ДЕНЬ ДРУГИЙ: МАТИ СЛОВА. РОЗМОВА З МАРІЄЮ

День другий
Мати Слова. Розмова з Марією
(16-ий день)
Присвячення наших слів та думок
В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

ЗАКЛИК
Духу Святий, Божий Заступнику, Отче вбогих, Утішителю засмучених, Ти, що освячуєш наші душі, я схиляюсь перед Тобою в найглибшому смиренні і, разом з оточуючими Твій престол Серафимами, тисячі разів повторюю: „Свят! Свят! Свят!”.
Безліччю благодатей наповнив Ти душу Марії, святою ревністю розпалив серця Апостолів. Благоволи також і моє серце запалити Твоєю любов’ю.
Ти – Дух Божий, зміцни мене в боротьбі з силами зла;
Ти – вогонь, розпали мене вогнем Твоєї любові;
Ти – світло, просвічуй мене і дай мені пізнання того, що вічне;
Ти – голубка, очисти мої звичаї;
Ти – подих солодкий, втихомирюй бурі, що викликають в мені пристрасті;
Ти – уста; нехай я ніколи не перестану Тебе прославляти;
Ти – хмарина, покрий мене тінню захисту Твого;
І, нарешті, Ти єси джерелом усіх дарів неба!
Благаю Тебе, оживотвори мене благодаттю, освяти Твоєю любов’ю, веди Своєю мудрістю, в доброті своїй усинови мене і в милосерді Своєму рятуй мене, щоб я ніколи не перестав приклонятися Тобі, любити і прославляти Тебе, спочатку – в своєму житті на землі, а потім – впродовж всієї вічності в небі.
(св. Альфонс де Лігуорі)

Посвята Святому Йосифу
О улюблений Св. Йосифе, прийми мене за Свою дитину, заопікуйся моїм спасінням, чувай наді мною вдень і вночі, захорони мене від нагоди до гріха, здобудь для мене чистоту душі і тіла! Через Твоє заступництво перед Ісусом подай мені Духа жертви, покори і самозречення, палаючої любові до Ісуса у Св. Тайнах, солодкої і ніжної любові до Пречистої Діви Марії, Божої Матері. Св. Йосифе, будь при мені протягом мого життя і в годину смерті, а на Божому суді осягни для мене прихильність Ісуса, мого милосердного Спасителя. Амінь
Св.Бернардин Сієнський

Вірую…” (Апостольський символ віри)
“Радуйся, Маріє…” (10 раз в наміреннях Богородиці)

Слово Боже

1 Пт 3, 9-10: Не платіть злом за зло чи лайкою за лайку, а, навпаки, благословляйте, бо ви на те покликані, щоб успадкувати благословення. Бо хто хоче життя любити й бачити дні добрі, хай береже язик від лихого, уста від слів лукавих.

Послання Богородиці, 25 лютого 1989 p., Меджуґор’є
“Дорогі діти! Сьогодні вас закликаю до молитви серцем. Протягом цього благодатного часу хочу, щоб кожен із вас з’єднався з Ісусом. Але без неустанної молитви ви не можете відчути краси й величі ласк, які пропонує вам Бог. Тому, дітоньки, постійно наповнюйте своє серце навіть найменшими молитвами. Я є з вами й неустанно чуваю над кожним серцем, яке Мені віддається. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

РОЗДУМИ
Чи існує для сина зв’язок ближчий і рідніший, ніж зі своєю матір’ю, а для Божого Сина – з Матір’ю Божою? Адже Вона зачала Його в своєму тілі, носила в лоні, огортала і обіймала в собі, немов коштовну частинку себе, більше того – частинку найкоштовнішу. Та, котра стає матір’ю, від природи наділяється привілеєм носити в одному тілі подвійного духа, подвійне серце та подвійне життя. Діва, вибрана на Матір Божу, була наділена природою та благодаттю, таким же даром. Вона могла носити в собі Ісуса, немов частину Самої Себе, і бути з Ним так міцно з’єднаною духом, серцем і життям, що Він став духом з Її духа, серцем з Її серця та життям з Її життя.
Маріє, Ти дала життя Ісусові як своєму Синові. Однак, це Ти отримуєш від Нього життя, адже Він – Твій Бог. Так, отже, Ти водночас життя даєш і життя приймаєш. Як Божественне Слово, що одночасно дає і приймає існування, життя і вічну славу, так і Ти, О Пресвята Діво. Ти, за Його прикладом, життя отримуєш і життя даєш, тому що Ти удостоїлась стати Матір’ю Втіленого Слова. Ти обдаровуєш Ісуса життям і від Нього життя приймаєш. Ти даєш життя Ісусові, оживляючи Своїм серцем і Своїм духом серце і дух Ісуса. Водночас, із Серця і тіла Ісуса, котрий живе і перебуває в Тобі, Ти наповнюєшся життям у власному серці, тілі і дусі.
(Кардинал Берулій)

Церква, навчена Святим Духом і обдарована набутими впродовж віків знаннями, визнає, що вшанування Пресвятої Діви Марії – підпорядковане вшануванню Божого Відкупителя і з ним зв’язане – показує велику силу і успіх у душпастирській праці, а також має дуже велике значення для віднови християнського життя. Неважко побачити причину такого успіху. Багаторазова місія Марії щодо Божого народу – це воістину надприродна реальність, що діє і плодоносить в організмі Церкви. Приємно роздумувати над окремими складовими такої місії, з якої усі, відповідно до своєї успішності, прямують до відтворення в дітях духовних рис Єдинородного Сина. Материнське заступництво Пресвятої Діви, приклад Її святості і благодать Божа, яка в Ній знаходиться – це для людського роду основа надії на небесні блага.
(Павло VI, Marialis cultus, п. 57)

АНТИФОН
Оце в лоні Марії
Серце Ісуса стало самим вогнем
і повне Духа Святого благає:
Любові, Любові, Любові Бога.
(св. Людовик Марія Гріньйон де Монфорт)

ПІСНЯ: Йо. 1, 1-18
Споконвіку було Слово,
і з Богом було Слово, і Слово було – Бог.
З Богом було воно споконвіку.
Ним постало все,
і ніщо, що постало, не постало без нього.
У ньому було життя,
і життя було – світло людей.
І світло світить у темряві,
і не пойняла його темрява.
Був чоловік, посланий Богом,
Ім’я йому – Йоан.
Прийшов він свідком – свідчити світло,
щоб усі з-за нього увірували.
Не був він світло –
був лише, щоб свідчити світло.
Справжнє то було світло –
те, що просвітлює кожну людину.
Воно прийшло у цей світ.
Було у світі, і світ ним виник –
і світ не впізнав його.
Прийшов до своїх –
а свої його не прийняли.
Котрі ж прийняли його –
тим дало право дітьми Божими стати,
які в Ім’я його вірують;
які не з крові, а ні з тілесного бажання,
ані з волі людської,
лише – від Бога народилися.
І Слово стало тілом, і оселилося між нами,
і ми славу його бачили –
славу Єдинородного від Отця,
благодаттю та істинною сповненого.
Свідчить про нього Йоан
і проголошує, промовляючи:
„Ось той, про кого я говорив:
Той, що йде за мною, існував переді мною,
був раніше за мене.”
Від його повноти
прийняли всі ми
благодать за благодать.
Закон бо був даний від Мойсея,
благодать же й істина
прийшла через Ісуса Христа.
Ніхто й ніколи Бога не бачив.
Єдинородний Син, що в Отцевому лоні –
той об’явив.

Духовні вправи на сьогодні:

Іспит сумління
Молись повільно цими словами:

Мій добрий і милосердний Отче, стою перед Тобою. Я знаю, що Ти мене бачиш й чуєш. Хочу сказати Тобі сьогодні: я вірю, що Ти можеш мене очистити. Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвітли мою пам’ять і моє серце, Мій ангеле-охоронцю, допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь.

(Тепер пригадайте собі, якими були ваші ранкові постанови, згадайте, що сталося в цей день, які почуття були у вас на серці. Оцініть, чим би були задоволені Марія та Ісус, та подякуйте за це)
Спасибі, Господи, за думки про Тебе, за витривалість у добрі, за сили відкидати спокуси, за добре натхнення, за …

(Тепер оцініть, чим би не були задоволені Марія та Ісус, перепросіть за гріхи і занедбання)
Милосердний Боже, пробач мені….. Мені шкода …. Я жалію, що…

Прошу Тебе, добрий Отче! Допоможи мені завтра не впасти в спокусу… Допоможи боротися зі своєю провиною… Я хочу бути схожим(ою) на Ісуса та Марію і хочу так, як вони…
Особливо прошу Тебе про чесноти … (наприклад, смирення, лагідність …)
Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати.
Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день.

Ісусе, я довіряю Тобі!
Царице Миру, молись за нас!

Молитва посвяти Ісусові через Марію
Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення.
Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця.
О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь.

Богородице Діво, Царице миру і примирення,
молися за нас і за цілий світ. (3 рази)

Попередня

ДЕНЬ ПЕРШИЙ: ЄДНІСТЬ З ЛЮДСЬКОЮ ПРИРОДОЮ ХРИСТА

Наступна

ДЕНЬ ТРЕТІЙ: ЗНАЙДЕННЯ ІСУСА В ХРАМІ