"Розарій у день посту" Молитва в дні посту (Славко Барбаріч, OFM)

Молитися Розарій означає перебувати з Ісусом і Марією в радості, скорботі й славі. Коли в нас усе добре, ми легко забуваємо про Бога й створюємо цим самим основу проблемам і неприємностям, які іноді стають справжніми життєвими хрестами – і для нас особисто, і для інших. Тому нам потрібні радісні таємниці, аби вчитися жити з Богом, коли все добре.

А коли нам тяжко, ми з легкістю дорікаємо Богу через свої страждання й віддаляємося від Нього. У стражданні легко губимо віру, надію, любов, довіру й живемо в тривозі, страху, гіркості, недовірі. Тож корисно вчитися й тому, як жити, коли нам важко. Цьому служать страсні таємниці.

Щоб нести хрести було легше, треба бути з Ісусом і Марією й у славі, аби бачити, що настає після хреста, страждань і смерті. У житті ми нерідко поводимося, як діти, які бачать у лікаря тільки шприц, плачуть й хочуть втекти. Але якщо мати на увазі перспективу зцілення, прийняти страждання буде легше.

У світлі цього я пропоную на день посту молитву Розарію, щоб молитися про благодать посту й учитися жити разом з Ісусом і Марією.

Радісні таємниці

Вступна молитва:

Небесний Отче, Творче всього світу, дякую Тобі, що ти покликав мене молитися й через це втілювати в життя єдність із Тобою у Твоїм Сині Ісусі Христі через Духа Святого.

Сьогодні, у день посту, я вирішую бути з Твоїм Сином та Його Матір’ю Марією й хочу прожити цей день радісно. Ти – Бог миру й радості, любові й свободи. Віддаю Тобі своє серце й прошу: подай мені Своє світло й Свою силу, щоб я міг прожити цей день посту радісно, як Твій Син Ісус і як Марія.

Вірую…

Перша радісна таємниця

Дякую Тобі, Отче, що через архангела Гавриїла Ти возвістив Свою волю Марії. Дякую Тобі, Маріє, що Твоє серце було вільним, що у Своєму житті Ти на перше місце ставила волю Отця й відповіла: «Отче, нехай зі Мною станеться по Твоєму слову».

У цей день посту разом із Тобою, Маріє, прошу Господа очистити моє серце від усякої залежності у цьому світі й від усього, що зайняло в моїм серці перше місце, прошу звільнити від усього, що забрало й змалило мою внутрішню свободу, від усього, що осліпило й оглушило мене для розуміння й прийняття Його волі. Сьогодні, у день посту, подай мені ласку, Отче, розпізнати й прийняти Твою волю в повній внутрішній свободі від усіх речей і разом із Марією промовити: «Отче, нехай буде Твоя воля, щоб Ти міг цілковито оселитися в мені».

Отче наш… 10 Радуйся, Маріє… Слава Отцю… О мій Ісусе…

Друга радісна таємниця

Маріє, коли у Твоє життя повністю увійшов Бог, Ти була готова йти назустріч іншим й нести в їхнє життя Бога. Дякую Тобі, що Ти пішла до Єлизавети, разом із нею славила Господа й допомогала їй. Ти була вільною в серці й здатною зустріти з любов’ю Єлизавету так, що вона пізнавала у Твоєму житті Бога, благословляла Тебе й разом із Тобою славила Його.

У цей день посту разом із Тобою прошу Господа звільнити мене від усього, що заважає мені йти назустріч іншим із любов’ю. Звільни також серця інших людей, аби вони могли впізнавати в мені присутність Господа. Нехай через цей піст і молитву вся моя сутність стає сьогодні відкритою Богові й іншим, аби у свободі серця могла щасливо єднатися з другими. Приношу цей день посту й молитви за всі сім’ї, щоб батьки й діти могли в цілковитій внутрішній свободі втілити в життя радість сімейного єднання.

Отче наш… 10 Радуйся, Маріє… Слава Отцю… О мій Ісусе…

Третя радісна таємниця

Дякую Тобі, Маріє, що в бідності Ти народила Ісуса, Царя миру. Ти не гнівалася на жителів Вифлеєма, хоча вони не хотіли прийняти Тебе з Йосифом на ніч. Навіть бачачи, що Ти чекаєш на Дитя, не хотіли відчинити своїх дверей. Ти не дала волі образі, тому що серце Твоє було повністю вільним і закоріненим у Господі. Тому й ангели могли співати радісно, бо Твоє серце було радісним.

У цей день посту прошу Господа разом із Тобою звільнити мене від усякої прив’язаності до матеріального, щоб у свободі й любові я міг із радістю приймати ті обставини життя, у яких знаходжусь, долати будь-який неспокій й ставати людиною доброї волі, готовою прийняти мир і вістити його іншим. Нехай моє серце буде вільним, щоб разом із Тобою й подібно до Тебе поклонилося Цареві миру. Хай серця всіх відповідальних у Церкві в цьому світі, силою посту й молитви стають цілковито вільними, аби всіма силами турбуватися про мир для всіх людей.

Отче наш… 10 Радуйся, Маріє… Слава Отцю… О мій Ісусе…

Четверта радісна таємниця

Дякую Тобі, Маріє, що разом із Йосифом Ти у свободі серця й із любов’ю принесла Ісуса до храму заради нашого спасіння. Благословенний той момент, коли старець Симеон і праведна Анна, яка пройшла все життя в пості й молитві, впізнали у Твоєму Сині свого Спасителя й світло на просвіту всіх народів.

У цей день прошу разом із Тобою Господа, аби всі християни готувалися в пості й молитві до зустрічі з Господом, впізнавали Його присутність у Євхаристії й у Його Слові та в кожному таїнстві підходили до Нього з відкритим і вільним серцем. Я молюся й пощу також за всіх тих, хто не вміє прийняти Господа у свої руки, як Симеон, тому що їхні руки зайняті земними благами, а серця звернені до цього світу й того, що він обіцяє. Відкрий нам усім серця й душі, щоб ми у свободі впізнавали Господа й услід за Симеоном та Анною славили Його прихід. Допоможи нам через піст і молитви вчитися чекати Господа й прийняти Його, коли Він прийде.

Отче наш… 10 Радуйся, Маріє… Слава Отцю… О мій Ісусе…

П’ята радісна таємниця

Дякую Тобі, Маріє, що разом зі святим Йосифом Ти шукала й знайшла Свого Сина у храмі. Три дні Ти провела в тривозі й скорботі, не знаючи, де Він. Ти знайшла Його в храмі – і серце Твоє знову заспокоїлося радістю зустрічі. Ісусе, Твій Син не виправдовувався, а сказав, що має бути в домі Його Отця.

У цей день посту приношу цей піст і молитву разом із Тобою, Маріє, за всіх тих, хто втратив внутрішню свободу і внаслідок неправильного виховання в сім’ї та своєї залежності збився на хибні життєві дороги, далеко від Господа. Шукай їх, Маріє, і поверни в Отчий дім, щоб вони могли жити в мирі й радості та, подібно до Твого Сина Ісуса в Назареті, рости в любові й мудрості перед Богом і людьми.

Отче наш… 10 Радуйся, Маріє… Слава Отцю… О мій Ісусе…

Кінцева молитва:

Благословляю й славлю Тебе, Небесний Отче, із Твоїм Сином Ісусом Христом у Дусі Святому, що Ти дарував мені благодать молитися й бути сьогодні, у день посту, із Твоїм Сином Ісусом Христом та Його Матір’ю Марією.

Нехай сьогодні цим постом і молитвою в моє серце й серця всіх, за кого я пощу й молюся, ввійдуть цілковитий мир і радість. Допоможи нам зростати в любові до Тебе й тоді, коли ми благополучні. Нехай буде так. Амінь.

Попередня

Жити Божим Словом

Наступна

Більше моліться, менше говоріть (Терезія Гажіова)