"Розарій у день посту" Молитва в дні посту (Славко Барбаріч, OFM). Частина 2

         Скорботні таємниці

         Вступна молитва:

         Ісусе, дякую Тобі, що Ти прийшов у цей світ та прийняв страждання, аби спасти його. Подай мені ласку відкрити у Твоїх страстях Твою любов і турботу про нас, людей, та бути вдячним за любов, із якою Ти постраждав за нас.

         Цього дня посту, який я хочу принести Тобі в молитві за спасіння світу, особливо бажаю бути разом із Тобою у Твоїм стражданні та ввійти в таємницю Твоєї любові. Хочу прийняти цей піст та молитву з тією ж любов’ю, із якою Ти прийняв Свій піст, а відтак Свою муку й страждання. Свій голод приношу сьогодні Тобі, аби Ти пробудив у мені голод за вічними благами, за Отчою волею, за Твоїм словом, за любов’ю й миром.

Допоможи мені, Маріє, навчи мене сьогодні постити й молитися так, як закликаєш мене Ти, щоб я вмів, подібно до Тебе, слідувати за Твоїм Сином у Його стражданні. Амінь.

Вірую…

Перша скорботна таємниця

Дякую Тобі, що Ти прийшов у Гетсиманський сад, де молився, пролив кривавий піт і прийняв Отчу волю, узяв чашу страждання. Твоє серце було цілковито вільним, і тому Ти зумів промовити: «Отче, нехай зі Мною станеться по Твоєму слову». Ти страждав, тому що любив.

У цей день посту прошу Тебе, Ісусе: дай мені ласку подолати свої шкідливі звички, що призводять до страждань і болю. Приношу Тобі всіх, хто своєю залежністю від алкоголю, наркотиків та іншого зла цього світу створює собі, своїм сім’ям, подругам і дітям тяжкі гетсиманські хвилини. Також приношу Тобі всіх, хто внаслідок своїх залежностей порушив закон і зараз у місці позбавлення волі дуже страждає. Ще приношу Тобі тих, хто своїми залежностями зруйнував собі здоров’я. Приношу Тобі свій піст та молитву за всіх них і дякую, що Ти даруєш усім внутрішню свободу й мир, духовне, душевне й тілесне здоров’я.

Отче наш… 10 Радуйся, Маріє… Слава Отцю… О мій Ісусе…

Друга скорботна таємниця

Тебе прив’язали до стовпа у дворі Пилата й жорстоко бичували. Після кожного удару залишалися рани, текла кров, сили покидали Тебе, усе боліло. Усе це Ти приніс за нас, щоб звільнити нас від зла й гріха.

Сьогодні в день посту відкрий мені любов, із якою Ти витерпів бичування, щоб у моїм серці оселилася глибока вдячність за Твоє страждання. А свій піст і молитву я приношу за всіх, хто носить у серці отримані в дитинстві рани, через які потрапляє в нові нещастя й нові залежності та цим сам калічить і себе, й інших. Перерви, Ісусе, цей ланцюг зла та гріха, щоб у кожному серці оселилися Твій мир, любов і прощення. Приношу Тобі свої молитви та піст за тих батьків, які своєю поведінкою – п’янством, невірністю, наркотиками, ігроманією, конфліктами й розлученнями – калічать своїх дітей. Звільни наші сім’ї від усього, що нівечить нас, від усякого зла, звільни нашу Церкву й народ. Нехай зціляться всі рани, нехай усе, що калічить нас, припиниться, аби через піст і молитву прийшли мир і радість, здоров’я душі й тіла.

Отче наш… 10 Радуйся, Маріє… Слава Отцю… О мій Ісусе…

Третя скорботна таємниця

Ісусе, Тебе увінчали терновим вінцем, щоб завдати Тобі ще й такого болю, пронизавши Тобі голову терням, і насміятися над Тобою, як царем. На Тебе надягли багряницю й дали в руки царський скіпетр, а інші Тебе били й обпльовували, викрикуючи образи. Усе це Ти терпів, аби відкупити нас, щоб звільнити від зла й лукавого.

Ти сказав, що є рід злих духів, який виганяється лише постом і молитвою, тому цей день посту й молитви приношу Тобі як надолуження за всі зневаги й знущання, які наносять Тобі чорними месами й іншими окультними обрядами, за всіх, хто вступив у сатанинські секти й бере участь у сатанинських обрядах, за всіх, хто займається спіритизмом, магією й чаклунством та через це потрапив під вплив злих духів. Цей день посту й молитви приношу Тобі за них, щоб Ти звільнив і відгородив їх від сатани, тому що Ти – Владика. Вірю, що достатньо одного Твого слова, аби вони були звільнені від влади й сили сатани та пережили мир, який даєш Ти. Вимов це слово звільнення й вижени сатану, аби він більше не руйнував миру й не схиляв на шлях загибелі. Приношу Тобі піст і молитву за всіх священиків, які посвятили себе звільненню від злих впливів: хорони, захищай їх та яви силу, яку Ти маєш над злими духами, щоб вони більше не спокушали тих, кого Ти відкупив Своєю дорогоцінною кров’ю.

Отче наш… 10 Радуйся, Маріє… Слава Отцю… О мій Ісусе…

Четверта скорботна таємниця

Ісусе, Ти терпеливо ніс Свій хрест, падав під ним, уставав і продовжував путь, яку прийняв, аби спасти нас. Дякую Тобі за кожен крок, який Ти зробив, несучи Свого хреста, за кожне падіння й підйом та за кожну зустріч на хресній дорозі. Ти зробив усе, щоб спасти нас. Благословляю, дякую та славлю Тебе за те, що Ти виніс Свого хреста.

Приношу Тобі цей день посту й молитви за всіх, хто хворий та безпомічний, хто хворий серйозно й утратив у хворобі будь-яку надію, за всіх, хто доглядає хворих. Прошу Тебе за батьків хворих дітей, які будуть нести хрест усе життя, аби все обернулося їм на благо.

Особливо приношу Тобі всіх тих, хто зруйнував своє фізичне й душевне здоров’я переїданням, а також за всіх, хто несе хрест анорексії й булімії, того нездорового ставлення до їжі, коли від неї відмовляються, руйнуючи здоров’я, або вживають надмірно й потім вертають її.

Приношу цей день посту та молитви й за тих, хто голодний, за дітей, які не знають ситості, аби через піст і молитву ми стали здатними правильно ділитися матеріальними благами.

Приношу Тобі цей день посту й за тих, хто несе хрест порушених стосунків у своєму сексуальному житті, за всіх гомосексуальних за всіх, хто пережив у дитинстві сексуальне насилля, щоб Ти зцілив їх та звільнив від усякого невпорядкованого та неприродного способу життя.

Отче наш… 10 Радуйся, Маріє… Слава Отцю… О мій Ісусе…

П’ята скорботна таємниця

Дякую Тобі, Ісусе, що Ти прийняв за нас розп’яття та смерть на хресті. Будь благословенним за ту хвилину, коли Ти молився за своїх ворогів, коли пробачив їм і коли передав Свого духа Отцеві.

Приношу Тобі цей день посту та молитви за мирний перехід із цього світу для себе та всіх людей. Нехай через піст і молитву помруть у мені всяке зло й гріх, усяка гріховна прив’язаність до себе самого, нездорове ставлення до себе самого, до Тебе, до інших людей та матеріального. Приношу Тобі цей день посту й молитви за всіх самовбивць, які повністю втратили душевний мир і відібрали в себе життя, за всіх жертв переїдання та всіх, хто здійснив насилля, хто в стані алкогольного сп’яніння став причиною аварій на дорогах та вбивств у сім’ях, щоб Ти у Своїм милосерді відкрив їм ворота вічного життя. Нехай силою посту й молитви помруть у нас зло та гріх, щоб ми змогли мирно спочити у Твоєму вічному Царстві.

Отче наш… 10 Радуйся, Маріє… Слава Отцю… О мій Ісусе…

 

Попередня

Вдячний Богородиці

Наступна

Папа закликає у жовтні молитися на вервиці за Церкву