Бог має любов до кожного творіння (Тереза Ґажійова)

Послання Богородиці, Цариці миру, 25 травня 2023 року
“Дорогі діти! Закликаю вас: ідіть на природу та моліться, щоб Всевишній промовляв до вашого серця і щоб ви відчули силу Святого Духа, аби свідчити про любов, яку Бог має до кожного творіння. Я з вами й заступаюсь за вас. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Заклик Марії йти на природу, молитися і слухати Бога є закликом наслідувати Ісуса. Він навчає нас зчитувати повчання з природи через усе творіння. Ісус любив природу, Він знав, що в ній є Отець і сила Святого Духа.
Він багато говорив притчами з природи: «Царство Небесне схоже на зерно гірчичне, що чоловік узяв та й кинув у город свій, і воно вигналось і стало деревом великим, і небесне птаство гніздиться у його гілляках». (Лк. 13, 19). «Гляньте на круків, що не сіють, ні жнуть; нема в них ні комори, ні стодоли, а проте Бог їх годує. Оскільки більше варті ви від птахів!» (Лк. 12, 24) та багато інших.

Бог промовляє до нас через польові лілії, небесних птахів, риб, смоківницю, виноградник, зерно, сонце та ніч. Усе говорить нам про Його існування, природа не могла бути створена людиною. Іти до природи означає залишити світ, створений людиною, у світ, створений Богом.

Як багато ми можемо навчитися від природи, а також побачити, скільки в нашому житті є проти неї. Без любові до природи ми порожні, без радості й далекі від Бога-Творця. Він створив усе з любові до нас і насамперед вінець усього творіння – людину, яка має нести свою відповідальність за творіння, як каже псалмоспівець: «Поставив його володарем над творами рук твоїх» (Пс. 8, 7).

«Шукайте в природі Бога, Який вас створив, бо природа говорить і бореться за життя, а не за смерть» (25.03.2019). «Бог хоче спасти вас і передає вам послання через людей, природу й багато речей, які можуть лише допомогти вам зрозуміти, що потрібно змінити напрямок свого життя» (25.03.1990), — навчає нас Марія.
Одна прогулянка в молитві з бажанням почути, що говорить Бог, може змінити наше життя. Як писав німецький філософ Кант: «Дві речі мене вражають тим більше, чим більше я до них приглядаюсь: зоряне небо наді мною та моральний закон у мені».

Ісусові притчі з природи відкривали серця слухачів для любові. Це те, до чого закликає нас Марія: свідчити про Божу любов до творіння. Краса природи – це послання життя.
Найпрекрасніше, що створив Бог, це людина, кожен із нас. Він дав людині людину. На жаль, сьогодні ми спостерігаємо жахливий ухил проти життя, природи. Людина вбиває людину. По всьому світу є місця, де ведуться війни й де земля просякнута людською кров’ю і непотрібними кладовищами. Творець не хоче, щоб ми нищили й убивали одне одного.
До одного солдата, який розгнівався на Бога за те, що Він не захистив його дядька, який загинув на війні, Бог промовив уві сні. Він почув його голос: «Синку, я взяв до Себе твого дядька, бо він не хотів убивати Моїх дітей».

Марія закликає нас: «Нехай ваша молитва буде молитвою за мир. Сатана сильний і хоче знищити не тільки людські життя, але й природу, і планету, на якій живете. Тому, дорогі діти, моліться, щоб через молитву захиститись Божим благословенням миру» (25.01.1991).

Прославмо Бога піснею хвали з книги пророка Даниїла за все створіння. Гімн співають троє єврейських юнаків, кинутих у піч за те, що вони відмовилися поклонитися статуї царя Навуходоносора, жахливого вавилонського правителя, який зруйнував святе місто Єрусалим і депортував ізраїльтян до «рік Вавилону» (пор. Псалом 137). У крайній небезпеці, коли полум’я лизало їхні тіла, вони знаходять силу «хвалити, прославляти і величати Бога», у впевненості, що Господь всесвіту та історії не віддасть їх на смерть і небуття. Нехай Божа сила й захист зійде на нас, наші сім’ї та все створіння зі словами цього гімну:

Благословіте Господа, усі діла Господні!
Хваліте й возносіте Його повіки.
Благословіте, Господа, небеса!
Благословіте Господа, Ангели Господні!
Благословіте Господа, усі води, що понад небесами!
Благословіте Господа, усі сили!
Благословіте Господа, сонце і місяцю!
Благословіте Господа, зорі небесні!
Благословіте Господа, дощі і роси!
Благословіте Господа, усі вітри!
Благословіте Господа, вогню і спеко!
Благословіте Господа, холоде й спекото!
Благословіте Господа, роси та інею!
Благословіте Господа, криго й холоднечо!
Благословіте Господа, льоде та сніги!
Благословіте Господа, дні і ночі!
Благословіте Господа, світло і пітьма!
Благословіте Господа, блискавки і хмари!
Нехай земля благословляє Господа!
Хай хвалить і возносить Його повіки.
Благословіте Господа, пагорби і гори!
Благослови Господа, усе, що на землі виростає!
Благословіте Господа, моря і ріки!
Благословіте Господа, джерела!
Благословіте Господа, морські потвори †
й усе, що кишить у водах.
Благословіте Господа, усі небесні птиці!
Благословіте Господа, усі дикі звірі та худоба!
Благословіте Господа, людські сини!
Благослови Господа, Ізрáїлю!
Хваліте й возносіте Його повіки.
Благословіте Господа, священники Господні!
Благословіте Господа, Господні слуги!
Благословіте Господа, духи й душі праведних!
Благословіте Господа, святі й смиренні серцем!
Благословіте Господа, Ананіє, Азарію і Мисаїле!
Хваліте й возносіте Його повіки.
Благословімо Отця, і Сина, і Святого Духа,
хвалімо й возносьмо Його повіки.
Благословенний Ти на небесній тверді,
і хвальний, і прославлений повіки.
(Дан. 3, 57-88.)

Попередня

Оновлена людина

Наступна

03.06.2023