Я чую ваші взивання (о. Любо Куртович, OFM)

У посланні минулого місяця Божа Матір закликала до молитви разом із Нею, аби ми змогли пережити нове життя та обнову Божим Духом.

І в цьому посланні Вона також укріплює нас у вірі, що Її вухо та серце відкриті на наші потреби й молитви.

Марія уважна, Вона слухає й бачить усе, у чому ми маємо потребу й чого нам не вистачає, подібно до того, як була Вона уважною на весіллі в Кані Галілейській, яку описує євангеліст Йоан. Цікаво придивитися до ролі Блаженної Діви Марії в подіях першого чуда Ісуса, особливо до Її довіри Ісусові, яка прозвучала в словах, звернених до слуг: «Що лиш скаже вам, – робіть!» (Йо.2:5). Вочевидь, ці слова стали вирішальними в тому, що слуги зробили дещо, що всім могло виглядати як знущання й привід для скандалу. Вилити приблизно двісті п’ятдесят літрів води в посудини для очищення, на перший погляд, ніби не є вирішенням проблеми, яка виникла, коли все вино було випите. І все ж слуги роблять те, що каже їм Ісус. Було б добре повчитися в цих слуг у моменти, коли нам не вистачає довіри Божому керівництву, опертя на допомогу та підтримку Блаженної Діви Марії, Яка ніколи нам не відмовить. Тому що Вона – Мати. Наша Мати.

Марія блаженна, бо повірила. Після чуда в Кані Галілейській Її заступництву в Ісуса повірили і Його учні. Наша Мати завжди заступається за нас перед Своїм Сином, щоб Він був присутнім у всіх наших потребах.

Через Блаженну Діву Марію в Ісуса повірили Його перші послідовники. Чому ж сьогодні повинно бути інакше? Коли вас обтяжують сумніви чи здається, що віра у вас недостатньо міцна, аби зустрітися з труднощами перед вами, зверніться до Божої Матері!

Марія, говорячи: «Вина в них нема» (Йо. 2:3), – виявляє перед Ісусом усі наші потреби. Важливо зважити на це посередництво Марії: у Неї вистачило зіркості, аби помітити, серця, аби заступитися, і слова, аби звернути увагу. Вона першою побачила, що весільному святу щось загрожує. І як просто Вона донесла це Ісусові – з якою материнською любов’ю…

Її заступництво й молитва, звернені до Ісуса, не припиняються до сьогодні. У цих Її словах «Вина в них нема» скриті вся Її пам’ять і молитви за нас, і все те, що тільки Бог може нам подарувати – через заступництво Марії…

Будьмо мужнішими у вірі, прибігаймо до Неї, повної благодаті: нехай Вона заступається й за нас перед Своїм Сином та нашим Спасителем.

Молитва: Діво Маріє, Мати Ісусова й Мати наша, Ти не перестаєш слідувати поруч і чувати над людством, яке з хреста довірив Тобі Твій Син. Ти продовжуєш Свою путь зі всіма нами, аби притягнути нас до Свого Сина, без Якого цей світ дихає пусткою й безсенсовістю. Ніхто так, як Ти, Маріє, не знає серця Твого Сина, яке зглянулося та вислухало Твою просьбу на весіллі, коли святові загрожувала відсутність вина. І нашим життям так само загрожує брак змісту, миру, радості, бо ми зачинили двері свого серця Тому, Хто не припиняє стукати й кликати нас через Тебе до Себе. Дякуємо Тобі за Твою Материнську опіку й терпіння, за всі ці роки Твоїх об’явлень та послань. Дякуємо за кожне серце, що відкрилося на зміст, мир, радість, які походять від Бога. Заступайся за нас у всіх наших особистих, сімейних потребах і в труднощах усього світу. Амінь.

Попередня

Я з вами (Терезія Ґажійова )

Наступна

Адорація 02.07.2020