ДЕНЬ ШОСТИЙ: МИЛОСЕРДНА ЛЮБОВ

День шостий
Милосердна Любов
Присвячення душевних та духовних стосунків
В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

ЗАКЛИК
Прийди, Отче Світла,
Прийди, Боже Милосердної Любові,
навчи мене молитися,
зішли до моєї душі палаючу іскру Твого вогню,
яка б проникла в неї своїм жаром
та наповнила її Богом.
Прийди, Духу Святий, котрий чиниш з людей
мучеників, сповідників, апостолів та пророків,
а також подвижників з гарячими серцями.
Лише Твоїм натхненням
довірився мій Спаситель.
А щоб і я міг Його наслідувати,
супроводжуй також і мене.
(св. Людовик Марія Гріньйон де Монфорт)

Посвята Святому Йосифу
О улюблений Св. Йосифе, прийми мене за Свою дитину, заопікуйся моїм спасінням, чувай наді мною вдень і вночі, захорони мене від нагоди до гріха, здобудь для мене чистоту душі і тіла! Через Твоє заступництво перед Ісусом подай мені Духа жертви, покори і самозречення, палаючої любові до Ісуса у Св. Тайнах, солодкої і ніжної любові до Пречистої Діви Марії, Божої Матері. Св. Йосифе, будь при мені протягом мого життя і в годину смерті, а на Божому суді осягни для мене прихильність Ісуса, мого милосердного Спасителя. Амінь
Св.Бернардин Сієнський

“Вірую…” (Апостольський символ віри)
“Радуйся, Маріє…” (10 раз в наміреннях Богородиці)

Слово Боже

1 Пт 1, 22; 2, 1: Очистивши послухом правди душі ваші для братньої нелицемірної любови, любіть гаряче один одного щирим серцем. (…) Залишивши, отже, всяку злобу й усякий підступ, лицемірство, заздрість і всілякі обмови…

Послання Богородиці, 25 грудня 1987 p., Меджуґор’є.
“Дорогі діти! Радійте зі Мною! Моє Серце радісне через Ісуса, і сьогодні хочу вам дати Його. Хочу, дорогі діти, щоб кожен із вас відкрив своє серце Ісусові, а Я вам Його з любов’ю даю. Хочу, дорогі діти, щоб Він вас перемінював, щоб Він вас повчав і вас оберігав. Сьогодні в особливий спосіб молюся за кожного з вас та жертвую вас Богові, щоб Він явився у вас. Закликаю вас до щирої молитви серцем, щоби кожна ваша молитва була зустріччю з Богом. У своїй праці й у щоденному житті поставте Бога на перше місце. Сьогодні вас із великою серйозністю закликаю, щоб послухали Мене й чинили те, до чого вас закликаю. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

РОЗДУМИ
Оце я на хвилинку звертаюсь до Тебе, мій Найдорожчий Ісусе, щоб поскаржитися ласкаво перед Твоєю Божественною Величчю на те, що чимало християн, навіть найбільш освічених, не розуміє нерозлучної єдності, яка існує між Тобою та Твоєю Пресвятою Матір’ю. Ти, Господи – завжди з Марією, а Марія – завжди з Тобою, і без Тебе Вона не може існувати, адже в такому випадку перестала би бути Тією, ким є. Вона силою благодаті до такої міри перемінена в Тебе, що це вже не Вона живе, не Вона існує, лише Ти єдиний, о Ісусе. Ти сам живеш і царюєш в Ній досконаліше, ніж в усіх ангелах і блаженних. О, коли б ми повністю пізнали славу й любов, які приймаєш від цього чудесного створіння, то без сумніву, по-іншому б думали про Тебе і про Неї. Марія так міцно з Тобою з’єднана, що легше було б відділити світло від сонця й тепло від вогню, а навіть, не завагаюсь сказати, що швидше вдалося б відлучити від Тебе всіх ангелів та святих, а ніж блаженну Марію, адже Вона палкіше Тебе любить та досконаліше прославляє, аніж усі інші створіння разом взяті.

(св. Людовик Марія Гріньйон де Монфорт, Трактат, п. 63)

О Серце Ісуса, що живеш в Марії і через Неї! О Серце Марії, що живеш в Ісусі і для Ісуса! О солодкі вузли тих двох Сердець! Нехай буде благословенний Бог любові та єдності, котрий Їх об’єднує! Нехай Він з’єднає кожне наше серце з Серцями Їх обох та вчинить, щоб ці три об’єднані серця, жили на честь святої єдності Трьох Божих Осіб!
(Кардинал Берулій)

Протягом років прихованого життя Ісуса в назаретському домі, також життя Марії „було поховане з Христом у Бозі” (пор. Кол. 3, 3) через віру. Бо віра – це спілкування з Божою тайною. Марія постійно, щоденно спілкувалась з невимовним таїнством Бога, котрий став людиною, з таїнством, яке перевищує все, що було об’явлене у Старому Завіті. Від хвилини Благовіщення Діва-Мати була введена в цілковиту „новину” самооб’явлення Бога і була свідома таїнства. Вона – перша з тих „немовлят”, про яких одного дня скаже Ісус: „Отче.., Ти затаїв це від мудрих та розумних, а відкрив немовлятам” (Мт. 11, 25).
(Йоан Павло ІІ, Redemptoris Mater, п. 17)

АНТИФОН
О Ісусе, котрий живеш в Марії,
прийди і живи в Твоєму слузі.
О Ісусе, котрий живеш в Марії,
перемагай усяку ворожу силу.
О Ісусе, котрий живеш в Марії,
в Твоєму Дусі на славу Отця.
(Жан-Жак Ольє)
ГІМН ПРО ЛЮБОВ (1 Кор. 13, 1-8)
Якби я говорив мовами людськими й ангельськими,
але не мав би любові,
я був би, немов мідь бриняча
або кимвал звучний.
Якби я мав дар пророцтва
і відав усі тайни
й усе знання,
і якби я мав усю віру, щоб і гори переставляти,
але не мав би любові,
я був би – ніщо.
І якби я роздав бідним усе, що маю
та якби я віддав моє тіло на спалення,
але не мав би любові,
то я не мав би жодної користі.
Любов – довготерпелива, любов – лагідна,
вона не заздрить,
любов не чваниться, не надимається,
не бешкетує, не шукає свого,
не поривається до гніву, не задумує зла;
й не тішиться, коли хтось чинить кривду,
радіє правдою;
все зносить, в усе вірить,
усього надіється, все перетерпить.
Любов ніколи не переминає.
Іспит сумління (моліться цими словами повільно)
Мій добрий і милосердний Отче, стою перед Тобою. Я знаю, що Ти мене бачиш й чуєш. Хочу сказати Тобі сьогодні: я вірю, що Ти можеш мене очистити. Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвітли мою пам’ять і моє серце, Мій ангеле-охоронцю, допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь.
(Тепер пригадайте собі, якими були ваші ранкові постанови, згадайте, що сталося в цей день, які почуття були у вас на серці. Оцініть, чим би були задоволені Марія та Ісус, та подякуйте за це)
Спасибі, Господи, за думки про Тебе, за витривалість у добрі, за сили відкидати спокуси, за добре натхнення, за …
(Тепер оцініть, чим би не були задоволені Марія та Ісус, перепросіть за гріхи і занедбання)
Милосердний Боже, пробач мені….. Мені шкода …. Я жалію, що…
Прошу Тебе, добрий Отче! Допоможи мені завтра не впасти в спокусу… Допоможи боротися зі своєю провиною… Я хочу бути схожим(ою) на Ісуса та Марію і хочу так, як вони…
Особливо прошу Тебе про чесноти … (наприклад, смирення, лагідність …)
Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати.
Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день.

Ісусе довіряю Тобі!
Царице миру, молися за нас!

Молитва посвяти Ісусові через Марію
Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення.
Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця.
О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь.
Богородице Діво, Царице миру і примирення,
молися за нас і за цілий світ. (3 рази)

Попередня

ДЕНЬ П’ЯТИЙ: У ВЕСІЛЬНІЙ КІМНАТІ. ЙОСИФ – НАРЕЧЕНИЙ ТАЄМНИЦІ МАРІЇ

Наступна

ДЕНЬ СЬОМИЙ: МОГУТНІСТЬ ХРЕСТА ТА СМЕРТЬ З ЛЮБОВІ