«Жити Божим Словом»: Фоторепортаж з 29 Младіфеста

Міжнародна молитовна зустріч молоді в Меджуґор’ї – Младіфест – розпочалася в середу, 1 серпня 2018 р., під гаслом: «Жити Божим Словом». У ці дні в Меджуґор’ї зібралися десятки тисяч молодих людей (близько 60 тис.) із 72 країн світу.

Кожен день починався з ранкової молитви о 9.00 на зовнішньому Вівтарі парафіяльної церкви. Затим лунали катехези, свідчення, пісні.

У четвер та п’ятницю катехизацію провадив отець Анте Вучкович, а в суботу – апостольський візитатор для парафії Меджуґор’я – монс. Хенрік Хосер. По обіді, о 18.00, молитвою Розарію, яку молилися різними мовами представники молоді, ми готувалися до вершини дня  – св. Меси.

Урочисту св. Месу – відкриття Младіфесту – очолював монс. Луїджі Пеццуто, апостольський нунцій у Боснії й Герцеговині, а разом із ним співслужило 472 священника. Проповіді в наступні дні виголошували отець Анте Вучкович, отець Марінко Шакота, настоятель парафії Меджуґор’я – отець Міленко Штеко, провінціал францисканської провінції в Герцеговині й апостольський візитатор для парафії Меджуґор’я – монс. Хенрік Хосер.

Більше фотографій: https://www.facebook.com/pg/foto.djani/photos/?tab=album&album_id=1797762263593736

За статистикою, найбільша кількість священиків, які служили св. Месу, було в п’ятницю, 3 серпня, – 570 священиків. У середу їх було 473, у четвер – 548, у суботу – 537 і в неділю – 485 .

У четвер, 2 серпня, програма Младіфесту розпочалась спільною молитвою Розарію на горі Подбрдо, а продовжувалася з 9.00 до 12.00 при церкві катехизацією, молитвою, свідченнями, піснями й танцями, радістю в Бозі. Своїм свідченням із молоддю поділився місіонер з Австрії Готтфрід Преннер. У Меджуґор’ї він пережив навернення й сказав Богородиці: «Маріє, візьми моє життя й веди мене». І Вона дуже швидко привела його до Бога-Отця.

Наступними своєю історією поділилися дві сестри з Іспанії – Роза Піх і Кеті Вівес, які народилися в багатодітній сім’ї. Із 16-й дітей їхньої сім’ї 10 посвятили своє життя Богові, стали священиками чи монахинями. А в сестер на двох – 26 дітей. У Рози 18 дітей, і вони є найчисленнішою сім’єю з дітьми шкільного віку в Європі. Їх свідчення говорить про те, що, не дивлячись на всі труднощі, із Богом можливо все!

По обіді, о 16.00, ми знову зустрілися й роздумували над Божим Словом разом з отцем Анте, а потім слухали свідчення чемпіонки Європи й світу по стрибках у висоту – Бланки Власич. Вона розповіла про те, як віра цілковито змінила її кар’єру та життя. «Я впевнена, що Бог  промовив до мене, забравши в мене найдорожче, те, заради чого я жила, для того, аби показати мені, що існує щось  краще та солодше від перемоги й того, що я вважала найкращою реалізацією себе. В один момент, стоячи на порозі всесвітньої слави, я залишилася абсолютно без нічого: не могла більше тренуватися, ходити й не мала сили волі до життя, я замкнулася в собі й глибоко страждала. І в такому житті, де вже не було ні для чого місця, Господь знайшов місце для Себе».

Після св. Меси відбулося поклоніння Хрестові зі свічками.

Більше фотографій: https://www.facebook.com/pg/foto.djani/photos/?tab=album&album_id=1799433730093256

У п’ятницю, 3 серпня, молода подружня пара – Марія й Дарко Юранчич, – яка познайомилася на Младіфесті в Меджуґор’ї, поділилася з нами своїм досвідом чистоти до шлюбу. А Даріо Василь, парафіянин Меджуґор’я, розповів свою історію боротьби із залежністю та зустрічі з Богом: «Богородиця почула мій крик про допомогу й урятувала мене від залежності!»

По обіді відбулася катехеза отця Анте про сповідь. Відтак з нами були й представили свою місію члени організації «Їжа Марії» (Mary’s Meals). Прекрасний плід Меджуґор’я.

Вечірню св. Месу очолював настоятель парафії Меджуґор’я, отець Марінко Шакота. У проповіді він нагадав тисячам молоді: «Тут, у Меджуґор’ї, ми покликані до молитви серця! Щоб наше серце знову й знову відкривалося для Бога і Його погляду! У Таїнстві Сповіді, на св. Месі… Дивитися на Ісуса на адорації, під час молитви під хрестом – і дозволяти Йому міняти нас, формувати наш погляд… Аби серце звільнялося, постячи по середах і п’ятницях. Годувати себе  духовно читанням і слуханням Слова Божого. Розарій на Подбрдо й молитва Хресної дороги на Кріжеваці – мають на меті тільки одне: допомагати нам відкривати свій погляд. Щоб сходячи на гору, наше серце змінювалося, очищувалося й переображалося, аби в наші оселі й повсякденне життя ми поверталися зі зміненим поглядом».

А після вечірньої св. Меси пройшла процесія зі статуєю Божої Матері, яку несли молоді люди парафії Меджуґор’я. За ними крокувала молодь – представники всіх країн, із табличками з назвами своїх країн і прапорами. Ми йшли «з Марією до Ісуса», Який після закінчення процесії чекав нас у Пресвятих Дарах Вівтаря.

Більше фотографій: https://www.facebook.com/pg/foto.djani/photos/?tab=album&album_id=1801051419931487

Четвертий день Младіфесту розпочався з пісні й молитви, після чого ранкову катехезу провів монс. Хенрік Хосер, апостольський візитатор для парафії Меджуґор’я. Озираючись на свідчення, які ми слухали в попередні дні, він виділив і об’єднав кілька основних питань, які завжди повинні бути в нашому полі зору: хто ми? Хто я? Яке моє походженнч? Яка наша мета? Як жити?

Після цього пролунали ще дві життєві історії. Францисканець отець Стефано Албанесі розказав про свій шлях від професійного футболіста до священства, а Том Ласкеллес із Великобританії, у якого церебральний параліч, із великою подякою Меджуґор’ю засвідчив, як проживає свою інвалідність як дар.

Післяобідню програму прикрасили свідчення віри й радості хлопців та дівчат зі спільноти «Ченаколо». Св. Месу очолював провінціал францисканської провінції в Герцеговині отець Міленко Штеко. Після св. Меси відбулася вистава спільноти «Ченаколо» під назвою «Слідуй за Мною!» («Seguimi»).

Більше фотографій: https://www.facebook.com/pg/foto.djani/photos/?tab=album&album_id=1802805313089431

Як і в попередні роки, протягом усіх днів Младіфесту молоді могли писати свої молитовні прохання, подяку Богові, добрі духовні думки на полотно довжиною 100 метрів, яке в останній день перед св. Месою ми разом у молитві принесли до вівтаря.

Протягом усіх днів Младіфесту священики зі всього світу дарували молоді можливість приступити до Таїнства Сповіді.

Про музичний супровід Младіфесту за традицією потурбувався міжнародний молодіжний хор та оркестр під керівництвом проф. Даміра Бунози. Його учасники були зібрані з 22 країн світу. Молодіжна зустріч перекладалася симультанно багатьма мовами та транслювалася на багатьох радіостанціях, інтернет-порталах та телевізійних каналах. Вечірню молитовну програму в неділю, 5 серпня, через пряму трансляцію мали змогу побачити 1 076 600 глядачів.

Більше фотографій: https://www.facebook.com/pg/foto.djani/photos/?tab=album&album_id=1804542906249005

29-а Міжнародна молитовна зустріч молоді в Меджуґор’ї закінчилася св. Месою в понеділок, 6 серпня, о 5 ранку на горі Кріжевац. Залишилося сказати тільки одне: «Дякую Тобі, Боже, і допоможи нам ділитися всім тим, що ми прийняли!»

Більше фотографій: https://www.facebook.com/pg/Radiopostaja-MIR-Me%C4%91ugorje-1206948569322266/photos/?tab=album&album_id=2306712806012498

Відео: https://vimeo.com/283301813

Попередня

«Що нам робити, щоб творити діла Божі?»

Наступна

Послання Богородиці, Цариці миру, 25 серпня 2018 року, через візіонерку Марію Павлович-Лунетті