Будьте свідками надії (Тереза Ґажійова)

Послання Богородиці, Цариці миру, 25 лютого 2021 року 
“Дорогі діти! Бог мені дозволив і сьогодні бути з вами, щоб закликати вас до молитви й посту. Проживайте цей час благодаті й будьте свідками надії, бо повторюю вам, дітоньки, що молитвою та постом і війни можна стримати. Дітоньки, вірте й живіть у вірі й із вірою цей час благодаті, а Моє Непорочне Серце не залишає нікого з вас у немирі, якщо прибігаєте до Мене. Заступаюся за вас перед Всевишнім та молюсь за мир у ваших серцях і за надію на майбутнє. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

«Молитвою та постом і війни можна стримати», – повторює нам сьогодні Цариця Миру. Меджуґор’є позначене цими двома надзвичайно простими, але при цьому настільки потужними засобами, здатними зупинити навіть війни та стихійні лиха. Ми є свідками цього. Це справді можливо! Ми стільки разів чули це з вуст паломників Меджуґор’я з усього світу. Це правда. Піст і молитва перетворюють нас на людей надії.
Війна і мир починаються в серці людини. Я пам’ятаю молодого чоловіка, солдата, який відвідав Меджуґор’є після повернення з кривавої війни в Україні, де його схопили, катували і сам він був змушений застосувати зброю. На свідченні одного візіонера в Меджуґор’ї про піст він був розчарований і запитав: «Що мені це допоможе – їсти лише хліб і пити воду?»
Він отримав просту відповідь: «Це допоможе тобі, бо так сказала Цариця Миру!» У цей момент у його очах іскрилася надія.
Молитва і піст – це засоби, які дають нам надію. В одному посланні Марія пообіцяла нам: «Хто молиться, не боїться майбутнього, а хто постить – не боїться зла. Лише молитвою та постом і війни можна зупинити, війни вашої невіри та страху перед майбутнім. Я з вами й учу вас, дітоньки: у Бозі є мир і ваша надія. Тому наблизьтеся до Бога й поставте Його на перше місце у вашому житті».
Ця перемога відбувається непомітно й у той же час дуже напружено. Молитва і піст прокладають Ісусові шлях до нашого серця, легше розпізнаємо Його голос. Ми стаємо більш чутливими до моменту, коли починається гріх, та отримуємо благодать протистояти йому. Піст допомагає нам відрізнити важливе від незначного, що від нього походить, а що від зла. Ми також набираємося сили прийняти рішення про Його Царство.
Молитва і піст – це засіб, за допомогою якого поглиблюється віра, зміцнюється любов і надія. Ми починаємо жити серцем для інших, прощати ворога, заживають наші рани.
З досвіду ми знаємо, що чим більше ми практикуємося в деяких речах, тим краще вони нам вдаються. Перед важливим змаганням спортсменам потрібно зосередитись і присвятити час спеціальній програмі для того, щоб перемогти.
Тим особливим часом у духовному житті, безумовно, є період Великого посту.
У школі Богородиці ми вчимося рости в пості та молитві терпеливо, крок за кроком, рішуче, і насамперед із любов’ю. Це не завжди легко. Це означає в глибині нашого серця відмовитися від ставлення, поведінки, реакцій, які віддаляють нас від Господа й від наших ближніх, щоб стати кращою людиною. Любляча Марія притягує нас Своїм прикладом. Бути Її слухняною дитиною – означає бути схожим на Неї: приносити надію.
У своєму посланні на Великий піст папа Франциск сказав нам, що «надія подібна до «живої води», яка дозволяє нам продовжувати шлях».
У часі посту думаємо більше на те, щоб ми говорили «підбадьорливі слова, які зміцнюють, додають сили, потішають, надихають» (Fratelli tutti, 223). Щоб передати надію, інколи достатньо бути «доброю людиною, яка відкладає набік свої страхи й нагальні справи, аби звернути на когось увагу, аби подарувати посмішку, аби сказати слово заохочення, аби вислухати посеред загальної байдужості» (там само, 224).
Богородиця заохочує нас: «Моліться, дітоньки, особливим чином, бо сатана сильний і хоче знищити надію у вашому серці… Поклоняйтеся Йому, і нехай ваша надія буде надією тим серцям, які не мають Ісуса… Нехай надія потече вашими серцями, як ріка благодаті. Я дивлюся на вас і бачу у ваших серцях смерть без надії, неспокій та голод…»
Просімо Її, аби під час цього благодатного періоду посту вчила нас приносити надію, як Вона: вірно й невтомно, у малих жестах ласкавості.
Молитва:
Небесний Отче, ми дякуємо Тобі за те, що Ти дозволяєш Марії приносити навіть у цей важкий час, послання надії: “Молитвою та постом і війни можна стримати”. Маріє, допоможи нам стежити за зростанням в любові і тим самим принести надію, знаючи, що небо перед нами. Ми укриваємось у Твоєму Непорочному Серці і знаємо, що ми в безпеці з Тобою. Перемінюй нас, зроби нас подібними до Тебе. Нехай наші серця б’ються за спасіння всіх Твоїх дітей. Допоможи нам принести надію, як Ти, навіть у найскладніші моменти життя, коли панують темрява та невизначеність. Амінь.

Попередня

Про вплив сатани (о. Славко Барбарич, OFM)

Наступна

Заклик Богородиці до молитви й посту (о. Любо Куртович, OFM)