ДЕНЬ СЬОМИЙ: ЖЕРТВУВАННЯ МАРІЇ В ХРАМІ

День сьомий
Жертвування Марії в Храмі
(14-ий день)
Присвячення наших постанов та обітниць, даних Богу
В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

ЗАКЛИК
О Владико, як згадав Ти мене, коли я був у світі, і вибрав мене, хоч я ще не знав Тебе, відокремивши від світу, і поставив перед ликом слави Твоєї, так і тепер, через Твою присутність в мені, збережи мене завжди внутрішньо бадьорим та непохитним, аби безперервно споглядаючи Тебе, я – мертвий, жив, і маючи Тебе, я – завжди вбогий, був багатієм і заможнішим від усіх царів, і споживаючи та п’ючи Тебе, і постійно зодягаючись у Тебе, я тепер та в майбутньому насолоджувався невимовними благами. Адже Ти – всіляке благо, всіляка слава та втіха, і Тобі належить вся слава, Трійце Свята, Єдиносущна і Животворяща, Боже, котрого всі вірні визнають, котрому поклоняються і котрого прославляють в Отці і в Сині, і в Святому Дусі, на віки віків. Амінь.
(св. Симеон Новий Богослов)

Посвята Святому Йосифу
О улюблений Св. Йосифе, прийми мене за Свою дитину, заопікуйся моїм спасінням, чувай наді мною вдень і вночі, захорони мене від нагоди до гріха, здобудь для мене чистоту душі і тіла! Через Твоє заступництво перед Ісусом подай мені Духа жертви, покори і самозречення, палаючої любові до Ісуса у Св. Тайнах, солодкої і ніжної любові до Пречистої Діви Марії, Божої Матері. Св. Йосифе, будь при мені протягом мого життя і в годину смерті, а на Божому суді осягни для мене прихильність Ісуса, мого милосердного Спасителя. Амінь
Св.Бернардин Сієнський

Вірую…” (Апостольський символ віри)
“Радуйся, Маріє…” (10 раз в наміреннях Богородиці)

Слово Боже

Йо 17, 15-19: Не молю, щоб ти узяв їх від світу, лише – щоб зберіг їх від лихого. Вони не від світу так само, як і я не від світу. Освяти їх у твоїй істині: слово твоє – істина. Як послав єси мене у світ, так послав і я їх у світ. Віддаю себе за них у посвяту, щоб і вони були освячені в істині.

Послання Богородиці, 16 травня 1987 p., Меджуґор’є
Дорогі діти, пам’ятайте, що єдиний спосіб, як бути завжди зі Мною й відкривати волю Отця, – це молитися. Тому сьогодні знову вас закликаю: не залишайте без відповіді Моїх закликів. Незважаючи на все, продовжуйте молитися – і ви зрозумієте волю Отця та Його любов.
Дорогі діти, це дійсно велика річ, коли Бог кличе людей: діється щось велике. Подумайте, як прикро було б утратити дану Богом можливість і не використати її.
Отож не чекайте на завтра чи на післязавтра. Зараз скажіть Ісусові: “Так!” І нехай це “Так!” залишиться навіки. Дякую вам, що ви відповіли на Мій заклик.

РОЗДУМИ
В такому молодому віці, далеко від батьків та дому, ця свята дитина – Марія, ступаючи на поріг храму, повністю віддає себе Богу. І хто тільки зможе збагнути, з яким самозреченням, з яким запалом та ревністю?! Тепер Марія відновлює Свої обітниці стати служницею та Євхаристійним хлібом, але робить це зі ще палкішою, чистішою, більш піднесеною й прекраснішою любов’ю, ніж зробила це в освяченому часі, ще в лоні святої Анни. Ця любов невпинно і з кожною хвилиною в Ній зростала, а через це ставала безмежною. Наповнена цією любов’ю, Марія не прагне нічого, окрім самого Бога. Її не цікавить життя, події, духовна й тілесна свобода, Вона не хоче нічого, зовсім нічого. Вона принесла себе в дар – такий живий, гарячий, щиросердний, що постійно, щохвилини Її душа бажала віддавати Себе Богу та дедалі більше і більше належати Йому. На Її думку, такого присвячення ніколи не буде вдосталь. Цілковито присвячуючи себе Богу – в Своєму теперішньому житті і майбутньому – немов жива і свята жертва, Вона відновила приречення всієї Церкви (вже вчинене Нею під час Благовіщеня), а особливо – тих душ, що так, як Вона, присвятять себе Богу в багатьох святих згромадженнях.
(Жан Жак Ольє)
Пресвята Діва Марія погоджується на Божий вибір, щоб через дію Святого Духа стати Матір’ю Божого Сина. Можна сказати, що оця згода на материнство – це, насамперед, плід цілковитого віддання себе Богу в дівицтві. Пресвята Діва Марія прийняла вибір бути Матір’ю Божого Сина, керуючись подружньою любов’ю, яка цілковито „присвячує” людську особу Богові. Силою тієї любові Пресвята діва Марія бажала завжди і в усьому бути відданою Богу, живучи в дівицтві. Слова: „Ось я слугиня Господня” означають, що своє материнство Вона прийняла й збагнула від початку як повне віддання себе, своєї особи, намірам Всевишнього. Отже, усю свою материнську участь у житті Ісуса Христа, свого Сина, Марія здійснювала аж до кінця в спосіб, що відповідав покликанню до дівицтва.
(Йоан Павло ІІ, Redemptoris Mater, п. 39)

АНТИФОН
Слухай голосу Господа свого, о Діво Маріє,
біжи на зустріч Возлюбленому Своєму,
Дочко Єрусалимська:
Він обрав Тебе в тайні задумів Своїх,
щоб Ти на віки оселилася в домі Його.
(Андре Гузес, Літургія)

ПСАЛОМ 48
Великий Господь і хвальний вельми
у місті нашого Бога.
Його свята земля, горб прекрасний –
землі усієї радість.
Гора Сіон, крайня північ,
великого царя місто;
Бог у його палатах
явив себе твердинею.
Ось бо царі зібрались,
насунули всі разом.
Ледве побачили, то й поторопіли –
збентежились, розбіглись.
Страх їх обняв там,
немов біль породіллі
або східний вітер, який ти посилаєш,
щоб торощив кораблі таршішські.
Так, як ми чули, так і побачили
у місті Господа сил, у місті нашого Бога:
Бог укріплює його повіки.
Роздумуєм, о Боже, про твоє милосердя
посеред храму твого.
Твоя хвала, як твоє Ім’я, о Боже – аж по край землі.
Справедливості повна твоя десниця.
Хай веселиться Сіон-гора, хай радуються міста Юди
через суди твої.
Обійдіть Сіон навколо й оточіть його,
полічіть його башти.
Огляньте добре його передмур’я, оббіжіть його палаци,
щоб розповісти прийдешньому поколінню,
що то Господь – наш Бог по віки вічні.
Він нас вестиме.

Іспит сумління (моліться цими словами повільно)
Мій добрий і милосердний Отче, стою перед Тобою. Я знаю, що Ти мене бачиш й чуєш. Хочу сказати Тобі сьогодні: я вірю, що Ти можеш мене очистити. Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвітли мою пам’ять і моє серце, Мій ангеле-охоронцю, допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь.

(Тепер пригадайте собі, якими були ваші ранкові постанови, згадайте, що сталося в цей день, які почуття були у вас на серці. Оцініть, чим би були задоволені Марія та Ісус, та подякуйте за це)
Спасибі, Господи, за думки про Тебе, за витривалість у добрі, за сили відкидати спокуси, за добре натхнення, за …
(Тепер оцініть, чим би не були задоволені Марія та Ісус, перепросіть за гріхи і занедбання)

Милосердний Боже, пробач мені….. Мені шкода …. Я жалію, що…
Прошу Тебе, добрий Отче! Допоможи мені завтра не впасти в спокусу… Допоможи боротися зі своєю провиною… Я хочу бути схожим(ою) на Ісуса та Марію і хочу так, як вони…
Особливо прошу Тебе про чесноти … (наприклад, смирення, лагідність …)

Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати.
Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день.

Ісусе, я довіряю Тобі!
Цареце Миру, молись за нас!

Молитва посвяти Ісусові через Марію
Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення.
Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця.
О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь.

Богородице Діво, Царице миру і примирення,
молися за нас і за цілий світ. (3 рази)

Попередня

Адорація 15.05.2020

Наступна

Проповідь 16.05.2020