Ваше сердце – як квітка (о. Славко Барбарич, OFM)

Марія Павлович, візіонерка, свідчить: «Під час молитви я побачила ніби картинку однієї й тієї ж квітки тричі. Перший раз квітка була дивовижної краси, свіжа, повна фарб. Я була рада. Відтак побачила цю саму квітку закритою, зів’ялою, яка згубила всю свою красу. Я була сумна. Тоді одна крапелька води впала на зів’ялу квітку, і вона розкрилася, і я знову її бачила у всій її первозданній красі й свіжості.

Я намагалася зрозуміти, що б цей образ міг значити, але не розуміла. Я вирішила запитати в Богородиці під час об’явлення. Я сказала Їй: «Моя Богородице, що значить те, що я бачила під час молитви? Що значить ця квіточка?» Богородиця засміялася й сказала: «Ваше серце як квітка. Кожне серце чудове, прекрасне, але коли чиниться гріх, квітка в’яне й краса щезає. Та крапелька води, яка впала на квітку й оживила її, є сповіддю. Коли ви знаходитеся під впливом гріха, не можете допомогти собі самі, вам потрібна допомога зовні».

Дорогий друже! Я впевнений, що щось із цього досвіду, про який нам розповіла візіонерка Марія, є частиною й твоєї реальності. Напевне багато разів ти відчував власне серце, як квітку: прекрасне, повне радості й миру. Ти був готовий нести радість іншим і самовіддано любити ближніх. Але напевне ти пережив моменти, розуміючи, що твоє серце закрите, зранене, висохле, без радості й надії, без миру й любові. Це завжди важкі й болючі моменти для тебе самого й для тих, хто тебе оточує. Однак потім щось траплялося, і твоє серце знову набиралося сили, розквітало, оживало й дарувало радість іншим.

Ця книжечка, створена на основі подій у Меджуґор’ї, хоче тобі допомогти у твоїй дорозі. Вона хоче тобі допомогти зрозуміти, яким чином можна перетворити й підтримати твоє серце дивовижною, красивою квіткою, повною свіжості; квіткою, яка буде пахнути МИРОМ і ПРИМИРЕННЯМ. Багато сердець у Меджуґор’ї стало розквітлими квітками. Багато сімей стало справжньою оазою радості й миру, тому що пережили відновлення свого серця завдяки освіженню краплею, яка з Божого Милосердя радо спадає на кожне серце.

Ця книжечка хоче допомогти, щоб ти надихнувся квіткою свого серця й плодами, які дарує розквітле серце: ЛЮБОВ’Ю, ДОБРОТОЮ, ПРОЩЕННЯМ, МИЛОСЕРДЯМ, МИРОМ, ДОБРОЗИЧЛИВІСТЮ, СИЛОЮ, МУДРІСТЮ! Хоче надихнути тебе на роботу на полі свого серця, тому що це варте того.

Лише плоди праці над серцем роблять людину щасливою. І коли буде зачеплене найглибше коріння зла, то не для того, щоб тебе осудити чи налякати, але щоб заново надихнути новизною життя. На думку мільйонів людей, зараз Богоматір виховує нас для нового часу. Вона нас веде через Свої Маріанські часи. Тому Вона так довго з нами й пояснює це в одному зі Своїх послань: «Я так довго з вами, тому що хочу навчити вас любити».

Якщо ця книжечка буде справнім плодом школи Марії, тоді ніхто не відчує себе засудженим і кожен зможе знайти в собі сили, аби знову полюбити Бога, Який прощає і Який є Милосердним. Я ніколи не чув, аби хтось, повернувся із Меджуґор’я, зі страхом перед Богом. Навпаки, багато хто казав: «Я зрозумів, що Бог – це любов, милосердя й прощення». Багато хто знову полюбив Бога-Отця, Який неустанно турбується про Своїх дітей, Який чекає з радістю й іде до нас назустріч.

Таким чином, ця книжечка хоче допомогти кожному з нас зустрітися з Богом, Який творить й обновлює. Він турбується про Своє сотворіння й тяжко переживає, коли Його діти бояться чи страшаться Його.

Ця книжка хоче бути тим, чим є послання Богородиці для парафіяльної спільноти у Меджуґор’ї й для всіх тих, хто їх отримує, – натхненням на шляху до миру! У світлі послання можна сказати: ніхто не має права сумніватися, зневірюватися, боятися, переставати йти вперед. 

Часто можна почути питання: «Чому Марія у Своїх посланнях фактично нас більше не дорікає? Чому Вона не вказує на гріхи світу, які породжують усі проблеми?»

Відповідь ясна: Вона – Мама. Вона довіряє Своїм дітям. Вона знає, що Її діти знають, що є неправильним. Крім того, Вона знає, що часто легше зрозуміти, що є неправильним, ніж те, що можна чи потрібно зробити.

Саме тому Вона завжди позитивна, неустанно підбадьорює нас, утішає, веде і не стомлюється.

Коли ж ми починаємо йти позитивним шляхом, указаним Божою Матір’ю, тоді розкриваються жахи здійсненого гріха й стає легше зважитися на боротьбу проти гріха, проти руйнації, яку він породжує.

Я впевнений, що кожен може переконатися особисто в тому, що сказала Мати Божа: «Робіть те, що Я вам говорю, і ви ніколи про це не пошкодуєте».

Попередня

Молитва за мир

Наступна

Господь потурбується про все (Тереза Ґажійова)