Хресна дорога в день посту (Славко Барбаріч, OFM)

МОЛИТВА В ГЕТСИМАНСЬКОМУ САДУ

Поки апостоли сплять, Ти молишся – Сам, залишений усіма. Юда готує зраду. У скорботі, у кривавому поті Ти просиш: «Отче Мій, якщо можливо, нехай мине ця чаша мене» (Мт. 26:39).

Прости мене, що і я нерідко духовно млявий, дрімаю. Змилуйся над усіма, хто терпить біль і страждає зараз. Змилуйся над усіма, хто переживає смертельну боротьбу. Пошли їм ангела-утішителя – але також і сили, щоб вірно слідувати за Тобою на Хресній дорозі.

Даруй мені милість сьогодні, у день посту й молитви, іти з Тобою цією Хресною дорогою, як Марія, Твоя вірна Матір.

– Помилуй нас, Господи!

– Помилуй нас!

Стояла Мати скорботна

У сльозах біля хреста,

Дивлячись на

розп’ятого Сина.

 

Свята Мати, почуй мене,

Вклади мені в серце рани

Спасителя Ісуса.

Svet_Marii_02_2019 2ПЕРША СТАЦІЯ:

Ісусе, Пилат засуджує Тебе на смерть

– Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе!

– Бо святим Своїм хрестом Ти відкупив світ!

Пилат знав, що Ти не винен, і все ж засудив Тебе. Він не насмілився винести справедливе й чесне рішення виправдати Тебе, тому що боявся втратити владу, могутність і репутацію в очах сильних світу цього й натовпу. У його серці не було свободи, і він не міг із любов’ю вибрати істину й справедливість.

А Ти прийняв засуд із любов’ю, бо Твоє серце було вільне, Ти любив, молився й постив.

Віддаю Тобі сьогодні всі моменти, коли я засуджував і відкидав інших, тому що в моєму серці не було свободи й любові. Віддаю Тобі всі моменти, коли мене засуджували інші, і я відповідав їм засудом, гнівом, злістю й бажанням помститися. У цей день посту й молитви прошу Тебе: звільни Моє серце від усякого поневолення злом й гріхом, владою й марнославством, матеріальним і задоволеннями, аби я умів любити та прощати.

Прошу Тебе й жертвую цей піст за всіх сильних світу цього й усіх, хто керує Церквою, щоб силою посту й молитви Ти звільнив їх для любові, справедливості, істини й миру. Ще жертвую цей піст і молитву за всіх, хто страждає через неправильні ставлення й рішення інших, аби свій осуд вони зуміли прийняти з миром; щоб Ти зцілив їхні серця та душі, аби Твій мир увійшов у їхні серця, а також серця всіх людей.

(У тиші віддай Господу людину, через яку ти страждаєш, а також того, хто страждає через тебе; молися, прощай і проси сили для прощення!)

Отче наш…, Радуйся, Маріє…, Слава Отцю…

 – Помилуй нас, Господи!

 – Помилуй нас!

Чию душу, що стогне,

Співчуває й страждає,

Пронизав меч.

 

Свята Мати, почуй мене,

Вклади мені в серце рани

Спасителя Ісуса.

 

Svet_Marii_02_2019 3ДРУГА СТАЦІЯ:

Ісусе, Ти береш на Себе хрест

– Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе!

– Бо святим Своїм хрестом Ти відкупив світ!

Хрест, на який Тебе засудили на смерть, зараз на Твоїх плечах. Він роз’ятрив рани, які залишилися від бичування, але Ти з любов’ю приймаєш його. Слова, виголошені Тобою як Учителем Своїм учням, зараз Ти виконуєш буквально: «Коли хто хоче бути Моїм учнем, нехай візьме хрест свій і йде слідом за Мною». Ти прийняв хрест, аби навчити нас, як потрібно носити хрести, і щоб визволити нас від них. Дякую Тобі.

У цей день посту й молитви прошу Тебе: даруй мені внутрішнє світло, аби я у смиренні й свободі серця міг усвідомити всі ситуації, серед яких відкидав свій хрест, а також ті, де словами й діями я сам обтяжував хрестами людей, із якими живу й працюю, тих, хто поруч зі мною. Визнаю, що часто я не помічаю страждань, причиною яких стаю для інших, а бачу лише те, що оточення робить мені, та реагую незадоволенням, злістю, гнівом, претензіями, несправедливими звинуваченнями й брехнею. Нехай через цей піст і молитву моє серце стане чистішим і вільнішим, щоб я міг бути Твоїм учнем, а Ти – моїм Учителем.

Віддаю Тобі цей піст і молитву також за всіх, хто, як і я, сліпий на свої дії та в гордині та заздрості, ревності й залежностях кладе тяжкі хрести на плечі інших, не бачачи їх не турбуючись про них, але шукає тільки, як задовільнити свої права, свої бажання й свої гріховні наміри. Нехай цей піст і молитва послужать очищенню та звільненню сердець і несуть мир та порядок у стосунки між людьми.

(Віддай усіх, хто кладе на твої плечі хрести страждань, і проси, аби зрозуміти, кому ти кладеш їх сам; прощай і проси сили для прощення!)

Отче наш…, Радуйся, Маріє…, Слава Отцю…

 – Помилуй нас, Господи!

 – Помилуй нас!  

 

О, якою печальною й сокрушеною

Була Вона, благословенна

Мати Єдинородного!

 

Святи Мати, почуй мене,

Вклади мені в серце рани

Спасителя Ісуса.

Попередня

Марія Павлович-Лунетті: ”Школа молитви Богородиці”

Наступна

Закликаю вас як Матір (Терезія Ґажіова)