Сім’ям, щоб були сильними у Богові…

У КАНІ ГАЛИЛЕЙСЬКІЙ

“Не бійтесь небезпек! Божа сила набагато міцніша, аніж ваші труднощі! Безмежно більшою за зло, яке діє у світі, є дія таїнства покаяння”.

(Лист до сімей, 18)

…благодать таїнства шлюбу означає, що Бог присутній серед них.

…Однак, таїнство шлюбу, це не тільки сила Божа, яка допомагає робити добро. Це реальна присутність Бога, на яку ви можете покластися. Це повна правда про шлюб. Ця присутність, залежна від них. Чоловік з дружиною можуть мати Бога біля себе щодня.

Люди забувають, що вони самі можуть “запросити” або відштовхнути благодать таїнства. Гріхом можуть закрити своє серце і тільки таїнство покаяння – сповідь – відкриє душу на дію благодаті, наче дозволяє Богу увійти в сім’ю.

…Таїнство шлюбу означає, що з цього часу

у нашому житті присутній ще хтось, що ми не самі,

бо з нами Бог…

Ісус Христос був у Кані Галілейській на весіллі. Він завжди був і є присутнім при укладанні кожного сакраментального шлюбу, але як подружжя – чоловік і жінка – приймають Його?

Snímka11

…Таїнство шлюбу означає, що з цього часу у нашому житті присутній ще хтось, що ми не самі, бо з нами Бог – Наречений, Який є і залишається вірним до тих пір, поки не проженемо! У цьому полягає різниця між таїнством подружжя та цивільним шлюбом двох людей. Наречений – Христос присутній, проникає в людське серце, знає все і любить «до кінця».

Наскільки б легшим було життя чоловіка і дружини, якби вони усвідомлювали цю правду! «Було» означає «постійно», оскільки для Бога не існує часового виміру. Вони відкидають Його, а Він чекає. Бог чекає людину і завжди прагне бути з людиною.

Думки були взяті з книги:

Rodinám, aby boli silné v Bohu…

(Сім’ям, щоб були сильними у Богові…),

Wanda Póltawska (SALI – FOTO, 2010).

 

Попередня

Скарб для кожного християнина

Наступна

Постіть серцем (Славко Барбарич, OFM)