Дякую Тобі, Господи, за моїх ближніх (о. Славко Барбарич, OFM)

“Тому, відкинувши брехню, говоріть кожен правду ближньому своєму, ми бо один одному члени. Гнівайтеся, та не грішіте! Хай сонце не заходить над вашим гнівом; і не давайте місця дияволові. Хто крав, нехай не краде більше, а краще хай працює, творивши власними руками добро, щоб він мав змогу дати тому, хто потребує. Жадне погане слово нехай не виходить з уст ваших, а лише гарне, що може в потребі повчити, і щоб це вийшло на користь тим, які чують його. І не засмучуйте Святого Духа Божого, що ним ви назнаменовані на день відкуплення. Усяка досада, гнів, лють, крик та хула мусять бути викорінені з-посеред вас разом з усією злобою. Будьте, натомість, добрі один до одного та милосердні, прощайте один одному, як Бог у Христі вам простив”. Еф 4:25-32

Молитва:
Добрий Боже! Для того, щоб мене створити, Ти скористався людьми. Ти хотів виховати й виростити мене через людей. Тому сьогодні я хочу подякувати Тобі за всіх людей, які поруч зі мною. Ти всіх їх створив, щоб моє життя стало реальністю, щоб через них учити й вести мене протягом усього життя.
Прости мені за те, що я часто думав інакше, неправильно розумів людей довкіл мене. Я ображав їх, принижував, нехтував ними, зневажав, очорняв. Я був нетерплячий з ними, неввічливий, невірний. Тепер я розумію, у чому полягає гріх проти ближнього: я можу зранити його, осоромити, засмутити, демотивувати. Я можу забрати в нього надію, світло його шляху й перешкодити рости любові в його серці. Я можу позбавити його спокою…

Тепер я розумію, чому Ти, Ісусе, сказав: люби ближнього свого, як себе самого! Ближній – це Твій дар. І він даний мені не для того, щоб дратувати мене, турбувати, вести до зла, але щоб своєю присутністю та своїми талантами допомогти мені зростати. Я був таким невдячним щодо своїх ближніх, але ж багато в моєму житті залежить від них! Особливо я шкодую, що так мало любив і дякував своїм батькам, бо вони дали мені життя. Вони дбали про мене й робили все, що було в їхніх силах, заради мене. Я шкодую, що не виявляв своєї любові тоді, коли вони не були здатні любити мене, коли через різні важкі моменти в житті вони лаялися, відкидали, зневажали або покинули одне одного. Я засуджував їх. Я не намагався їх зрозуміти. Прости мене, Господи!

Прости мені: біля мене було стільки відкинутих, засуджених, мерзенних, загублених людей; було так багато покинутих, бідних, переслідуваних. Тепер вони є для мене знаком, що моя любов і любов оточення не була досконалою. Пробач. Прости, що ми забули про святе полум’я любові в нас! Ми займалися якимись дрібними речами, витрачаючи даремно час і таланти, якими Ти нас наділив.
Прости мені всю мою холодність і байдужість, яку я проявляв до людей, коли в мене було багато труднощів і проблем.

Прости мені за те, що я не слухався, чинячи завжди так, як мені хотілося. Я витісняв усіх із мого життя. Це ставало причиною, чому їхні таланти не розвивалися… Тепер я розумію, чому будь-який безлад, що виникає через мій спосіб життя і поведінку, є гріхом: він порушує порядок людей, яких Ти, Господи, поставив на моєму шляху…

Я каюсь у всіх своїх гріхах, пов’язаних з емоціями, почуттями й статевим життям. Ти дарував нам стать. Ти сотворив привабливість, притягальність між протилежними статями. Ти хотів, щоб чоловік і жінка доповнювали одне одного й ставали одним тілом та одним духом. Ти знаєш, Господи, скільки разів я зловживав цими дарами, думаючи лише про себе, про самозадоволення. Знаю, що внаслідок цього я завадив своєму дозріванню як особистості, недостатньо працюючи над своєю силою волі. Ти, Господи, знаєш, чим я займався з іншими, і те, що інші робили зі мною. Я спокусився через те, що інші вели себе не так, як личить людині, використовуючи свою стать у спосіб, який принижує. Прости мені й допоможи мені, щоб я вмів використовувати цей дар так, як Ти задумав це з самого початку…
(Тепер згадай і подумай, як було саме у твоєму житті. І щиро поговори про все зі священником. Особливо про те, з чим тобі складно впоратися, що, на твій погляд, є ненормальним або дивним. Тут не йде мова про те, що це все буде цікавим священникові, але про те, що сповідь допоможе на все подивитися інакше й розставити все на свої місця!)

Прошу Тебе за тих, із ким згрішив, кого я підштовхнув до порушення Твоїх законів і хто страждає через це тепер в статевому житті… Прости нас за те, що в цьому світі ми так часто зловживали цим Твоїм даром й збезчестили тіло, Твою святиню, яку Ти створив у момент створення Світу.

Господи, я віддаю Тобі зараз усіх жертв статевого збочення та садизму. Прошу Твого милосердя для всіх тих, хто своєю поведінкою мучив інших, хто, вводячи в оману дітей, оскверняв чистоту та святість їхніх тіл. Молю Тебе про навернення тих, хто нехтує веденням природного статевого життя в шлюбі й зациклюється на своєму бажанні, стаючи його рабом…

Помилуй усіх гомосексуалістів і лесбіянок! Спаси тих, хто продає своє тіло, хто працює в домах розпусти. Освіти й наверни власників цих закладів та тих, хто спокушає. Це гріх усього світу, у якому ми живемо й від цього страждаємо. Прости світові й будь до нього милосердним!

Молю Тебе за всіх, хто хворий на СНІД, за тих, хто через свою слабкість або через помилки неправильно розпоряджався даром сексуальності… Прости нам усі зловживання цим даром і зціли в нас поняття любові, щоб ми всі разом зростали в істинній любові…

Господи, у наш час багато людей страждає через свою нервозність, нетерплячість, прихильність і залежність від матеріальних благ, від людей. Господи, очисти мене, вилікуй усі хворі відносини між мною та людьми, щоб моя любов до оточення була досконалою! …
(Побудь у тиші й подивися на свої відносини з людьми. Запитай себе, чи ти гордий щодо них? Чи нехтував ти кимось, чи ти когось критикуєш, чи є хтось або щось іще, що гасить у тобі та в інших святе полум’я любові?)

Святий Отче, зроби мене здатним любити Тебе в ближньому. Я сподіваюся на Твоє прощення за те, що знищував Твої дари в собі та в інших. Прошу Тебе, дай нам сили прощати одне одному, щоб ми разом зростали у святості й умінні дякувати, до яких закликає та якими нас наповнює Твоя любов. Дай сили моїм близьким пробачити мені, а мені допоможи прийняти їхнє прощення!

Тепер я знову приймаю рішення піклуватися й зберігати святе полум’я любові в моєму серці та в серцях людей. Робити все, щоб це полум’я завжди горіло й зігрівало мене й мого ближнього.
Марія, Мати всіх нас, заступайся за нас перед Богом! Щоб ми, Твої сини і дочки, могли розвивати в собі любов одне до одного! Нехай мир і любов у нас будуть знаком, що ми Твої! Нехай під Твоїм захистом святе полум’я любові горить і розгорається в кожній родині, у кожній спільноті, у Церкві та в усьому світі.
Діво і Мати, Яка поєднала в Собі дівоцтво і материнство, допоможи нам зберегти в нас святе полум’я й ніколи не допустити, щоб воно згасло! А якщо згасне, допоможи знову знайти Джерело Божественного Полум’я, щоб ми ніколи не жили в темряві! Амінь.

Попередня

Моліться зі Мною (Тереза Ґажійова)

Наступна

Моє Серце радіє (о. Любо Куртович, OFM)