П’ять перших субот

13 червня 1917 року Діва Марія у Фатімі сказала: «Ісус хоче поширити у світі почитання Мого Непорочного Серця. Тим, які будуть його шанувати, Я обіцяю спасіння. Ці душі будуть возлюблені Богом. Вони будуть, як квіти, Мною доглянуті, прикрашати Його престол».

Тому Жасінта часто повторювала, що Непорочне Серце Марії – це шлях до неба. Почитання Непорочного Серця Марії тісно пов’язане з почитанням Найсвятішого Серця Ісуса. Ось чому пам’ять Непорочного Серця Марії відзначається в суботу з 1969 року, після святкування Найсвятішого Серця Ісуса в п’ятницю. Перш ніж вирушати до лікарні, Жасінта сказала Люсії: «Скажіть усім, що Бог дарує нам благодать через Непорочне Серце Марії, що люди повинні просити їх через це Серце, що Серце Ісуса хоче, щоб разом із Ним вшановувалось Непорочне Серце Марії».

Одним із важливих елементів послання Фатіми є посвячення Непорочному Серцю Марії, яке можна часто поновлювати.

Духовність об’явлень Фатіми має своє специфічне вираження в набожності перших субот  п’яти місяців поспіль. 10 грудня 1925 року Богородиця з Дитятком Ісусом з’явилася сестрі Люсії в келії дому сестер в Понтеведрі. Діва Марія показала їй Серце, оповите колючками на долоні, і сказала: «Дочко Моя, поглянь на Моє Серце, оповите терновими колючками. Невдячні люди безперестанку ранять його своїм блюзнірством і невдячністю. Старайся хоча б ти порадувати Мене, а також перекажи від Мого імені, що Я обіцяю прийти на допомогу в смертну годину тим, хто протягом п’яти місяців у першу суботу місяця буде сповідатися, причащатися, молитися на Розарії й перебувати зі Мною подумки, розважаючи 15 хвилин над таємницями Розарію в намірі відшкодування гріхів, учинених проти Мого Непорочного Серця».

Ці основні духовні вправи Фатімської суботи формують серця шанувальників Непорочного Серця Марії (а отже, усіх, хто пов’язаний зі спільнотою «Світло Марії»).

Під час нічної молитви з 29 на 30 травня 1930 р. Ісус сказав сестрі Люсії, що практика богослужіння першої суботи також буде можлива в неділю після першої суботи, якщо священники погодяться. Тоді Ісус пояснив Люсії, чому перші п’ять субот, а не сім чи дев’ять:

«Дочко Моя, усе дуже просто. Існує п’ять типів образ і блюзнірства, спрямованих проти Непорочного Серця Марії:

1. Образа Її Непорочного Зачаття.

2. Блюзнірство над Її дівством.

3. Образа щодо Її Богоматеринства, коли визнається, що Вона всього лише Матір людини.

4. Святотатство тих, котрі відкрито намагаються прищепити дітям байдужість, зневагу й навіть ненависть до Непорочної Матері.

5. Святотатство тих, хто ображає Її у святих зображеннях.

Намір спокутувати образи, заподіяні Непорочному Серцю Марії, має проникнути не лише в таїнство примирення, але й у всі інші елементи відданості перших субот».