ДЕНЬ ПЕРШИЙ: ЄДНІСТЬ З ЛЮДСЬКОЮ ПРИРОДОЮ ХРИСТА

День перший
Єдність з людською природою Христа
(15-ий день)
Освячення наших дій
В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

ЗАКЛИК
О мій Боже, Предвічний Утішителю, я прославляю Тебе. Ти – світло і життя душі моєї. Ти ж бо міг задовільнитися лише даруванням мені ззовні благородних думок, надихаючої благодаті і допомоги. Ти міг би тільки вести мене через життя і очищати через внутрішні чесноти. Однак, Ти в своєму безмежному милосерді від початку увійшов в мою душу, заволодів нею і вчинив своїм храмом. Невимовним чином, силою своєї благодаті, Ти в мені оселився, а я, дякуючи Твоїй вічній Сущності, не втрачаючи власного єства, в певній мірі вже тут на землі був занурений у Тобі. Навіть моє тіло стало Твоїм храмом, адже Ти заволодів ним – цією нещасною земною дарохранительницею. О вражаюча, вселяюча страх, правдо! О мій Боже! Я вірю в це, я це знаю. (Кардинал Ньюмен)

Посвята Святому Йосифу
О улюблений Св. Йосифе, прийми мене за Свою дитину, заопікуйся моїм спасінням, чувай наді мною вдень і вночі, захорони мене від нагоди до гріха, здобудь для мене чистоту душі і тіла! Через Твоє заступництво перед Ісусом подай мені Духа жертви, покори і самозречення, палаючої любові до Ісуса у Св. Тайнах, солодкої і ніжної любові до Пречистої Діви Марії, Божої Матері. Св. Йосифе, будь при мені протягом мого життя і в годину смерті, а на Божому суді осягни для мене прихильність Ісуса, мого милосердного Спасителя. Амінь
Св.Бернардин Сієнський

Вірую…” (Апостольський символ віри)
“Радуйся, Маріє…” (10 раз в наміреннях Богородиці)

Слово Боже

Рим 12, 1-2: Тож благаю вас, брати, на милість Божу, віддати тіла ваші як жертву живу, святу, приємну Богові: богослужбу від вас розумну. І не вподібнюйтеся до цього світу, але перемінюйтесь обновленням вашого розуму, щоб ви переконувалися, що то є воля Божа, що добре, що вгодне, що досконале.

Послання Богородиці, 25 жовтня 1988 p., Меджуґор’є
“Дорогі діти! Мій заклик – щоденно впроваджуйте в життя послання, які я вам даю, особливо тому, дітоньки, що хочу привести вас ближче до Ісусового Серця. Дітоньки, тому вас сьогодні закликаю до молитви присвячення Ісусові, Моєму Дорогому Синові, щоб кожне ваше серце було Його. А потім закликаю вас до посвяти Моєму Непорочному Серцю. Хочу, щоб ви присвятились особисто, як сім’ї та парафії, так щоб усе належало Богові через Мої руки. Тому, дорогі дітоньки, моліться, щоб зрозуміти велич цього послання, яке вам даю. Не хочу нічого для Себе, але все для спасіння ваших душ. Сатана сильний, і тому ви, дітоньки, витривалою молитвою пригорніться до Мого Материнського Серця. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

РОЗДУМИ
Любляча Мати виявила своєму Синові повну ніжності материнську любов. Вона голубила Його, цілувала, брала на руки. А Дитятко Ісус вело себе згідно зі своєю природою. Будучи немовлятком, ссало її груди, гойдалось на її руках та віддавалось її пестощам. Ісус в усьому був схожим на маленьку невинну дитину, хоча й володів мудрістю Отця. О, коли ж це і ми, за Їх прикладом, почнемо черпати добро зі створінь виключно в Дусі і в Бозі.
(с. Марія від Святої Терези)

Слушно, отже, що у вислові: „Щаслива та, що повірила” можемо вбачати немов ключ, який відкриває нам внутрішню дійсність Марії: Тієї, котру Ангел при Благовіщенні назвав „повною благодаті”. Коли „повна благодаті”, Вона споконвічно була присутня в таїнстві Христа, то через віру Вона стала в Ньому присутня у всьому вимірі свого земного шляху: „ішла на чолі паломництва віри”. Водночас, вона непомітним, але безпосереднім та успішним чином унаочнювала людям те таїнство Христа. І далі не перестає його унаочнювати. Через таїнство Христа Вона також присутня серед людей. Через Сина яснішим стає також таїнство Матері.
(Йоан Павло ІІ, Redemptoris Mater, п. 19)

АНТИФОН
Коли Марія носила Тебе, Скеле Несокрушена,
Ти полегшив Її тягар,
коли Вона годувала Тебе, Ти заспокоював Свій голод,
коли поїла Тебе молоком грудей Своїх, Ти бажав бути спраглим,
коли ж обіймала Тебе,
Палаючий Вогонь не спалив Її утроби.
(св. Єфрем Сирієць)

ПСАЛОМ 1
Блажен чоловік, що за порадою безбожників не ходить
і на путь грішників не ступає,
і на засіданні блюзнірів не сідає,
але в Господа законі замилування має
і над його законом день і ніч розважає.
Він – мов те дерево, посаджене понад потоками водними,
що плід свій дає у свою пору
й що лист його не в’яне,
і все, що чинить він, йому вдається.
Не так безбожники.
Вони – немов полова, що вітер розвіває.
Тому безбожники на суді не остояться,
ні грішники на праведників зборах.
Бо про путь праведників Господь дбає,
а путь безбожників пропаде.
Духовні вправи на сьогодні:

Іспит сумління
Молись повільно цими словами:

Мій добрий і милосердний Отче, стою перед Тобою. Я знаю, що Ти мене бачиш й чуєш. Хочу сказати Тобі сьогодні: я вірю, що Ти можеш мене очистити. Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвітли мою пам’ять і моє серце, Мій ангеле-охоронцю, допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь.

(Тепер пригадайте собі, якими були ваші ранкові постанови, згадайте, що сталося в цей день, які почуття були у вас на серці. Оцініть, чим би були задоволені Марія та Ісус, та подякуйте за це)

Спасибі, Господи, за думки про Тебе, за витривалість у добрі, за сили відкидати спокуси, за добре натхнення, за …

(Тепер оцініть, чим би не були задоволені Марія та Ісус, перепросіть за гріхи і занедбання)

Милосердний Боже, пробач мені….. Мені шкода …. Я жалію, що…

Прошу Тебе, добрий Отче! Допоможи мені завтра не впасти в спокусу… Допоможи боротися зі своєю провиною… Я хочу бути схожим(ою) на Ісуса та Марію і хочу так, як вони…

Особливо прошу Тебе про чесноти … (наприклад, смирення, лагідність …)

Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати.

Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день.

Ісусе, я довіряю Тобі!
Царице Миру, молись за нас!

Молитва посвяти Ісусові через Марію
Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення.
Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця.
О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь.

Богородице Діво, Царице миру і примирення,
молися за нас і за цілий світ. (3 рази)

Попередня

Проповідь 17.05.2020

Наступна

ДЕНЬ ДРУГИЙ: МАТИ СЛОВА. РОЗМОВА З МАРІЄЮ