Дотик Меджуґор’я

Звістка з Меджуґор’я прийшла в Калінінградську область у жіноче свято – 8 березня 2006 року. Богородиця прикрасила цей день такою новиною. Проїздом із Меджуґор’я в Білорусь у Калінінград заїхав о. Олег, який раніше служив на парафії м. Калінінграда, з місіонерами – Готтфрідом Преннером і Луїзою. Вони урочисто й трепетно вручили мені фігурку Богородиці та книгу з посланнями Матері Божої Меджуґорської, сказавши, що треба організувати молитовну групу: «Так хоче Богородиця…» Ці слова мені були не зовсім зрозумілі – я не знала про об’явлення в Меджуґор’ї. Але не могла не прийняти цього «завдання», тож стала шукати в Інтернеті, які молитви треба читати – і знайшла Вервицю Миру, яку ми стали молитися в маленькій парафії під Калінінградом після кожної недільної Служби Божої із священником отцем Єжи. Треба було бачити, як трепетно прийняли Богородицю з Меджуґор’я літні парафіяни… А на початку липня на молитовній зустрічі в Санкт-Петербурзі ми дізналися трохи більше про Меджуґор’є, по приїзді почали молитися Розарій щочетверга в парафії Святого Сімейства м. Калінінграда. Групу супроводжував у молитві о. Віталій, а потім – настоятель о. Олександр. Трохи пізніше у Калінінградській області утворилося ще три молитовні групи, а з 2008 року – група “Маргаритка” з молитвою за одного зі священників.

Складно коротко описати, з якими перешкодами ми зіткнулися, щоб потрапити в Меджуґор’є. Через газету “Голос Меджуґор’я” ми вийшли на Дануте з Литви, яка готувала групу в Меджуґор’є в червні 2009 року в супроводі отця Сігітаса. Ціною поломок двох комп’ютерів ми списалися з Терезою зі спільноти «Світло Марії», щоб отримати письмове запрошення до Боснії і Герцеговини, а очікувати й роздруковувати запрошення вже довелося на третьому комп’ютері на роботі однієї парафіянки.

Про духовні плоди цієї поїздки важко двома словами сказати… Нас було сім осіб: миряни та монахиня сестра Йоня, 80-ти років, яка з третього року об’явлень постилась і молилася в дусі Меджуґор’я. Вона сказала, що її 25-річна мрія потрапити в Меджуґор’є здійснилася. У кожної з паломниць є спогади про щось сокровенне в цій поїздці. Було дуже багато знаків, що Діва Марія поруч із нами.

Для мене Богородиця вимолила в Господа дуже важливу милість… Я залишилася на ніч у церкві в Меджуґор’ї, молячись за близьку людину, яка страждає через алкогольну залежність, і в якийсь момент уночі… заснула, як і багато втомлених прочан у храмі. Мені наснилася моя мама, яка пішла в життя вічне 2003 року. Я скаржилася їй уві сні, що не допомагає моя молитва – тож чи потрібна вона взагалі за цю людину ?! Мама уві сні сказала мені: “Молися, доню!” Від цих слів я прокинулася за годину до найпершої Меси й почала молитися Розарій. У спільноті «Ченаколо» я залишала молитовне прохання в цьому ж наміренні. А коли молилися Розарій на горі Подбрдо разом із литовською групою, мені “призначили” перекладачку. Її ім’я збіглося з ім’ям моєї мами: Ванда. Це був знак: мама супроводжувала мене в цьому паломництві. З Божою допомогою ця людина справилася із залежністю. Дяка Богові!

Повернувшись із паломництва, ми й надалі хотіли зустрічатися в такій духовній атмосфері, як у Меджуґор’ї. Тому відвідували практично всі молитовні зустрічі в дусі Меджуґор’я в містах Прибалтики: Вільнюс, Утена, Рига, Шилува, Аглона …

У 2015 році з Калінінградської області вперше (!) відбулася поїздка до Меджуґор’я в супроводі монаха вербіста о. Єжі. Таким чином, сімейна пара з нашої молитовної групи потрапила теж уперше в Меджуґор’є. Одним із їхніх головних вражень від поїздки стало те, що деякі паломники до неї Розарію не практикували взагалі, а після відвідування Меджуґор’я ця молитва стала їх улюбленою. Матір Божа з Меджуґор’я вчить постійності в молитві. Адже молитва Розарію об’єднує сім’ю зсередини, а сім’ї – між собою. Я щаслива, що від самого заснування молитовної групи ми читаємо послання й молимося разом із чоловіком. Спільна молитва для подружжя – це цілющий бальзам. І наша група починалася з сімейних пар із руху «Подружні зустрічі». А в храмі до нас у молитві Розарію приєднувалися наші діти різного віку. Одного разу 4-річний онук удома застав мене, коли я в черговий раз молилася 54 дні Помпейську дев’ятницю, і з дозволу тихенько зі мною сидів – так навчився молитися Розарій. Зараз йому 6 років, рветься “знайомити” з Господом усіх друзів, розповідати про Христа, а в домашній молитві нерідко веде Розарій.

Заклик Богородиці для мене – це Материнські поради й турбота. Як справжні мами не втомлюються повторювати своїм дітям про необхідність берегти себе, щось робити заради власного блага й можуть зробити багато для своєї дитини, так і Небесна Мама робить все можливе, щоб привести дітей Божих до порятунку, нагадуючи про молитву, покаяння, піст… І те, що так довго тривають об’явлення, тільки підтверджує Її любов до нас.

Ми – не найкращі діти Богородиці: є духовні підйоми, є й падіння… Через різні обставини група останнім часом збиралася рідше, у меншій кількості, молимося про потреби один одного вдома, у міру наших сил вливаємося в безперервну молитву Вервиці за мир у всьому світі. Моя тітонька Вікторія, їй 84 роки, радіє від пропозицій брати участь у цій молитві. Усвідомлення єдності християн і можливість одне одному допомагати духовно – це не високі слова. Ми пам’ятаємо з послань Богородиці, що піст і молитва можуть зупинити навіть війну.

Зараз ми дуже сумуємо за спільними молитвами. У ці важкі для всіх дні багато знову об’єдналося в молитві. І народилася ініціатива: у кого дозволяє швидкість Інтернету, молитися в групі онлайн: і 20 осіб з кількох країн приєдналися. Ця онлайн молитовна група – як продовження меджуґорської групи в цей непростий період. Дата першої молитовної зустрічі – 13 березня – теж знакова: 13 травня «онлайн-групі» виповнилося 2 місяці.

Вдячні Господу за духовний досвід Меджуґор’я, за допомогу Богородиці, за Її молитви за нас, грішних.

Олена, Росія

Попередня

Звукозапис роздумів над посланням від 25.05.2020 (Тереза Гажійова)

Наступна

Cвяте полум’я (о. Славко Барбарич, OFM)