Молитовна зустріч в Латвії та Литві

«Бо де двоє або троє зібрані в Моє ім’я, там Я серед них».

(Мт. 18, 20)

22 березня в Латвії (Рига), а 23 березня – у Литві (Тургеляй) відбули- ся щорічні молитовні зустрічі в дусі послань Діви Марії з Меджугор’я. Віруючі зустрілися, щоб присвятити Богові день, проживаючи його в школі Діви Марії. До них приєдналася група з Білорусі. Наша небесна Мама знову зібрала Своїх дітей і поєднала їх в дусі любові і молитви.

Під час зустрічей ми вчилися, як на практиці жити тим, чого вчить нас Богородиця у Меджугор’ї. Даючи нам п’ять головних послань, Пречиста просить нас два з них виконувати щодня – це молитва серцем та читання Святого Письма.

Зустріч почалася з молитви на вервиці. «Коли молитесь Вервицю, – говорить нам Діва Марія, – Я беру вас за руку і веду до Свого Сина». Розважаючи над радісними і страсними таїнствами , ми намагалися заглибитися у життя Ісуса і Марії. Демонстрація барельєфів з гори Подбрдо допомогла нам уявляти події кожного таїнства.

Діва Марія також закликає нас розважати про Боже слово. У Своїх посланнях Вона часто нагадує нам, як важливо читати Святе Письмо, розважати про нього і проживати його у своєму житті. Вона і сьогодні повторює слова, сказані слугам на весіллі у Кані Галилейській: «Що лиш скаже вам, – робіть» (Ів. 2, 5). Вона хоче навчити нас читати і виконувати слово Свого Сина. Під час зустрічі ми розважали над уривком з Євангелія від Івана, коли Ісус розмовляє із самарянкою, яка прийшла по воду до криниці Якова (Ів. 4).

Як конкретно жити посланнями Богородиці на щодень, краще зрозуміти нам допомогли свідчення отця Петера, Вероніки, Стефана та Терезії зі Словаччини і Артура з Латвії.

Ми мали можливість приступити до святої Сповіді і з чистим серцем зустріти Ісуса у таїнстві Пресвятої Євхаристії. Вінцем зустрічі була Служба Божа і адорація, яку провадив отець Петер. В особливий спосіб хочемо подякувати отцю Петеру за його участь у зустрічі та за приклад доброго пастиря, який веде свої «вівці» до Ісуса.

За допомогою презентації з меджугорськими фотографіями та піснями у виконанні молоді з Даугавпілсу ми на якийсь час у думках опинилися у Меджугор’ї.

З усього серця дякуємо всім учасникам та організаторам молитовних зустрічей!

Ось декілька відгуків учасників зустрічі:

«Ця зустріч – це відпо- чинок для душі, обнова. Для мене найважливішими були свідчення. Вони глибоко торкаються душі, очищують і оздоровляють. Під час зустрічі я особисто відчувала Ісусову близькість».

(Ядвіга, Литва)

«Для мене ця зустріч стала обіймами Бога, близькістю серця Діви Марії, Яка витирає наші сльози. Плодом цієї зустрічі стало прагнення серця працювати над особистим наверненням і дбати про спасіння інших. Я ще довго буду відчувати благословення отця Петера, його повільну процесію з Найсвятішими Тайнами і незабутній голос Терези – голос її серця».

(Ауксе, Литва)

«Я була вже на багатьох Меджугорських зустрічах, але ця зустріч в Ризі була особливою. Важко пояснити чому. Можливо, через відчуття єдності і тихої радості, яку зауважило багато учасників. Після цієї зустрічі я відмітила два моменти. Перше, я мала відчуття, ніби до того дивилась на речі через пелену, яка зараз впала. Другим фактором була св. Сповідь. І ще одна цікава річ. Слово «úžasný» по-словацьки має цілком протилежне значення російському «ужасный». Воно означає «дивовижний». Тому, щоб висловити своє враження про останню зустріч по-словацьки, скажу, що вона було úžasnа».

(Ірина, Латвія)

Print Friendly, PDF & Email

Попередня

Будьте молитвою (о. Любо Куртович)

Наступна

Зцілення на горі Кріжевац