“Постіть серцем” Молитва в дні посту (Славко Барбаріч, OFM)

БОГОРОДИЦЯ ЗАКЛИКАЄ

“Я хотіла б, щоб люди молилися разом зі Мною цими днями. Якомога більше! Нехай дотримуються строгого посту щосереди і щоп’ятниці; нехай кожного дня відмовляють хоча б Розарій: радісні, страсні і славні таїнства” (послання від 14 серпня 1984 р.).

12. Молитва на початок днів посту

О Господи Боже, Творче всього світу й мій Сотворителю! Дякую Тобі сьогодні, що Ти влаштував світ так дивовижно. Дякую Тобі, що Ти наділив матір-землю родючістю, і вона дарує нам усілякі плоди! Дякую Тобі за їжу, яку готують із плодів землі! Радію, Отче, Твоїм творінням, тішуся сьогодні всіма плодами й дякую! Дякую Тобі за те, що ми потребуємо хліба й пиття насущних.

Дякую Тобі, Отче, що Ти мій організм створив так, що я можу користуватися плодами землі й через це розвиватися та служити Тобі. Дякую Тобі, Отче, за всіх, хто своєю працею відкриває нові можливості для життя на землі. Дякую Тобі, Отче, за всіх, хто має багато й віддає іншим! Дякую Тобі за всіх, хто прагне хліба небесного, коли споживає хліб земний. Дякую Тобі, Отче, і за тих, кому сьогодні нічого їсти, бо вірю, що через добрих людей Ти пошлеш їм допомогу!

Отче, сьогодні я вибираю піст. Цим я не нехтую Твоїми творіннями й не відмовляюся від них, але хочу відкрити їх наново. Я зважуюся постити, тому що постили Твої пророки, постив Твій Син Ісус Христос, Його апостоли й учні. Особливо ж я наважуюся на піст, тому що постила і Твоя слугиня Марія, Мати Божа.

Вона закликала й мене до посту:

“Дорогі діти! Сьогодні закликаю вас почати постити серцем. Багато людей постять, але тільки тому, що всі постять. Це стало звичаєм, якого ніхто не хоче порушити. Прошу парафію постити з вдячності, що Бог дозволив, аби Я залишилася так довго в цій парафії. Дорогі діти, постіть і моліться серцем. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик!” (послання від 20 вересня 1984 р.).

Отче, приношу Тобі сьогодні цей день посту. Через піст я хочу глибше вслухатися у Твоє слово й жити ним. Цього дня хочу ще сильніше рости й бути зверненим до Тебе, усупереч усьому, що мене оточує. Цим постом, який я беру на себе добровільно, прошу Тебе за всіх, хто голодний та озлоблений через голод…

Приношу Тобі цей піст за МИР у цьому світі. Війни починаються через те, що ми в матеріальне й готові заради нього вбивати одне одного. Приношу Тобі, Отче, цей піст за всіх, хто цілковито погруз у матеріальному й не бачить ніяких інших цінностей.

Прошу Тебе за всіх, хто ворогує, тому що осліпли до того, що мають. За допомогою цього посту, Отче, відкрий їм очі на те, що Ти даєш нам, на те, чим ми володіємо!

Каюся в сліпоті, яка затьмарила й моє сприйняття, і я не дякую за ті блага, що маю. Каюся у будь-якому зловживанні матеріальними благами через те, що неправильно розумів їх значимість. За допомогою цього посту сьогодні зроби, аби я вмів краще бачити Тебе й людей довкола себе!

Дай мені краще чути Твоє слово! Нехай за допомогою цього посту сьогодні в мені зросте любов до Тебе й до ближніх!

Отче, я приймаю рішення прожити сьогоднішній день із хлібом, щоб ще виразніше відчути цінність хліба небесного, присутність Твого Сина в Євхаристії. Нехай у цьому пості ростуть мої віра й довіра!

Я вибираю піст, Отче, і приймаю його, бо знаю, що через це в мені зростатиме прагнення Тебе. З радістю та вдячністю думаю про слова Твого Сина: «Блаженні вбогі духом, бо таких є Царство Небесне». Зроби мене, Отче, убогим перед Тобою! Дай мені милість усвідомити за допомогою посту, як я потребую Тебе! Дай, щоб через піст росло моє прагнення Тебе, аби моє серце бажало Тебе, як лань прагне до водних потоків й пустеля – дощових хмар!

Прошу Тебе, Отче, дай, щоб я в цьому пості ставав уважнішим до тих, хто голодний і спраглий, до тих, кому не вистачає матеріальних благ! Допоможи мені бачити, чого саме не потребую з того, що маю, аби я вмів відмовитися від цього на користь братів і сестер!

Особливо прошу Тебе, о Отче, дай мені милість усвідомити, що на цій землі я – паломник, що в час переходу в інший світ не візьму з собою нічого, крім любові й того доброго, що зробив! Нехай у мені росте усвідомлення – навіть тоді, коли я володію чимось – що ніщо вже не моє, що все це я отримав у користування. Дай мені милість, Отче, віднайти в цьому пості смирення й більшу готовність чинити Твою волю! Тому очисти мене від егоцентризму й гордині!

У цьому пості очисти мене від усіх шкідливих звичок й утихомир мої пристрасті, а добре нехай у мені зростає! Нехай у цьому пості глибини моєї душі відкриються Твоїй благодаті, щоб вона цілком очистила мене й заволоділа мною!

У випробуваннях і спокусах допоможи мені завжди бути подібним до Твого Сина, уміти відкинути будь-яку спокусу й день у день краще служити Тобі та шукати Твого слова!

Маріє, Ти була вільна серцем й не прив’язана ні до чого, крім волі Отця. Випроси мені сьогодні благодаті радісного посту, у якому моє серце заспіває з Тобою пісню вдячності! Випроси мені милості, щоб моя рішучість постити була міцною й постійною! Усі труднощі та голод, які я переживу сьогодні, приношу за всіх людей. Маріє, молися за мене! Нехай за Твоїм заступництвом і силою Твого покрову сьогодні відійде від мене будь-яке зло й зазіхання сатани! Навчи мене, Маріє, постити й молитися, щоб день у день я ставав ще більш подібним до Тебе й Твого Сина Ісуса Христа, у Дусі Святому. Амінь.

Попередня

Тут, у Меджуґор’ї. я зустрів Марію й Вона привела мене до Отця. Доктор Готтфрід Преннер, Австрія

Наступна

Бог закликав мене вести вас до Нього (отець Любо Куртович, OFM)