Я з вами і день у день приношу ваші жертви й молитви Богові за спасіння світу. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

РОЗДУМИ
Господь наш і Вчитель не знехтував лоном Пресвятої Діви, але немов полонений чи люблячий невільник, був Їй підданим впродовж тридцяти років. Отже, тут, повторюю, людський розум не спроможний збагнути того вчинку Втіленої Мудрості, котра не захотіла, хоча й могла, зійти до людей безпосередньо, але зробила це через Пресвяту Діву. Ця Втілена Мудрість не захотіла прийти на світ зрілим чоловіком, незалежно від будь-кого, лише з’явилась як немічне маленьке дитя, віддане під опіку своєї Пресвятої Матері. Ця нескінченна Мудрість, переповнена великим бажанням поклонятися Богові – своєму Отцю і уможливити спасіння людей, не знайшла досконалішого і простішого способу, як в усьому покластися на Пресвяту Діву.
(Св. Людовик Марія Гріньйон де Монфорт, Трактат, п. 139)

Марія, натхнена любов’ю, вирушила до дому своєї родички Єлизавети. У відповідь на привітання Марії Єлизавета „сповнилась Святим Духом” і, відчуваючи, як здригнулась дитина в Її лоні, сильним голосом привітала Марію: „Благословенна ти між жінками й благословен плід лона твого” (Лк. 1, 40-42). Цей вигук чи радісне привітання Єлизавети пізніше увійшло до молитви „Радуйся, Маріє” як продовження ангельського привітання, ставши, таким чином, однією з молитов, яку Церква найчастіше повторює.

Всі слова привіту Єлизавети мають важливе значення, однак найважливіше значення має те, що вона сказала наприкінці: „Щаслива та, що повірила, бо здійсниться сказане їй від Господа” (Лк. 1, 45). Ці слова можна поставити поруч з висловом „повна благодаті” з ангельського привітання. В обох текстах виявляється основний маріологічний зміст, тобто основна істина про Марію, яка насправді присутня в таїнстві Христа саме тому, що „повірила”. Повнота благодаті, при Благовіщенні Ангела, означає дар самого Бога; віра Марії, яку звіщає Єлизавета при відвідинах, вказує на те, як Діва з Назарету відповіла на цей дар.
(Йоан Павло ІІ, Redemptoris Mater, п. 12)

АНТИФОН
Величає душа моя Господа
і дух мій радіє в Бозі, Спасі моїм,
бо Він зглянувся на покору слугині своєї;
ось бо від нині ублажатимуть мене всі роди.

(Лк. 1, 46-48)

ПСАЛОМ 113
Хваліте, слуги Господні,
хваліте Ім’я Господнє.
Нехай Ім’я Господнє буде благословенне
віднині і повіки.
Від сходу сонця аж до його заходу
славне Ім’я Господнє.
Високий над усіма народами Господь,
над небесами його слава.
Хто, як Господь, Бог наш,
що возсідає на престолі,
що дивиться униз,
на небо і на землю?
Що піднімає з пороху злиденного,
що з гною бідного підносить,
щоб посадити його з вельможами.
з вельможами народу свого.
Дає неплідній жити в хаті,
зробивши з неї щасливу дітей матір.

Іспит сумління (Моліться цими словами повільно)
Мій добрий і милосердний Отче, стою перед Тобою. Я знаю, що Ти мене бачиш й чуєш. Хочу сказати Тобі сьогодні: я вірю, що Ти можеш мене очистити. Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвітли мою пам’ять і моє серце, Мій ангеле-охоронцю, допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь.

(Тепер пригадайте собі, якими були ваші ранкові постанови, згадайте, що сталося в цей день, які почуття були у вас на серці. Оцініть, чим би були задоволені Марія та Ісус, та подякуйте за це)
Спасибі, Господи, за думки про Тебе, за витривалість у добрі, за сили відкидати спокуси, за добре натхнення, за …
(Тепер оцініть, чим би не були задоволені Марія та Ісус, перепросіть за гріхи і занедбання)
Милосердний Боже, пробач мені….. Мені шкода …. Я жалію, що…
Прошу Тебе, добрий Отче! Допоможи мені завтра не впасти в спокусу… Допоможи боротися зі своєю провиною… Я хочу бути схожим(ою) на Ісуса та Марію і хочу так, як вони…
Особливо прошу Тебе про чесноти … (наприклад, смирення, лагідність …)
Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати.
Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день.
Ісусе довіряю Тобі!
Царице миру, молися за нас!

Молитва посвяти
Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення.
Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця.
О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь.

Богородице Діво, Царице миру і примирення,
молися за нас і за цілий світ. (3 рази)