ДЕНЬ П’ЯТИЙ: ВСЕЛЕНСЬКЕ ЗАСТУПНИЦТВО

День п’ятий
Вселенське заступництво
(26-ий день)
Довіритись посередництву Марії
В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

ЗАКЛИК
Духу Святий, Духу Утішителю, котрий в день П’ятидесятниці зійшов на Апостолів, наповнюючи їхні серця благодаттю, любов’ю і мудрістю, благаю Тебе, в ім’я Твоєї щедрості і нескінченного милосердя, увійди також і до моєї душі з Твоєю благодаттю і дозволь їй зазнати невимовної насолоди Твоєї любові.
„Прийди, Духу Святий, зішли з Неба взятий світла твого струмінь. Ти – Отець убогих, Подателю дарів многих, Ти – Світло для сумлінь!”
Наш єдиний Утішителю, Возлюблений Наречений душ, мир і радосте наша, прийди! Прийди, Ти що змиваєш гріхи світу і лікуєш наші хвороби! Прийди, сило сильних, опоро слабких, вчителю вбогих і остраху гордих! Прийди, славо живих і спасіння мертвих. Прийди, о мій Боже, і наповни моє серце скарбами Твоєї благодаті і Твоєї милості!
Благоволи зіслати мені дар мудрості, щоб я був впоєний Твоєю любов’ю, дар розуму, щоб я ніколи не відійшов від Твоїх заповідей, дар сили і мужності в боротьбі, дар знання у пізнанні Твоїх святих істин, дар побожності, щоб моє серце відкривалося на дію Твоєї благодаті, дар страху Божого, щоб моя душа з пошаною підкорилася Твоїм рішенням.
О ніжний Возлюблений душ чистих і невинних! Благоволи спалахнути в моєму серці і розпалити його найлагіднішим і коштовним полум’ям Твоєї любові, щоб палаючи, підносилося до Тебе, єдина ціль мого життя, бездонна скарбнице усяких благ.
О ніжний Возлюблений душ чистих і невинних, Ти знаєш, який я немічний! Простягни наді мною свою милосердну руку, дозволь мені відійти від себе, щоб повністю зануритись у Тобі. Зламай, знищ у мені і забери від мене все, чини, що хочеш, аби я лише міг Тобі подобатися. Нехай життя моє перетвориться у достойну Тебе жертву, абсолютну жертву любові. Хто ж зішле мені таку благодать? Повернись до Твого бідного створіння, котре вдень і вночі зітхає до Тебе. Моя душа прагне Бога, Бога живого. Коли я стану перед Його Обличчям, повен благодатей? Коли прийду перед вівтар Господній, в дім Бога мого? Коли насичусь славою Твоєї присутності? Коли я буду визволений від нападів спокус? Коли подолаю мур тієї нужденної смертності?
О Полум’я вічного щастя, дозволь мені повернутися туди, звідки я вийшов, пізнати Тебе так, як знаєш Ти мене, і так Тебе полюбити, як Ти мене любиш, щоб разом з Твоїми вибраними я повіки міг споглядати Твій Лик.
(Людовик з Гренади)

Посвята Святому Йосифу
О улюблений Св. Йосифе, прийми мене за Свою дитину, заопікуйся моїм спасінням, чувай наді мною вдень і вночі, захорони мене від нагоди до гріха, здобудь для мене чистоту душі і тіла! Через Твоє заступництво перед Ісусом подай мені Духа жертви, покори і самозречення, палаючої любові до Ісуса у Св. Тайнах, солодкої і ніжної любові до Пречистої Діви Марії, Божої Матері. Св. Йосифе, будь при мені протягом мого життя і в годину смерті, а на Божому суді осягни для мене прихильність Ісуса, мого милосердного Спасителя. Амінь
Св.Бернардин Сієнський

Вірую…” (Апостольський символ віри)
“Радуйся, Маріє…” (10 раз в наміреннях Богородиці)

Слово Боже

Йо 2, 1-5: Третього ж дня весілля відбувалося в Кані Галилейській, і була там мати Ісусова. Отож запрошено на те весілля й Ісуса та його учнів. Коли ж не вистачило вина, мати Ісусова й каже до нього: «Вина в них нема.» Відрік їй Ісус: «Що мені, жінко, – а й тобі? Таж не прийшла година моя!» Але мати його мовила до слуг: «Що лиш скаже вам, – робіть.»

Послання Богородиці, 25 квітня 1991 p., Меджуґор’є
“Дорогі діти! Сьогодні закликаю вас, щоб ваша молитва була молитвою серцем. Нехай кожен із вас знайде час для молитви, так щоб у молитві відкрили Бога. Не хочу, щоб ви говорили про молитву, але щоб молилися. Нехай кожен день буде сповнений подячною молитвою Богу за життя й за все, що маєте. Не хочу, щоб ваше життя пройшло у словах, але щоб ділами славили Бога. Я з вами й дякую Богові за кожну мить, проведену з вами. Дякую вам, що відповіли на мій заклик”.

РОЗДУМИ
О Мати Милосердя, ось, біля ніг Твоїх Місяць, тобто Церква. В ім’я ніжності Твого Пречистого Серця, я прошу Тебе як свою Посередницю про заступництво перед Сонцем справедливості. Вчини, щоб в Твоєму сяйві я бачив Світло і за Твоїми молитвами я удостоївся благодатей цього ж Божого Сонця, котре возлюбило Тебе понад усе, коронувало і оздобивши плащем краси, вчинило такою прекрасною.
(св. Бернард)

Марія не стільки для себе отримала повноту благодатей, скільки зробила це для нас: Бог обрав Її, щоб всюди і в усьому була нашим провидінням. Така ж бо Господня воля – щоб ми все отримували через Марію.
(св. Бернард)

Чи ж це не Їй благовіщено, що Дух Святий зійде на Неї? І хіба існує якась інша причини, окрім тої, щоб Нею заволодіти і наповнити Її, і щоб цей Божий Дух в Марії – де Він вже й до цього в усій повноті перебував, стаючи в Ній надміром – міг переливатися на нас?..
Господи, Марія – наша заступниця. Через Неї ми отримали Твою милість і через Неї ми отримуємо Господа Ісуса в наших родинах.
(св. Бернард)

Такий універсальний вимір здобуло материнське посередництво Слугині Господньої разом із спасенною смертю Її Сина, бо діло Відкуплення охоплює всіх людей. Так, отже, таким особливим чином об’явилась успішність того єдиного й універсального посередництва Христа „між Богом і людьми”. Співдіяння Пресвятої Діви Марії у своєму „підпорядкованому” характері бере участь у загальності посередництва Відкупителя – єдиного посередника. […]
Через своє посередництво, „підпорядковане” посередництву самого Відкупителя, Пресвята Діва Марія особливим чином спричиняється до поєднання Церкви – прочанки на землі, з есхатологічною дійсністю спілкування Святих, бо Вона сама вже „взята до неба”.
(Йоан Павло ІІ, Redemptoris Mater, п. 40 і 41)

АНТИФОН
О Маріє, Ти освітлюєш нашу ніч. Хто йде за Тобою, не ходить в темряві, але має Світло життя.
(св. Бернард)

ПІСНЯ: Юд. 13, 18-20
Благословенна ти, дочко, Богом Всевишнім
понад усіх жінок на землі!
Благословен Господь Бог,
що створив небо й землю,
що повів тебе на те,
щоб стяти голову вождеві наших ворогів.
Уповання на тебе ніколи не пропаде
в серці людей, які згадуватимуть повіки силу Божу.
Хай Бог тобі вчинить, на вічне вивищення,
щоб ти зазнала благ за те, що власного життя не пощадила
тоді, як рід наш був принижений,
але відвернула наш занепад,
поводившись по правді перед нашим Богом.

Іспит сумління (моліться цими словами повільно)

Мій добрий і милосердний Отче, стою перед Тобою. Я знаю, що Ти мене бачиш й чуєш. Хочу сказати Тобі сьогодні: я вірю, що Ти можеш мене очистити. Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвітли мою пам’ять і моє серце, Мій ангеле-охоронцю, допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь.

(Тепер пригадайте собі, якими були ваші ранкові постанови, згадайте, що сталося в цей день, які почуття були у вас на серці. Оцініть, чим би були задоволені Марія та Ісус, та подякуйте за це)

Спасибі, Господи, за думки про Тебе, за витривалість у добрі, за сили відкидати спокуси, за добре натхнення, за …

(Тепер оцініть, чим би не були задоволені Марія та Ісус, перепросіть за гріхи і занедбання)

Милосердний Боже, пробач мені….. Мені шкода …. Я жалію, що…

Прошу Тебе, добрий Отче! Допоможи мені завтра не впасти в спокусу… Допоможи боротися зі своєю провиною… Я хочу бути схожим(ою) на Ісуса та Марію і хочу так, як вони…

Особливо прошу Тебе про чесноти … (наприклад, смирення, лагідність …)

Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати.

Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день.

Ісусе довіряю Тобі!
Царице миру, молися за нас!

Молитва посвяти Ісусові через Марію
Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення.
Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця.
О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь.

Богородице Діво, Царице миру і примирення,
молися за нас і за цілий світ. (3 рази)

Попередня

ДЕНЬ ЧЕТВЕРТИЙ: УТІШИТЕЛЬКА. НАРЕЧЕНА УТІШИТЕЛЯ

Наступна

ДЕНЬ ШОСТИЙ: ОСЬ МАТИ ТВОЯ. ПРИЙМИ ПРЕСВЯТУ ДІВУ МАРІЮ У СВОЄ ЖИТТЯ, І ВОНА ТАКОЖ ПРИЙМЕ ТЕБЕ ДО СЕБЕ