Обновіть ваше серце (о. Любо Куртович, OFM)

Діва Марія через Свої послання в Меджуґор’ї часто говорить нам про серце. Серце – це центр духовності, що розвивається завдяки присутності Богородиці. Серце важливе. У Святому Письмі про серце згадується майже триста разів. Коли говориться про серце, то мається на увазі центр нашого життя, наших почуттів і бажань.

Людське серце за своєю природою є злим, підступним і брехливим. Єремія говорить: «Лукаве над усе у світі серце людське» (Єр. 17, 9). «Хто його збагнути може?» (Єрем. 17:9). Перше людське гріхопадіння зачепило найглибші частини нашого єства. Наш розум, почуття і бажання заплямовані гріхом. 

У Євангелії від Марка ми читаємо слова Ісуса: «З нутра бо, з серця людини, виходять недобрі намисли, розпуста, злодійство, вбивство, перелюби, загребущість, лукавство, обман, безсоромність, заздрий погляд, наклеп, бундючність, безглуздя. Уся ця погань виходить із нутра й осквернює людину» (Мр. 7, 21-23).

Наша проблема не зовнішня, а внутрішня. Ми потребуємо внутрішнього преображення, обнови та переміни серця. Серце – це центр нашого єства, і Біблія робить великий наголос на тому, щоб ми зберігали наші серця чистими: «Більш ніж щось інше пильнуй своє серце, бо з нього б’ють життя джерела» (Прип. 4:23).

З Євангелія ми знаємо, що Ісус часто був у напружених ситуаціях із людьми, які з релігійних міркувань вважали зовнішню чистоту найважливішою.

І тоді Ісус каже до них: «Слухайте Мене всі й розумійте! Нема нічого зовнішнього для людини, що, входивши в неї, могло б її осквернити».

Ісус навчає нас, що людське серце – це місце, де народжуються злі й недобрі намисли. Згодом ці намисли поступово втілюємо в життя. Усе починається з думки, потім переходить у слова, потім у вчинки – і так думки стають видимими у світі. Наші вчинки народжуються в серці. 

Газети та ЗМІ рясніють порадами щодо здорового харчування. Але жодне ЗМІ не каже, яка отрута проникає через ЗМІ, через злий контент, негативні новини, блуд і порнографію. І ніяка їжа не знищить нас так, як те зло, що проникає в людське серце.

Є люди, які стикаються з важкими й жахливими сценами по телебаченню та роками не можуть від них позбутися, тому що вони залишаються всередині й циркулюють у їхніх думках, у їхніх головах і їхніх серцях. Якщо ми будемо харчуватися духовно отруєною їжею, то самі станемо такими й будемо отруювати тим вмістом, що є в нашому серці.

Богородиці як Матері залежить на нашому серці. Вона хоче, щоб воно було чистим і здатним до відносин із Богом. Неможливо мати добрих стосунків із Богом, якщо наше серце отруєне та нечисте. Наше серце створене для любові. Наше серце буде слідувати ідеалу, Богу, благодаті та любові, якщо буде очищене та обновлене, щоб могло отримати чистоту Божої любові.

Молитва

Діво Маріє, Ти, що мала чисте й Непорочне серце, випроси нам у Cвого Сина чистоту й обнову наших сердець, які не завжди є чистими. Ми хочемо довірити Господеві наші дороги й усі наші турботи. Хочемо дивитися на Господа, брати свій щоденний хрест і йти за Ісусом – як Він нас навчив і до чого нас закликає. Богородице Діво, Тобі ввіряємо наші серця, а особливо зранені, закриті та закам’янілі. Дозволь нам, із Божої ласки, прощати наших ближніх і самих себе, як і нам із сокрушеним серцем простив Бог. Зі смиренним серцем хочемо також молитися за всіх тих, перед ким ми залишилися в боргу, кого зранили й віддалили від Бога. Твоєму Материнському заступництву ввіряємо всіх заблукалих і зранених, щоб вони віднайшли дорогу до правди, радості та миру, які дарує нам тільки Господь. Амінь.

Попередня

ПІДГОТОВКА ДО МЕСИ. Радісні тайни (продовження) (о. Славко Барбарич, OFM)

Наступна

Будьте світлом, любов’ю і Моїми простягненими руками (Тереза Ґажійова)