Молитвою та наверненням до майбутнього й миру (о. Любо Куртович, OFM)

Якби ми проводили дослідження того, що є найважливішим для людей, ми б, точно, отримали різні відповіді. Часто можемо почути від людей, і, можливо, говоримо це самі: «Найголовніше – це здоров’я, усе інше якось буде!» Людина каже так у ті моменти, коли має підстави бути особливо вдячною за здоров’я. Але в інших випадках для людей нерідко важливіші гроші, кар’єра, успіх…

Що насправді найважливіше? Найважливішим повинно бути те, що пов’язано зі справжнім сенсом життя та цілковитим щастям. І тут люди часто обманюють себе. Поверхневі та тимчасові цінності вони вважають найголовнішими та найважливішими у своєму житті. Коли вони досягають їх, то бачать, що це ще не все. Якщо вони не досягають їх, відчувають розчарування, а іноді й смуток, який тягне їх до відчуття беззмістовності існування.
“Лише Мій Син Ісус може дарувати вам справжній мир і радість”, – говорить нам Богородиця в одному зі Своїх послань. У загальній боротьбі, з якою стикається світ, Богородиця звертається до нас і вказує нам шлях до майбутнього та миру. Вона нам говорить про справжні та вічні цінності, до яких ми можемо дійти лише наверненням та молитвою. Заохочує нас узяти в руки і серце, засоби, за допомогою яких ми можемо перемогти зло та здобути мир.
Світ не переміниться, якщо через навернення, – що Бог дарує тим, які прагнуть і шукають Його, – не відбудеться переміни в наших серцях, в нашій ментальності.
Слова та заклики Богородиці сповнені надії та оптимізму, якщо ми їх приймаємо та прагнемо втілити в життя.
Окрім невидимих для наших очей матеріальних вірусів, нам потрібно боротися з духовними вірусами, які можуть бути більш небезпечними та поширеними, ніж корона. Це віруси самодостатності та комфорту. Тоді християни хворіють на віруси млявості, опортунізму та фальшивого захоплення всемогутністю.
Ми всі живемо в час, обтяжений вірусами, відчуттям тягаря та дискомфорту, але Бог вищий за кожну ситуацію, і Він владарює над історією, Усесвітом та нашим маленьким життям.
Цей матеріальний вірус допоміг нам побачити, що людина не всемогутня, але дуже крихка й тендітна. Тільки духом, вірою та молитвою ми можемо подолати кожну болючу та важку ситуацію й здобути перемогу над злом, мати майбутнє та мир, який обіцяє нам Богородиця. Спробуймо та зважмось послухати Її материнські слова.
Молитва: Діво Маріє, одне з перших слів, яке Ти почула від Небесного Отця через ангела Гавриїла, було: «Не бійся, Маріє!» При цих словах Ти залишилася в тиші та відкритості серця до Господа. І під час Стрітення Ти почула пророчі слова старця Симеона : «Тобі самій меч прошиє душу». Ти все це пережила, почула й зазнала у своєму житті. Ти перейшла на цій землі через усе, що й ми переживаємо. Ти переживала болючі та важкі життєві ситуації. Ти не була позбавлена всіх труднощів, які приносить із собою життя. Тому Ти можеш справедливо сказати нам і закликати нас на шлях, яким Ти пройшла, знаючи, що для Бога немає нічого неможливого. Дякуємо Тобі за Твої слова підтримки та заклику. Віддаю Тобі всіх, хто переживає складні життєві ситуації, хто без миру й у страху. Нехай вони відчують Твою материнську близькість та повноту благодаті, яку Бог дарує нам через Тебе. Амінь.

Попередня

Я з вами (Терезія Ґажійова )

Наступна

Вервиця в першу суботу в місяці, 5 вересня 2020 р.