1-8 листопада 2023: молитва за душі в чистилищі

Любі друзі!

Запрошуємо всіх бажаючих з 1 по 8 листопада молитися за душі в чистилищі.

2 листопада – день поминання всіх померлих. У цей і найближчі дні – з 1 по 8 листопада – Церква дає нам можливість отримати для померлих повний відпуст, тобто відпущення кари за гріхи для душ в чистилищі.

«Відпуст є частковий або повний, залежно від того, чи він звільняє від дочасної кари за гріхи частково чи цілком» (Там само, 2.). Кожний вірний може здобути відпусти для себе або для померлих (Кодекс канонічного права, кан. 994.). (ККЦ 1471)

1. Вірні, які у день Поминання усіх померлих, 2 листопада, відвідають храм чи каплицю та помоляться Отче наш і Вірую, можуть отримати повний відпуст, який можуть пожертвувати лише за душі у чистилищі.

Крім цього, треба виконати ще три умови:

– Cв. Cповідь (незадовго до того або після);

– Cв. Причастя (в той день, в котрий прийняли св. Причастя – можна отримати відпуст);

– молитва в наміренні Святішого Отця (Отче наш…, Богородице Діво…, Слава Отцю).

Oкрім того, треба бути внутрішньо вільним від будь-якої припутаності до гріха. Це – найбільш суттєва умова, що передбачає не лише зобов’язання приступити до таїнства сповіді, якщо совість обтяжена гріхом, але і справжню і постійну потребу душі бути вільною від всякого гріха.

Цей відпуст можна отримати з полудня 1 листопада до півночі 2 листопада.

2. Вірні, які побожно відвідають кладовище і помоляться за померлих, можуть дістати відпусти, які призначені для душ у чистилищі, щодня з 1-го до 8-го листопада. Отже, можна отримати 8 відпустів для 8 душ з чистилища. Треба виконати і вище наведені умови.

Одна Св. Сповідь достатня на усі відпусти.

В молитві з Вами,

Світло Марії.

Попередня

27.10.2023

Наступна

27.10.2023