ДЕНЬ ТРЕТІЙ: ЦАРИЦЯ ВСЕСВІТУ

День третій

Цариця Всесвіту
(10-ий день)
Присвячення всіх наділених владою
В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

ЗАКЛИК
О Творче-Духу наш, прийди,
Провідай вірний Тобі люд,
Небесну ласку, Боже, дай,
Ввійди в серця, що Ти створив.

Ти – Утішитель – Параклет
І найсвятіший Божий Дар,
Ти – помазання наших душ,
Любові Божої вогонь.

Даруєш ласку семикрат,
Бо маєш міць з руки Отця.
Обітований Духу, нам
Багатство мови Ти даєш.

Думки Ти наші просвіти,
В серця любов святу нам влий,
Людськую слабкість наших тіл
Своєю міццю укріпи.

Всіх ворогів Ти прожени
І люд свій миром обдаруй.
Під проводом Твоїм в путі
Зло оминем, що вабить нас.

Дай через Тебе нам спізнати
Отця і Сина, що нас спас.
Тебе, наш Духу Пресвятий,
Ми разом з ними визнаєм.
Амінь.
(Veni, Creator Spiritus)

Посвята Святому Йосифу
О улюблений Св. Йосифе, прийми мене за Свою дитину, заопікуйся моїм спасінням, чувай наді мною вдень і вночі, захорони мене від нагоди до гріха, здобудь для мене чистоту душі і тіла! Через Твоє заступництво перед Ісусом подай мені Духа жертви, покори і самозречення, палаючої любові до Ісуса у Св. Тайнах, солодкої і ніжної любові до Пречистої Діви Марії, Божої Матері. Св. Йосифе, будь при мені протягом мого життя і в годину смерті, а на Божому суді осягни для мене прихильність Ісуса, мого милосердного Спасителя. Амінь
Св.Бернардин Сієнський

Вірую…” (Апостольський символ віри)
“Радуйся, Маріє…” (10 раз в наміреннях Богородиці)

Слово Боже

1 Хр 29, 11-12: Твоя, о Господи, велич, сила, слава, вічність і пишнота, бо все, що на небі й на землі, твоє! Тобі, о Господи, належить царство! Ти вищий над усе як Владика! Багатство й слава – від тебе. Ти усім володієш; у твоїй руці сила й могутність, у твоїй руці – зробити кожного великим, сильним.

Послання Богородиці, 25 листопада 1992 p., Меджуґор’є
“Сьогодні, як ніколи, закликаю вас: моліться. Нехай ваше життя повністю стане молитвою, а без любові ви не можете молитися. Тому вас закликаю любити щонайперше Бога-Творця ваших життів, а тоді у всіх зможете Бога розпізнати й любити так, як Він любить вас. Дорогі діти, це благодать, що Я з вами, тому прийміть і живіть Мої послання для вашого добра. Я люблю вас, і тому Я з вами, щоб навчати вас і вести до нового життя –навернення та відречення. Тільки так ви відкриєте Бога й усе те, що для вас є зараз далеким. Тому моліться, дітоньки! Дякую вам, що відповіли на мій заклик”.

РОЗДУМИ
Бог створив землю, призначивши її на тимчасове пристановище для Пресвятої Діви Марії та всіх членів Ісуса Христа, тобто Церкви, що, поширюючись, засновує Боже Царство.
Отож, до впорядкування всесвіту належало також бажання Бога Отця, щоб при ньому знаходилась Та, котру Він обрав з метою створення своєї сім’ї. Разом з Нею Він заснував дім на землі, дім для свого Сина та всіх своїх усиновлених дітей, так само як наречений разом зі своєю коханою та за її згодою будує дім і готує поле.
Ми можемо собі лише уявити ту величезну гідність Нареченої Всевишнього Отця! Насправді, ми ще зовсім не знаємо досконалості Марії та Її достоїнства. Вона ж бо – всеогортаюче лоно, з якого народжується Церква, що зберігає в собі Божі справи, беручи участь в Його силі, мудрості, любові та плідності, одним словом – в усій Його божественній досконалості.

(Жан Жак Ольє)

Серед усіх цих турбот Пресвята Діва Марія, вибрана і покликана Отцем, являється перед очима віруючих як досконалий приклад любові Бога і ближнього. Вона сама про це говорить у своїй Пісні „Велике бо вчинив мені Всемогутній, і святе ім’я його” (Лк. 1, 49). Отець визначив Марії особливу місію в історії спасіння – бути Матір’ю Спасителя, на котрого чекали народи. Діва відповіла на Боже покликання повною покорою: „Ось я Господня Слугиня” (Лк. 1, 38). Її материнська місія, розпочата в Назареті і повністю пережита в Єрусалимі під Хрестом, стає в цьому році щирим закликом до всіх Божих дітей, що прислуховуються до Її материнського голосу, повернутися до Отця: „Що лиш скаже вам – робіть” (Йо. 2, 5).
(Йоан Пало ІІ, Tertio Millennio Adveniente, п. 54)

МОЛИТВА ПОСВЯТИ
Маріє, Ти, котра в лоні Отця взяла участь у створені світу та небесного воїнства. Ти, що бачила як все, що Він створив, було добре і гарне, я присвячую Тобі все створіння, очікуюче остаточного відновлення всіх речей.
Маріє, Непорочна Царице всесвіту, володій моїм серцем та царюй в ньому та в усьому світі, торжествуй над всіма силами, престолами, володіннями та над всіма ангельськими чинами. Мати Того, котрий показав нам Обличчя Отця – Царя царів, Царя вбогого, Жебрака нашої любові! Тобі присвячую всіх наділених владою в Церкві, всіх керуючих від Імені Бога. Нехай ніхто не шукає власної слави, лише схилиться перед волею Христа і стане слугою всіх.

АНТИФОН
Порядок речей перемінився в лоні Марії.
Творець всесвіту став Її частиною:
увійшов багатим, а вийшов убогим,
увійшов величним, а вийшов смиренним,
увійшов в небесному сяйві, а вийшов непомітним.
Слава Тобі, Господи, всього, що існує,
Тобі, що чиниш все простим.
(св. Єфрем Сирієць)

ПІСНЯ: Прип. 8, 22-31
Господь створив мене почином путі своєї,
першою з його чинів споконвічних.
Я настановлена була від віку, і від початку,
раніше, ніж земля постала;
Коли не було ще безодень, я народилася,
коли не було ще джерел багатоводних.
Перед тим, як були засновані гори,
раніше від пагорбів я народилась;
тоді, як він не створив був ще ні землі, ні степу,
ні первнів пилу світового.
Як він укріпляв небо, я там була;
як він рисував круг поверх безодні.
як він згущав угорі хмари,
як він рисував круг поверх безодні,
як він згущав угорі хмари,
як установляв бездонні джерела,
як призначав край морю,
щоб води з його берегів не виступали,
як закладав підвалини землі –
я була при ньому, при роботі,
я була його втіхою щоденно,
усміхалась перед ним повсякчасно,
гралась на його земному крузі,
моя бо втіха: бути з людськими синами.

Іспит сумління (моліться цими словами повільно)
Мій добрий і милосердний Отче, стою перед Тобою. Я знаю, що Ти мене бачиш й чуєш. Хочу сказати Тобі сьогодні: я вірю, що Ти можеш мене очистити. Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвітли мою пам’ять і моє серце, Мій ангеле-охоронцю, допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь.

(Тепер пригадайте собі, якими були ваші ранкові постанови, згадайте, що сталося в цей день, які почуття були у вас на серці. Оцініть, чим би були задоволені Марія та Ісус, та подякуйте за це)

Спасибі, Господи, за думки про Тебе, за витривалість у добрі, за сили відкидати спокуси, за добре натхнення, за …

(Тепер оцініть, чим би не були задоволені Марія та Ісус, перепросіть за гріхи і занедбання)

Милосердний Боже, пробач мені….. Мені шкода …. Я жалію, що…

Прошу Тебе, добрий Отче! Допоможи мені завтра не впасти в спокусу… Допоможи боротися зі своєю провиною… Я хочу бути схожим(ою) на Ісуса та Марію і хочу так, як вони…

Особливо прошу Тебе про чесноти … (наприклад, смирення, лагідність …)

Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати.

Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день.

Ісусе довіряю Тобі!
Царице миру, молися за нас!

Молитва посвяти Ісусові через Марію

Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення.
Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця.
О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь.

Богородице Діво, Царице миру і примирення,
молися за нас і за цілий світ. (3 рази)

Попередня

Проповідь 11.05.2020

Наступна

Проповідь 12.05.2020