ДЕНЬ ДРУГИЙ: МАРІЯ – ЦАРИЦЯ СЕРДЕЦЬ

День другий
Марія – Цариця сердець
(30-ий день)
Присвячення Марії Цариці
В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

ЗАКЛИК
Духу Святий, Боже Любові, що скріплюєш вузлами любові Пресвяту Трійцю! Ти відпочиваєш і радієш перебуванням з синами людськими у святій чистоті, яка, завдяки Твоїй дії і Твоїй красі, розцвітає на землі, немов троянда серед тернини.
Духу Святий! Любове! Любове! Вкажи мені дорогу до того предивного краю, де знаходиться стежина життя, серед гаїв, орошених життєдайною росою, на яких заспокоюють спрагу втомлені серця.
О Любове, лише Ти знаєш ту дорогу, що веде до життя і правди. Це в Тобі сповнюється розкішний завіт, що єднає Три Божі Особи у Пресвятій Трійці. Саме через Тебе, о Святий Духу, виливаються на нас безцінні дари. Це від Тебе походять життєдайні дари, що родять плоди життя. У Тобі знаходиться джерело найсолодшого меду втіх, існуючих лише в Господі. Через Тебе спливає на нас рясний дощ Божого благословення та Його безцінних дарів.
(св. Гертруда)

Посвята Святому Йосифу
О улюблений Св. Йосифе, прийми мене за Свою дитину, заопікуйся моїм спасінням, чувай наді мною вдень і вночі, захорони мене від нагоди до гріха, здобудь для мене чистоту душі і тіла! Через Твоє заступництво перед Ісусом подай мені Духа жертви, покори і самозречення, палаючої любові до Ісуса у Св. Тайнах, солодкої і ніжної любові до Пречистої Діви Марії, Божої Матері. Св. Йосифе, будь при мені протягом мого життя і в годину смерті, а на Божому суді осягни для мене прихильність Ісуса, мого милосердного Спасителя. Амінь
Св.Бернардин Сієнський

“Вірую…” (Апостольський символ віри)
“Радуйся, Маріє…” (10 раз в наміреннях Богородиці)

Слово Боже

Йо 10, 14-16: Я ж – добрий пастир і знаю своїх, а мої мене знають. Як Отець мій мене знає, і я знаю Отця, і життя своє кладу я за моїх овець. Ще й інші вівці я маю, що не з цієї кошари. Я і їх мушу привести, і вчують вони мій голос, – і буде одне стадо й один пастир!

Послання Богородиці, дане в листопаді 1991 p., Меджуґор’є.
“Лише щоденною молитвою можете почати, день за днем, чути голос Бога, який промовляє у ваших серцях. Маєте навчитися розпізнавати Божий голос у своїх серцях. Бог неустанно хоче до вас промовляти, а молитва є тією розмовою з Богом. Прагне вам показати те, чого від вас очікує, і дати пізнати Свою волю. Тому моліться серцем кожен день. Якщо ви не будете молитись, то не пізнаєте свого покликання”.

РОЗДУМИ
Предвічний Отець посилає до наших сердець Духа Свого Сина, котрий кличе „Авва – Отче!” Отож, не дивлячись на те, чи ми прикладаємо до цього якісь зусилля чи залишаємося пасивними, коли Дух бачить нашу вразливість і дитячу любов до Отця, тоді Він – Дух Сина, розширює наші серця так, щоб вони з такою ж ніжністю і любов’ю обійняли Його Матір, сповнену благодаті та лагідності. А це означає, що Предвічний Отець також посилає до наших сердець Духа Свого Сина, котрий кличе: „Мати, Мати”!

Адже це один і той же Дух – Дух Христа. Він пробуджує в душах оту дитячу любов і життя в Марії, так само, як і пробуджує в нас синівську любов до Отця і життя в Бозі, дослівно так, як вчинив це в Ісусі Христі. Це тайни, які вимагають святого мовчання. Кожен їх може пережити в міру своєї любові.
(с. Марія від Святої Терези)

Оголошуючи Марійський рік, я теж повідомив, що його закінчення відбудеться наступного року, в урочистість Успіння Пресвятої Богородиці, щоб підкреслити той „великий знак на небі”, про який говорить Одкровення. Таким чином, бажаємо також виконати звернення Собору, який дивиться на Пресвяту Діву Марію, як на „вірний знак надії й розради для Божого Люду, що бере участь у паломництві”. Своє ж звернення Собор висловлює наступними словами: „Усі християни нехай наполегливо благають Матір Божу й Матір людей, щоб вона, як на початку Церкви підтримувала Її своїми молитвами, також і тепер, прославлена у небі понад усіх Святих і Ангелів, щоб заступалася у Спільноті всіх Святих перед своїм Сином, аби всі народи, чи то ті, що відзначені почесним християнським ім’ям, чи ті, що ще не знають свого Спасителя, зібрались у мирі та в злагоді в одному Божому народі, на славу Пресвятої й Нероздільної Трійці” (Lumen gentium, п. 69).
(Йоан Павло ІІ, Redemptoris Mater, п. 50)

МОЛИТВА ПОСВЯТИ
Присвячуючись Тобі, Маріє, я віддаюсь любові: її пестощам у тихому подиху Святого Духа, але також її вогняним язикам. Я віддаюсь усім тайнам спасіння світу, віддаюсь неподільній любові Отця, якою Він світ полюбив, розп’ятій любові Сина, палаючій любові Духа, а також семи скорботам Твого Серця та семи його радощам. Прийми, о Маріє, моє серце і з’єднай його з Серцями Отця і Сина. О моя Царице, вчини, щоб я ніколи не відійшов від Тебе, нічого Тобі не відмовив і ніколи не відвернувся від любові, яка „в усе вірить, всього надіється і все перетерпить” (1 Кор. 13, 7).

АНТИФОН
Царице Неба і Мати Святої Любові! З усіх створінь лише Ти для Бога наймиліша, найдорожча, Ти – Його Возлюблена. Прийми, будь ласка, любов, закоханого в Тебе грішника – жебрака милосердя.
(св. Альфонс де Лігуорі)

ПСАЛОМ 23
Господь – мій пастир.
Нічого мені не бракуватиме.
На буйних пасовиськах він дає мені лежати,
веде мене на тихі води.
Він відживляє мою душу,
Веде мене по стежках правих
Імені ради свого.
Навіть, коли б я ходив долиною темряви –
я не боюся лиха, бо ти зі мною.
Жезло твоє й палиця твоя –
Вони дають мені підтримку.
Готуєш стіл для мене
перед моїми противниками;
ти голову мою помазав миром;
переливається мій кубок.
Добрість і милість будуть мене супроводити
усі дні життя мого,
і житиму в домі Господнім
по віки вічні.

Іспит сумління (моліться цими словами повільно)
Мій добрий і милосердний Отче, стою перед Тобою. Я знаю, що Ти мене бачиш й чуєш. Хочу сказати Тобі сьогодні: я вірю, що Ти можеш мене очистити. Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвітли мою пам’ять і моє серце, Мій ангеле-охоронцю, допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь.

(Тепер пригадайте собі, якими були ваші ранкові постанови, згадайте, що сталося в цей день, які почуття були у вас на серці. Оцініть, чим би були задоволені Марія та Ісус, та подякуйте за це)

Спасибі, Господи, за думки про Тебе, за витривалість у добрі, за сили відкидати спокуси, за добре натхнення, за …

(Тепер оцініть, чим би не були задоволені Марія та Ісус, перепросіть за гріхи і занедбання)

Милосердний Боже, пробач мені….. Мені шкода …. Я жалію, що…

Прошу Тебе, добрий Отче! Допоможи мені завтра не впасти в спокусу… Допоможи боротися зі своєю провиною… Я хочу бути схожим(ою) на Ісуса та Марію і хочу так, як вони…

Особливо прошу Тебе про чесноти … (наприклад, смирення, лагідність …)

Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати.

Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день.

Ісусе довіряю Тобі!
Царице миру, молися за нас!

Молитва посвяти Ісусові через Марію
Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення.
Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця.
О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь.

Богородице Діво, Царице миру і примирення,
молися за нас і за цілий світ. (3 рази)

 

Попередня

Проповідь 01.06.2020

Наступна

ДЕНЬ ТРЕТІЙ: МАРІЯ – ЦАРИЦЯ ЄДНОСТІ