ДЕНЬ ШОСТИЙ: ОСЬ МАТИ ТВОЯ. ПРИЙМИ ПРЕСВЯТУ ДІВУ МАРІЮ У СВОЄ ЖИТТЯ, І ВОНА ТАКОЖ ПРИЙМЕ ТЕБЕ ДО СЕБЕ

День шостий
Ось Мати твоя. Прийми Пресвяту Діву Марію у своє життя, і Вона також прийме тебе до себе
(27-ий день)
Присвячення всього того, що ще ніколи не було присвячене
В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

ЗАКЛИК
Той, хто говорив через пророків,
обвістив грішному людству закон.
Порадник і Утішитель, істинний Бог,
явись нині слугам і вірним свідкам Божого Слова.
Знамення і печать Бога живого,
у полум’ї зійшов Дух на Апостолів,
Ти відкрився в дарі мов,
адже Ти – Сила, що від Отця походить.
Цар Царів, Єдиносущний Єдиному, о Слово,
Ти вічно народжуєшся від Отця ненародженого,
любов’ю своєю Ти зіслав сяйво –
Твого Духа Всемогутнього Апостолам своїм.
О Слово Боже, що відроджуєш сущність нашу,
уражену смертю,
Ти зрошуєш нас потоками,
що б’ють з Твого непорочного пробитого ребра,
в нас ревність Духа відтискаючи.
(з ранішнього богослужіння Східної Церкви,
в понеділок після П’ятидесятниці)

Посвята Святому Йосифу
О улюблений Св. Йосифе, прийми мене за Свою дитину, заопікуйся моїм спасінням, чувай наді мною вдень і вночі, захорони мене від нагоди до гріха, здобудь для мене чистоту душі і тіла! Через Твоє заступництво перед Ісусом подай мені Духа жертви, покори і самозречення, палаючої любові до Ісуса у Св. Тайнах, солодкої і ніжної любові до Пречистої Діви Марії, Божої Матері. Св. Йосифе, будь при мені протягом мого життя і в годину смерті, а на Божому суді осягни для мене прихильність Ісуса, мого милосердного Спасителя. Амінь
Св.Бернардин Сієнський

Вірую…” (Апостольський символ віри)
“Радуйся, Маріє…” (10 раз в наміреннях Богородиці)

Слово Боже

Од 3, 20-21: От, стою при дверях і стукаю: як хто почує голос мій і відчинить двері, увійду до нього і вечерятиму з ним і він зо мною. Переможному дам сісти зо мною при престолі моїм, як і я переміг і сів з Отцем моїм на престолі його.

Послання Богородиці, 25 лютого 1992 p., Меджуґор’є
“Дорогі діти! Сьогодні вас закликаю ще більше наблизитися до Бога через молитву. Тільки так зможу допомогти вам і захистити вас від усякого нападу сатани. Я з вами й заступаюся за вас перед Богом, щоб вас захистив. Але мені потрібні ваші молитви і ваше так. Ви легко губитеся в матеріальних і людських речах та забуваєте, що Бог є вашим найбільшим другом. Тому, дорогі мої дітоньки, наблизьтеся до Бога, щоб Він вас захистив та беріг від усякого зла. Дякую вам, що відповіли на мій заклик”.

РОЗДУМИ
Йоан першим прийняв Марію, хоча, звісно, першим всеціло прийняв Її Бог. До нас, натомість, і до наших справ належить взяти Марію до себе зі святою ревністю, на яку я б хотів наголосити, і якій Діва Марія ніколи не опирається. „Царство Небесне здобувається силою; і ті, що вживають силу, силоміць беруть його” (Мт. 11, 12). […] Марія говорить нам: „Прийми Мене до себе, ти ще недостатньо прийняв Мене. Прийми Мене так, як ти вже неодноразово Мені обіцяв. Дотримай слова, адже ти присягав не тільки повністю бути Моїм, але так Мене прийняти, щоб і Я була всеціло твоєю. Ти стільки разів повторював Мені ці слова, і вони не мали ніякого іншого значення. Отож, прийми Мене тепер до себе так, як ти це обіцяв! Не бентеж Мене цим очікуванням. Я так довго чекаю, так довго очікую тієї години, тієї миті, коли ти повністю забереш Мене до себе і допустиш до глибини своєї душі”.
(о. Део)

Марійний вимір життя Христового учня особливим чином висловлюється за посередництвом саме такої синівської довіри до Богородиці, що бере свій початок у завіті Відкупителя на Голгофі. По-синівськи довіряючи себе Пресвятій Діві Марії, християнин – подібно як Апостол Йоан – „приймає” Матір Христа і вводить Її в усе те, що становить його особисте внутрішнє життя, тобто його людське й християнське „я”: „узяв Її до себе”. Таким чином, він намагається увійти в спасенний обсяг тієї „материнської любові”, з якою Мати Відкупителя „піклується братами Сина свого” і „причиняється до їх зродження та виховання”, згідно з тією мірою дару, яка кожному притаманна за силою Христового Духа. Так також здійснюється оте материнство з Духа, яке стало участю Пресвятої Діви Марії під Хрестом та у горниці.
(Йоан Павло ІІ, Redemptoris Mater, п. 45)

АНТИФОН
Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво.
(Sub Tuum)

ПІСНЯ: Іс. 27, 2-5
Того дня скажуть:
„Любий виноградник – співайте про нього!”
„Я Господь – його сторож.
Я щохвилини його поливаю
і, щоб нічого з ним не сталося,
я стережу його вночі і вдень.
Я більш не маю гніву.
А якщо були б в ньому будяки й тернина,
то я пішов би на них боєм,
спалив би їх усіх до одного.
Хібащо він буде шукати захисту в мене,
схоче укласти мир зо мною –
нехай же укладе мир зо мною!”

Іспит сумління (моліться цими словами повільно)
Мій добрий і милосердний Отче, стою перед Тобою. Я знаю, що Ти мене бачиш й чуєш. Хочу сказати Тобі сьогодні: я вірю, що Ти можеш мене очистити. Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвітли мою пам’ять і моє серце, Мій ангеле-охоронцю, допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь.

(Тепер пригадайте собі, якими були ваші ранкові постанови, згадайте, що сталося в цей день, які почуття були у вас на серці. Оцініть, чим би були задоволені Марія та Ісус, та подякуйте за це)

Спасибі, Господи, за думки про Тебе, за витривалість у добрі, за сили відкидати спокуси, за добре натхнення, за …

(Тепер оцініть, чим би не були задоволені Марія та Ісус, перепросіть за гріхи і занедбання)

Милосердний Боже, пробач мені….. Мені шкода …. Я жалію, що…

Прошу Тебе, добрий Отче! Допоможи мені завтра не впасти в спокусу… Допоможи боротися зі своєю провиною… Я хочу бути схожим(ою) на Ісуса та Марію і хочу так, як вони…

Особливо прошу Тебе про чесноти … (наприклад, смирення, лагідність …)

Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати.

Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день.

Ісусе довіряю Тобі!
Царице миру, молися за нас!

Молитва посвяти Ісусові через Марію
Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення.
Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця.
О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь.

Богородице Діво, Царице миру і примирення,
молися за нас і за цілий світ. (3 рази)

Попередня

ДЕНЬ П’ЯТИЙ: ВСЕЛЕНСЬКЕ ЗАСТУПНИЦТВО

Наступна

ДЕНЬ СЬОМИЙ: П’ЯТИДЕСЯТНИЦЯ ЛЮБОВІ