38 років тому, 4 липня 1982 р., Богородиця висловила бажання через візіонера Івана Драгічевича створити молитовну групу.

Важливо згадати, що цього дня відзначався День воїна – велике комуністичне свято.

Під час молитви хвали Богородиця несподівано з’явилася Іванові й сказала, що хоче, щоб молитовна група формувалася та зустрічалася двічі на тиждень, і Вона буде супроводжувати її Своїми об’явленнями. Вона також сказала встановити відповідні дні та годину, оскільки деякі члени були на роботі й не завжди могли відвідувати молитву та об’явлення. Були встановлені дні – вівторок і п’ятниця, а зустрічі відбувалися ввечері, після вечірньої Меси, щоб усі могли бути присутні.

Молитовна група, на прохання Богородиці, у згадані дні ввечері йшла на Подбрдо й збиралася на пісні та молитву близько 22 години.

У вівторок, 27 липня 1982 року, коли молитовна група піднімалася на гору Об’явлень зі сторони, якою підносились візіонери в перші дні, на місці, де знаходиться зараз перший голубий хрест (прямо на фото), Іван мав несподіване об’явлення Діви Марії.

Богородиця попередила його не підніматися на гору разом із молитовною групою, оскільки  за 200 метрів від того місця стояв патруль кількох поліцейських, тогочасної міліції.

Отож того вечора Богородиця захистила молитовну групу й сказала Іванові, де можна зібратися для молитви, щоб уникнути арешту!

Один із членів молитовної групи Недєлько Бречич, за погодженням із візіонером Іваном, відзначив місце, де Богородиця Своїм об’явленням урятувала молитовну групу, і встановив дерев’яний хрест розміром близько 2,5 метрів.

Щоб захистити його від дощу та іржі, Недєлько та Іван узяли голубу фарбу в батька Івана, Станка, який якраз малював паркан. Колір був голубим, тому цей хрест і став «голубим хрестом».

Після повалення комуністичного режиму молитовна група зустрілася біля голубого хреста в затишному місці, яке знаходиться приблизно в 15 метрах від нього.

Починаючи з 1987 р., кожен, хто хоче, може спільно з молитовною групою взяти участь в об’явленнях Богородиці – до цього часу група була закрита, і в об’явленнях могли брати участь лише її члени. Простір на молитву на цьому місці  поступово розширюється.

У 1989 році, за згодою молитовної групи, італійський паломник (Фаусто з Борміо) замінив дерев’яний хрест на залізний, оскільки дерев’яний обгорів від свічок: багато людей зустрічалися та молилися біля нього, знаючи, що це місце, де об’являється Богородиця.

У 1999 році, на 17-ту річницю молитовної групи, знову ж таки 4 липня, Недєлько Бречич раптово помер під час молитовної програми для групи. Члени молитовної групи разом із візіонером Іваном встановили ще один голубий хрест у маленькому куточку (зліва на фото) на пам’ять про Недєлька Бречича.

Відтоді перед цим другим хрестом зустрічається молитовна група, і з тих пір біля нього відбуваються об’явлення Богородиці.

Попередня

Тиждень молитви за священників

Наступна

Проповідь, Меджугор’є, 04.07.2020