Поверніться до Бога (о. Любо Куртович, OFM)

Послання апостола Павла до євреїв починається так: «Багаторазово й багатьма способами Бог говорив колись до батьків наших через пророків. За останніх же оцих днів він говорив до нас через Сина, якого зробив спадкоємцем усього і яким створив віки» (Євр. 1, 1-2).

Бог ніколи не залишає Свого народу. Він винахідливий у способах торкнутися серця людини й притягнути її до Себе, щоб урятувати від самої себе й увести в повноту життя, яке Він хоче нам дати.

І в наші дні Діва Марія, подібно до старозавітних пророків, не залишає нас, Своїх дітей. Вона невтомна, терпляча, наполеглива у Своїх материнських закликах. Вона не відмовляється від нас, навіть коли ми відмовляємось і від Бога, і від самих себе.

Вона прожила життя, схоже на наше. З кожним роком Вона зростала у вірі, пройшла через усі тяготи людського життя, пережила всі страждання, болі, радості та втрати, а наприкінці на неї чекала смерть Сина Ісуса.

Сьогодні, у наші дні, Вона звертається до нас з небес, звідки краще видно духовний стан людей. Ми зайняті повсякденними проблемами, живемо на рівні тілесних та мирських турбот і не помічаємо духовної реальності, яка єдина здатна дати життя. Дивно, що людина може бути настільки сліпою й не бачити, що ми живемо, рухаємося й узагалі існуємо в Богові.

Як мати, Вона найкраще визначає наш духовний стан і бачить нашу загубленість. Тому Вона (і не лише в цьому посланні) закликає нас повернутися до Бога, до молитви, до Божих заповідей, посту, жертви. У Її словах ми чуємо відгук слів старозавітних пророків, які зверталися із закликом до обраного Богом народу: «Поверніться ж до Мене, і Я до вас повернуся, — говорить Господь сил» (Мал. 3,7).

І через пророка Йоіла Бог закликає: «Поверніться до Мене всім вашим серцем, у пості, у плачі й у жалі. Роздеріть серце ваше, а не одежу вашу, і поверніться до Господа, Бога вашого, бо Він благий і милосердний, довготерпеливий і многомилостивий, — і уболіває над нещастям» (Йоіл 2,12-13). А в пророка Єремії сказано так: «Наверніться кожен від своєї злої дороги, вчиніть добрими ваші путі й ваші вчинки» (Єр. 18,11).

Людина, яка починає повертатися на правильний шлях, відчуває, що до неї одночасно повертається і Бог, бо вона починає Його краще відчувати. Повернись, людино, до Господа, Бога твого (пор. Ос. 14,2).

Наша Мати Марія каже, що ми загублені. Найскладніше – помітити, відчути цю загубленість. Євангельська притча про милосердного отця демонструє, що життєві тяготи стали приводом до духовного пробудження молодшого сина. У періоди негараздів і страждань нам можуть бути даровані миті, коли очі відкриються – і ми побачимо свою загубленість та пізнаємо Бога, Який є ніжність і милосердя.

Протягом усіх цих років, завдяки присутності та близькості Богородиці, на нас спочиває Божий погляд – добрий і сповнений ніжності. Погляд Богородиці – це погляд Матері, яка любить Своїх дітей і хоче, щоб і ми почали дивитись Її очима на Бога, на себе та навколишній світ; щоб ми не блукали, а ходили Божими шляхами миру, радості та повноти життя.

Молитва: Діво Маріє, ми прибігаємо до Тебе, яка невпинно закликає нас стати на шлях, що веде до Бога. Ти всім Своїм єством була і є звернена до Бога, сповнена Богом та хочеш, щоб і ми день у день ставали більш схожими на Тебе. Доторкнися й обійми кожне серце Своїм Материнським Непорочним Серцем. Особливо доручаємо Тобі серця, які зранені, затверділі, у відчаї. Діво Маріє, молися з нами і за нас за всіх нас, хто загублений, не має світла й блукає, утративши ціль. Ти, о Маріє, благодаті повна, наречена Святого Духа, доручи й відведи нас до Свого Сина, щоб ми стали якомога більше схожі на Нього. Особливо приносимо Тобі всіх, що загубилися, всіх, хто віддалився від Бога.

Випроси всім нам, о Маріє, сили й смирення для щирого покаяння, навернення та повернення до Отця, Який на всіх нас чекає, як той милосердний отець із Євангелія, Який радіє кожній Своїй дитині, що повертається до Нього. Амінь.

Попередня

Надія на краще майбутнє (Тереза Ґажійова)

Наступна

Молитва на вервиці в першу суботу місяця, 7.05.2022 р.