Приношу вам Мого Сина Ісуса (о. Любо Куртович, OFM)

«Приношу вам Мого сина Ісуса», – постійно говорить нам у Своїх посланнях Марія. Вона принесла Його сюди, у Меджуґор’є, ще першого дня явлінь, коли візіонери, ще тоді діти, побачили Її з немовлям Ісусом на руках. Від того першого дня не перестає текти через це місце ріка благодаті, що досвідчили тут багато паломників. Багато зустрілося з Марією як із живою Матір’ю, не дивлячись на те, що не бачило Її очима. Досвід зустрічі переживають не очима, а серцем.

         Марія народила Ісуса у Вифлеємі, однак не перестає народжувати духовно в серцях людей. У найглибший і найболісніший спосіб Вона пережила народження Ісуса не тільки у Вифлеємі, але і у душах людей.

         Коли дитина покидає лоно матері, для неї це перший крок у світ. Народити дитину – те саме, що розлучитися з нею. І це перша розлука, лише початок розставання й звільнення, більш глибокого й болісного. Для кожної матері це важке й часто болюче завдання – прийняти те поступове відділення й дозволити своїй дитині ставати все вільнішою від неї, аби вона могла піти власною дорогою.

         Марія знає, що не може привласнити Ісуса, що Вона народила Його як дар світу. У Неї не виникає думок про те, щоб утримати дитя біля Своїх грудей. Їй доводиться прийняти інше правило гри – віддати Його в розпорядження всім.

         Народити Ісуса – те ж, що й брати участь у Євхаристії. Тут немає кордонів: доводиться ділитися, роздавати до кінця.

         Марія – Мати Бога, Мати, Яка народила Бога у Вифлеємі. Але що значить це для нас? Отці Церкви казали: «Яка мені користь, якщо Христос народився від Марії десь у Вифлеємі, якщо Він не народжується вірою в моїй душі?» Марія бажає саме цього: щоб Ісус народився в наших душах, аби ми зуміли відкрити й пізнати любов, що приходить із небес. Зі Своєї любові Бог хоче й може сотворити в нас усе нове.

Молитва

         Діво Маріє, що прийняла Слово Боже, через Тебе потекло життя в Дусі Святому, через Тебе й у Тобі росло Життя, яке оживотворило все. Тебе просимо, о Маріє, подай нам ту любов, що була в Тебе до Ісуса, поки Ти носила Його в лоні; подай нам ту любов, що була в Тебе до цього світу, коли Ти дала Спасителя світу; подай нам ту любов, що була в Тебе до Ісуса, коли Ти пестила Його. Випроси для нас у Бога благодаті Духа Святого, аби ми могли усвідомити у своєму житті перешкоди, аби ми могли так улаштувати своє життя, щоб у ньому текло Боже життя й виливалося на цей світ. Амінь. 

Попередня

Туга за миром (Тереза Гажійова)

Наступна

Звукозапис роздумів над посланням від 25.12.2019 (Тереза Гажійова)