Хресна дорога в день посту (Славко Барбаріч, OFM)

ТРЕТЯ СТАЦІЯ

Ісусе, Ти перший раз падаєш під тягарем хреста

– Поклоняємося Тобі, Христе, і благословимо Тебе!

– Бо Ти Своїм святим хрестом врятував увесь світ!

Дякую Тобі, Ісусе, бо знаю, що Ти прийняв хрест добровільно і з любов’ю, але фізично Ти вже так знесилився, що впав під його тягарем. Ти не ожорсточився на тих, хто поклав його на Твої плечі, не нарікав через падіння, але й цю хвилину з любов’ю віддав за нас: щоб ми могли вставати, коли впадемо, не залишалися під хрестами, якщо вони придавляють нас до землі, і не осуджували тих, хто радіє нашому падінню. Дякуємо Тобі.

У цей день посту та молитви даруй мені милість усвідомлювати свої падіння й те, як я поводжуся під час них.

Даруй мені ласку зрозуміти, що так часто й легко я оступався тому, що молився й постив недостатньо, а тому залишався без внутрішньої сили, і сьогодні дай зважитися знову вибрати піст і молитву.

Віддаю Тобі всі ситуації, у яких я не зміг утриматися, гублячи любов, віру, мир, терпіння, доброту, милосердя; а також усі наслідки тих падінь у моїм серці, які заважають мені встати й піти за Тобою. Віддаю Тобі також тих, кого я звинувачував у своїх падіннях, і всі образи, що накипіли проти них у моєму серці. Вчини, Господи, аби силою посту та молитви я зумів піднятися й піти за Тобою.

Віддаю цей піст і молитву також за тих, хто оступився через те, що я не був стійким, і чиє падіння я спричинив своєю недобротою та гріхами. Даруй їм милість піднятися, пробачити мені, у мирі та єднанні носити тягарі одне одного, підніматися, якщо впали, і продовжувати свій шлях разом із Тобою.

(Віддай Господеві свою ситуацію, свої падіння, тих, через кого Ти оступився і хто спричинив твої падіння, але — з удячністю — і тих, хто допомагав тобі піднятися й кому допоміг піднятися ти!)
Отче наш… Радуйся, Маріє… Слава Отцю…
– Змилуйся над нами, Господи!
– Змилуйся над нами!

Як горювала й страждала
Благочестива Мати, бачачи
Муки Сина милого.

Свята Мати, почуй мене,
У серце впиши мені рани
Спасителя Ісуса.

 

Svet_Marii_03_2019ua6

ЧЕТВЕРТА СТАЦІЯ

Ісусе, Ти зустрічаєш Свою святу Матір

– Поклоняємося Тобі, Христе, і благословимо Тебе!

– Бо Ти Своїм святим хрестом врятував увесь світ!

Ісус і Марія, Син і Матір, ви зустрілися на хресній дорозі. Ваші чисті, добрі й лагідні серця, не заплямовані ніколи ні злом, ні гріхом, ні гординею, ні егоїзмом, ще більше були очищені мукою та стражданням. Зустріч, сповнена любові, надії, віри, розуміння, співчуття. Зустріч, якою не закінчилася хресна дорога, якою не скасований смертний вирок, стала все ж зустріччю потіхи, підбадьорення, віддання себе волі Отця знову і готовністю здійснити Отчу волю цілковито. Дякую Тобі, Ісусе, за зустріч із Марією! Дякую Тобі Маріє, за зустріч з Ісусом!

Цього дня посту й молитви я задумуюся над своїми зустрічами в сімейному колі — з батьками, братами, сестрами, дітьми, чоловіком, жінкою, нареченою, свекрухою й рештою близьких. Дякую Тобі за всі теплі й добрі зустрічі, але віддаю Тобі також і ті, коли інші люди ставали мені тягарем і коли я ставав тягарем для інших. Віддаю цей піст і молитву за зцілення ран, які виникли через нашу гординю, егоцентричність, нетерпеливість, непрощення, браку любові й відкритості одне на одного. Нехай через піст і молитву наші серця робляться більш здатними на любов та прощення, милосердя та розуміння, послушність та повагу. Віддаю цей піст і молитву також за всіх, чиї серця поглинуті матеріальним, поневолені алкоголем, наркотиками, невірністю та непослушністю. Нехай увійде у всі сім’ї мир.

(Віддай зараз Господеві в тиші своїх батьків та інших членів сім’ї; дякуй, молися, прощай і проси сили для прощення!)

Отче наш… Радуйся, Маріє… Слава Отцю…

– Помилуй нас, Господи!

– Помилуй нас!

 

Хто з людей не заплакав би,
Матір Христа побачивши
У муках таких?

Свята Мати, почуй мене,
У серце впиши мені рани
Спасителя Ісуса.

П’ЯТА СТАЦІЯ

 Ісусе, Симон Киринеянин допомогає Тобі нести хрест

– Поклоняємося Тобі, Христе, і благословимо Тебе!

– Бо Ти Своїм святим хрестом врятував увесь світ!

З удячністю, Ісусе, Ти передав Свій хрест Симонові, і той поніс його якийсь час. Яке полегшення, коли знайдеться хтось, готовий допомогти, узяти на себе хреста! Ти прийшов, щоб усім допомогти, але зараз приймаєш допомогу від Симона. Дякую Тобі, Ісусе! Дякую тобі, Симоне, за добре діло, вчинене для мого Спасителя!

Сьогодні, Ісусе, віддаю Тобі цей піст і молитву, аби Ти очистив моє серце від егоїзму, гордині, жадібності, скупості й усього, що стримує мене від готовності носити хрести інших, а також від того, що не дає мені дозволити іншим допомогти мені.

Зціли рани в серцях тих, хто чекав від мене помочі, а я не звернув на них уваги, тому що був зайнятий собою, матеріальним, погонею за задоволеннями й легким життям, без наміру жертвувати собою. Прошу й пощу за те, щоб заможні підтримували бідних, здорові допомагали хворим, аби молодь приймала пристарілих. Постом і молитвою очисти моє серце й серця всіх людей, щоб вони робилися чуйнішими до потреб інших та зважувалися допомогти. Будь благословенний у всіх, хто допомагав мені досі й кому допоміг і я.

(Віддай Господеві в тиші всіх, про кого знаєш зараз, що вони залишилися зраненими через те, що ти не був готовий їм допомогти. Прийми конкретне рішення й проси про те, щоб зуміти його виконати!)
Отче наш… Радуйся, Маріє… Слава Отцю…
– Помилуй нас, Господи!
– Помилуй нас нам!

Хто з людей не заплакав би,
Матір Христа побачивши
У таких муках?

Свята Мати, почуй мене,
У серце впиши мені рани
Спасителя Ісуса.

 

Svet_Marii_03_2019ua5

ШОСТА СТАЦІЯ

Ісусе, Вероніка простягає Тобі хустку й обтирає Твоє обличчя

– Поклоняємося Тобі, Христе, і благословимо Тебе!

– Бо Ти Своїм святим хрестом врятував увесь світ!

Твоє обличчя було закривавлене й обпльоване. Люди спотворили Твій Божественний лик і поглумилися над Тобою, давши поневолити себе власному злу й гріху. Лише Вероніка зважилася подолати всілякий страх та обережність й обтерла Тобі лице. На знак удячності Ти залишив їй образ Свого лику на хустині. Дякую Тобі, Ісусе.

Віддаю Тобі сьогодні цей піст і молитву, Ісусе, щоб Ти очистив мене від усякого гріха й шкідливої залежності, аби моє обличчя просвітліло радістю й миром, любов’ю та надією; щоб на моєму обличчі можна було впізнати Твій лик, у моїх словах — Твої Слова, у моєму спокої — Твій мир. Силою посту й молитви нехай розгладяться на моєму обличчі зморшки, що зібралися через те, що серце моє невільне й виразом лиця я давав вихід образам, гніву, злості, напруженню й роздратованості, агресії та незадоволенню, ненаситності й прагненням лише до задоволень. Силою посту й молитви нехай увійдуть у кожне серце ясність і спокій, любов і милосердя, і всіх досягне мир.

Віддаю сьогоднішній піст і молитву за всіх, хто лихословить інших та хулить Бога, щоб Ти наповнив їхнє серце словом лагідності й незлостивості, молитвою та подякою Тобі.

Віддаю Тобі піст і молитву за ласку добрих сповідей, щоб кожна зустріч у сповіді виявлялася зустріччю з Тобою, у якій я й усі каянники просвітяться новим світлом, що походить від Тебе. Прошу Тебе й про священиків, які приймають сповіді, аби вони були простягнутими руками Твого милосердя!

(У тиші передай Господеві все, чим ти зранив або, можливо, і зараз раниш себе, а також усіх, хто своїми діями принижує образ інших людей, забуваючи, що вони водночас — і лик Ісуса!)
Отче наш… Радуйся, Маріє… Слава Отцю…
– Помилуй нас, Господи!
– Помилуй нас!

За гріхи свого роду
Бачила Вона Ісуса,
На муки під батоги поставленого,

Свята Мати, почуй мене.
У серце впиши мені рани
Спасителя Ісуса.

СЬОМА СТАЦІЯ

Ісусе, Ти вдруге падаєш під тягарем хреста

– Поклоняємося Тобі, Христе, і благословимо Тебе!

– Бо Ти Своїм святим хрестом врятував увесь світ!

Друге падіння виявилося тяжчим за перше. Фізичні сили Твої вичерпуються. Ти знесилений. Тяжче було і встати на ноги та нести хрест далі. Ти піднявся лише силою Своєї волі й любові, які спонукали Тебе віддати Себе в жертву як агнця Божого, як слугу Божого, що ранами й синцями Своїми зцілює й спасає нас. Дякую Тобі.

Цього дня посту й молитви віддаю Тобі всі свої слабкості й падіння, щоб Ти простив мені, якщо я не вистою знову й виявлюся невірний обіцянкам, щоб я не падав більше; усю свою тілесну, душевну й духовну неміч. Даруй мені сили піднятися й слідувати за Тобою.

Віддаю Тобі всіх, хто знову не втримався й утратив віру, любов, надію, довіру й волю підніматися. Силою посту й молитви допоможи їм із відкритим серцем прийняти Твою допомогу та з новими силами й рішучістю піднятися й слідувати за Тобою, своїм Господом.

Особливо віддаю Тобі цей день посту й молитви за всіх, хто ризикує сьогодні у відчаї та труднощах зробити вибір проти зачатого життя й переживає спокусу вбити його. Силою посту й молитви даруй їм світло віри, аби вони зуміли полюбити ще не народжене життя й зробили вибір на його користь. А всім, хто здійснив злочин проти ще не народженого життя, силою посту й молитви даруй милість покаяння, навернення й ласку служити з цього моменту життю. Тому віддаю Тобі цей день посту та молитви й за майбутніх матерів, за батьків ще не народжених дітей, їхні сім’ї, лікарів і тих, хто консультує вагітних у їхніх труднощах, аби вони шанували життя й берегли його.

(Віддай Господеві свою особисту ситуацію й усіх тих, про кого знаєш, що їхні сили вичерпуються чи вони вбили невинне дитя, і молися за них!)
Отче наш… Радуйся, Маріє… Слава Отцю…
– Змилуйся над нами, Господи!
– Змилуйся над нами!

Бачила Сина милого,
Якого вмирати залишили,
Який спускав дух.

Свята Мати, почуй мене,
У серце впиши мені рани
Спасителя Ісуса.

(Продовженння. Початок в попередньому випуску)

Попередня

Ісус і Марія – світло нашої сім’ї

Наступна

Народитеся для нового життя (Терезія Ґажіова)