Молитва перед хрестом

1933 року настоятель меджуґорської парафії Бернардин Смолян та парафіяни встановили на горі Кріжевац залізобетонний хрест висотою 8.56 м. На ньому вони викарбували слова:

ІСУСУ ХРИСТУ,

ВІДКУПИТЕЛЮ ЛЮДСЬКОГО РОДУ

НА ЗНАК СВОЄЇ ВІРИ,

ЛЮБОВІ ТА НАДІЇ

СПОРУДИЛИ БЕРНАРДИН СМОЛЯН, НАСТОЯТЕЛЬ,

І ПАРАФІЯ МЕДЖУҐОР’Я.

ВІД УСЯКОГО ЗЛА

ВИЗВОЛИ НАС, ІСУСЕ

У саму хрестовину вклали реліквію, привезену з цієї нагоди з Рима, – частинку хреста, котрий християни вшановують як той, на якім був розп’ятий Ісус Христос і чий найбільший фрагмент зберігається в церкві Санта Кроче ін Джерусалемме в Римі. Повністю хрест був закінчений до 15 березня 1934 року. Пізніше склалася традиція – на честь Воздвиження Хреста Господнього в першу неділю після Різдва Богородиці біля його підніжжя служити Святу Месу.

Поклоняємося Твоєму хресту, бо він – знак Твоєї любові. Силою Своєї дорогоцінної крові омий нас від усіх гріхів та збережи від усякого сатанинського впливу. Нехай із цього місця потече ріка миру й примирення в парафіяльну спільноту, у Церкву й у світ.

Благослови й заклич до Свого раю всіх, які зробили цей хрест.

Благослови всіх, хто перед ним молився та ще буде молитися, бо вони слухняні Марії, Твоїй Матері, Яка закликала нас: «Моліться перед хрестом – із хреста сходять великі благодаті».

Будь благословенний, Ісусе, що Своїм хрестом відкупив нас для вічного життя. Віддаю Тобі знову свій піст і молитву заради спасіння свого й усіх людей. Амінь.

(Прочитай п’ять «Отче наш» на честь Христових ран)

На зворотному шляху від хреста ти зустрінеш стацію, яка символізує Пасхальне Воскресіння: зупинися й помолися, заспівай якусь пасхальну пісню й сходь із Кріжеваца в тиші. Коли молишся вдома чи у своїй парафіяльній церкві, так само згадай Христове Воскресіння!

Попередня

Серце Марії доторкнулось мого…

Наступна

Веду вас дорогою навернення (Терезія Ґажіова)