НАБЛИЖАЄТЬСЯ ПОВНИЙ ВІДПУСТ ПОРЦІУНКУЛИ 2.8.2021

2 серпня Церква відзначає Матері Божої Ангельської, свято «Асижського Прощення». Цього дня вірні можуть отримати повний відпуст (індульгенцію).

Згідно з сьогоднішньою церковною практикою, індульгенції Порціункули можна отримати в кожному парафіяльному та францисканському храмі (таким чином, також у капуцинів та міноритів) та з 12.00. 1 серпня по 2 серпня ввечері за звичайних умов.

Про що йде мова?
В каплиці неподалік від Ассізі, котра мала титул Пресвятої Діви Марії з долини Йосафата, а за часів святого Франциска була перейменована на честь Божої Матері Ангельської, Ісус Христос і Богородиці явилися Францискові, в каплиці дозволили просити про будь-яку благодать, він випросив повного відпусту для кожного вірянина. Папа Гонорій ІІІ надав привілей повного відпусту для тих, хто зможе побувати в Порціункулі саме 2 серпня, у свято Діви Марії Ангельської, та поступово він поширився на францисканські спільноти, їхні храми й каплиці. 1967 року Папа Павло VI видав апостольську конституцію про індульгенції «Indulgentiarum Doctrina», у пункті 15 якої сказано, що в парафіяльному храмі можна отримати повний відпуст у день престольного свята і 2 серпня – у день відпусту Порціункули. Так Церква, піклуючись про спасіння душ, надала кожному можливість черпати з Божого милосердя й отримати цього дня відпущення всіх кар за гріхи. Звісно, щоб отримати відпуст, необхідно виконати всі умови: приступити до сповіді та Причастя, помолитися в намірах Папи, бути вільним від гріха й побожно побувати у храмі.

Детальніше про умови відпусту:
– Збудити намір отримати відпуст
– Приступити до Таїнства Сповіді
– Збудити рішення більше не грішити (виключити будь-яку прихильність до гріха)
– Прийняти Тіло Христове (Святе Причастя)
– Молитва в наміренні Святішого Отця (Вірую, Отче наш…, Богородице Діво…, Слава Отцю).
– Побожно відвідати парафіяльний або францисканський храм

Для кого можемо отримати цей відпуст?
Кожен для себе.

Попередня

Послання Богородиці, Цариці миру, 25 липня 2021 року через візіонерку Марію Лунетті

Наступна

32-й Младіфест, Міжнародний молодіжний фестиваль, Меджуґор’є, 1. 08. – 6. 08. 2021