ТРЕТІЙ ДЕНЬ: ВБОГІСТЬ ДУХОМ

Третій день
Вбогість духом

Посвята внутрішніх цінностей
Відмовляємо молитви:
Знак хреста
В ім’я Отця і Сина і Святого Духа

Гімн до Духа Святого
Veni, Creator Spiritus

О, Дух Сотворитель, прийди
До спраглих душ, вірних Тобі,
В небесну благодать веди,
Не дай серцям бути в журбі.
Потіш нас у час каяття,
Бога найвищий для нас дар,
Вогонь любові, джерело життя,
Наших душ неземний вівтар.
Ти приносиш нам сім дарів,
З волі Отця повсякчас,
Його ласкою нас зігрій,
Надихаєш даром слова нас.
Світлом осяй наш виднокіл,
В серця любов святу впусти
І кволу неміч наших тіл
Своєю міццю захисти.
Відкинь подалі ворогів
І обдаруй всіх миром враз,
І дай позбавитись гріхів,
Що скрізь підстерігають нас.
В Тобі пізнаємо Отця,
Дай, щоб і Сина знать могли,
В трьох Іпостасях Бога Творця
Ми повноту любові знайшли. Амінь
“Вірую…” (Апостольський символ віри)
“Радуйся, Маріє…” (10 раз в наміреннях Богородиці)

Послання Богородиці, 25 листопада 1990., Меджуґор’є.
“Дорогі діти! Сьогодні закликаю вас чинити діла милосердя з любов’ю та з любові до Мене й ваших та Моїх братів і сестер. Дорогі діти, все, що ви робите іншим, робіть із великою радістю й покорою перед Богом. Я з вами і день у день приношу ваші жертви й молитви Богові за спасіння світу. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Магніфікат
Величає душа моя Господа,
і радіє мій дух у Бозі, Спасі моїм,
що зглянувся Він на покору Своєї слугині,
бо віднині ублажатимуть мене всі роди,
велике бо вчинив мені Всемогутній, і святе Його Ім’я,
Милосердя Його з роду в рід на тих, які Його бояться!
Він показує міць Свого рамена, розпорошує тих, хто пишається думкою серця свого!
Він могутніх скидає з престолів, підіймає смиренних,
Наситив благами голодних, багатих же відіслав з порожніми руками!
Пригорнув Він Ізраїля, Свого слугу, щоб милість згадати,
як обіцяв був батькам нашим, Аврааму і потомству його аж повіки!
Рекомендовані читання:

І Послання Апостола Павла до Корінтян 1, 20-29.
Де мудрий? Де учений? Де дослідувач віку цього?» Хіба Бог не зробив дурною мудрість цього світу? А що світ своєю мудрістю не спізнав Бога у Божій мудрості, то Богові вгодно було спасти віруючих глупотою проповіді. Коли юдеї вимагають знаків, а греки мудрости шукають, – ми проповідуємо Христа розп’ятого: -ганьбу для юдеїв, і глупоту для поган, а для тих, що покликані, -чи юдеїв, чи греків – Христа, Божу могутність і Божу мудрість. Бо, нібито немудре Боже – мудріше від людської мудрости, і немічне Боже міцніше від людської сили. Погляньте, брати, на звання ваше: не багато мудрих тілом, не багато сильних, не багато благородних;
але Бог вибрав немудре світу, щоб засоромити мудрих, і безсильне світу Бог вибрав, щоб засоромити сильних, -і незначне світу та погорджене Бог вибрав, і те, чого не було, щоб знівечити те, що було, щоб жадне тіло не величалося перед Богом.

Св. Людовик Марія Ґріньйон де Монфорт: “Трактат про істине вшанування Святої Діви”
Бог Син вступив до Її дівичого лона, як новий Адам до свого земного раю, щоби у ньому оселитися і в укритті здійснити чуда ласки. Замкнутий в Її лоні, Бог Чоловік знайшов повноту свободи. Його міць виявилася у тому, що дав можливість виносити Себе Діві. Знайшов Він Свою славу і славу Отця, укрившись від усякого земного створіння, щоб об’явитися лишень Марії. Прославив Свою незалежність і Велич через залежність від тієї найвдячнішої Діви Своїм Воплоченням, Народженням, Жертвою у святині, Своїм тридцятилітнім укритим життям, і навіть Своєю смертю, при якій Вона була присутня, щоб міг з’єднатися з Нею в жертві Отцю Предвічному, як колись Ісаак був жертвуваний за дозволом Авраама згідно з волею Божою.
Енцикліка REDEMPTORIS MATER, св. Івана-Павла ІІ, Папи Римського, 12

Марія, отже, ведена любов’ю, вирушила до дому своєї родички. Ввійшовши в дім, у відповідь на привіт Марії, Єлисавета “сповнилася Святим Духом”, чуючи як здригнулася дитина в її лоні, сильним голосом привітала Марію: “Благословенна ти між жінками й благословен плід лона твого” (Лк. 1,40-42). Цей вигук чи радісне привітання Єлисавети пізніше ввійшло до молитви ,,Богородице Діво”, як продовження ангельського привіту, стаючи таким чином однією з молитов, яку Церква найчастіше повторює. Ще більше говорять наступні слова Єлисавети, вміщені в питанні: “Звідкіля мені це, що прийшла до мене Мати Господа мого?” (Лк. 1,43). Єлисавета дає свідчення Марії: пізнає і проголошує, що перед нею стоїть Мати Господа, Мати Месії. В цьому свідченні бере участь також син, що його Єлисавета має в своєму лоні: “дитина з радости здригнулася в моїм лоні” (Лк. 1,44). Ця дитина – це майбутній Іван Христитель, що над Йорданом вкаже на Ісуса, як Месію.

Всі слова привіту Єлисавети мають важливе значення, однак, найважливіше значення має те, що вона сказала наприкінці: “Щаслива та, що повірили, бо здійсниться сказане їй від Господа” (Лк. 1,45). Ці слова можна поставити поруч вислову “повна благодаті” з ангельського привіту. В обидвох текстах виявляється основний маріологічний зміст, тобто основна істина про Марію, яка насправді присутня в таїнстві Христа саме тому, що, “повірила”. Повнота благодаті, при Благовіщенні ангела, означає дар самого Бога; віра Марії, яку звіщає Єлисавета при відвідинах, вказує на те, як Діва з Назарету, відповіла на цей дар.

Іспит сумління (моліться цими словами повільно)

Мій добрий і милосердний Отче, стою перед Тобою. Я знаю, що Ти мене бачиш й чуєш. Хочу сказати Тобі сьогодні: я вірю, що Ти можеш мене очистити. Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвітли мою пам’ять і моє серце, Мій ангеле-охоронцю, допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь.

(Тепер пригадайте собі, якими були ваші ранкові постанови, згадайте, що сталося в цей день, які почуття були у вас на серці. Оцініть, чим би були задоволені Марія та Ісус, та подякуйте за це)

Спасибі, Господи, за думки про Тебе, за витривалість у добрі, за сили відкидати спокуси, за добре натхнення, за …

(Тепер оцініть, чим би не були задоволені Марія та Ісус, перепросіть за гріхи і занедбання)

Милосердний Боже, пробач мені….. Мені шкода …. Я жалію, що…

Прошу Тебе, добрий Отче! Допоможи мені завтра не впасти в спокусу… Допоможи боротися зі своєю провиною… Я хочу бути схожим(ою) на Ісуса та Марію і хочу так, як вони…

Особливо прошу Тебе про чесноти … (наприклад, смирення, лагідність …)

Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати.
Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день.
Ісусе довіряю Тобі!
Царице миру, молися за нас!

Молитва посвяти
Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення.
Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця.
О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь.

Богородице Діво, Царице миру і примирення,
молися за нас і за цілий світ. (3 рази)

Попередня

Проповідь 04.05.2020

Наступна

Проповідь 05.05.2020