Будьте молитвою (о. Любо Куртович)

SnímkamПречиста Діва Марія звертається зі своїми посланнями до тих, які можуть і бажають її чути. Це ті, які духовно прокинулись. Ті, які моляться і відчувають Божу присутність у їхньому житті. Всі ті, які дозволили Богу перебувати у їхніх серцях. Ті, які завдяки молитві підготували місце для Бога, аби Він міг прийти і попіклуватися про людину. Діва Марія бажає, щоб ця Божа присутність приносила плід і свідчила для інших. Бога не можемо втримати для себе. Бог бажає з нашою допомогою притягнути людей до Себе. Ми тут не для того, щоб переконувати людей в існуванні Бога, але щоб свідчити про Нього, і не стільки словами, скільки своїм життям.

У цьому посланні, як і в багатьох інших, Богородиця пов’язує молитву з миром. Ті, які перебувають далеко від молитви, не можуть мати мир. У посланні від 25 березня 1995 року Діва Марія чітко каже: «Дітоньки, немає миру там, де немає молитви, і немає любові там, де немає віри». Молитва нас поєднує з Богом, а Бог – єдиний наш мир. Це дуже ясно висловив св. Августин: «Неспокійне наше серце, Боже, доки не спочине в Тобі». Псалмопівець також каже: «Лише в Бозі душа моя має спочинок». Бог до нас може прийти і дарувати Свій мир і самого Себе тільки тоді, коли будемо здатні кожного дня створити оазу миру, тобто виділити Богові частину свого часу, у якій зможемо Йому дарувати себе з усім, чим ми є і що є у нас. В нас є глибока туга за вічністю, туга за Богом. І Він єдиний до кінця може сповнити це прагнення.

…Молитва – це розмова с Богом, у якій ми виявляємо бажання свого серця,

а Бог нам дарує багатство Свого Серця…

Коли Пресвята Богородиця каже: «Будьте молитвою», то бажає нам сказати, щоб ми дозволили Богові перемінювати наше серце, зробити його подібним до Свого Серця. Про св. Франциска розказують, що він не лише молився, але сам став молитвою. Цілий преобразився у молитву. Молитва є немов канал, який з’єднює нас з джерелом, тобто з Богом. Бути молитвою – означає навернутися, перемінити своє серце за зразком Серця Марії.

Усі великі вчителі духовності погоджуються, що молитва – це зусилля і боротьба. Молитва і комфорт не можуть іти разом. За молитву вартує боротися. Молитва є розмовою і зустріччю з Богом. Для кожної зустрічі потрібен час. Дуже добре знаємо: якщо молимося нашвидкоруч, зі звички, не виділяючи часу, то такі молитви не можуть привести нас до миру. Тоді до Бога говоримо лише пустими словами, а серце залишається закрите і тривожне. З таких молитов, які “відпрацюємо” на швидкості ми виходимо ще більш порожніми і втомленими. А молитва – це відпочинок душі. Молитва – це розмова з Богом, у якій ми виявляємо бажання нашого серця, а Бог нам дарує багатство Свого Серця.

Дозвольмо Пречистій Діві Марії повести нас, аби ми могли бути свідками Божої любові і присутності Богородиці між нами.

Молитва

Діво Маріє, сповнена любові і материнської турботи про кожну свою дитину, дай нам відчути твою любов, щоб зцілитися і бути радісними. Тобі поручаю всіх, хто шукає Бога через тебе, Мати Божа. Вимоли, щоб і ми могли у своєму серці носити Бога і свідчити Його всім, які знаходяться далеко від Нього і від миру. Сповни наші серця своєю милістю і близькою присутністю, особливо всіх тих, які у тривозі, без надії і в темряві. Відкрий їм духовні очі, аби вони могли побачити істину життя і вічності. Вимоли нам витривалість, щоб ми ніколи не змучилися шукати Бога і ще більше тужити за Ним. О, благодатна Маріє, повна Бога, заступайся за нас перед своїм Сином. Амінь.

Попередня

Не забудьте, що Я люблю вас (о. Любо Куртович)

Наступна

Молитовна зустріч в Латвії та Литві