Нехай молитва буде для вас життям. M.M.

Здається, що за минулі роки явлінь Богородиці ми вже стільки разів чули від Неї ці або подібні до них слова. Ніби безнастанно повторюються одні й ті ж материнські заклики. Проте це відбувається не без важливої на те причини: так само, як нашому тілесному організмові потрібні дихання й повітря, так і для нашого духовного організму, як дихання, необхідна молитва.
Для Богородиці молитва була життям. Коли Євангеліє розповідає нам про Марію, воно бере з Її вуст молитву. Так, під час Благовіщення з Її Серця виходить найпрекрасніша на світі молитва: «Ось я Господня слугиня: нехай зо мною станеться по твоєму слову!» (Лк. 1, 38). Під час відвідин Єлизавети з Серця Марії виходить молитва «Величає душа Моя Господа(…)». Під час і після народження Ісуса починають проявлятися Божі чудеса: «Марія ж пильно зберігала все це, роздумуючи у своїм серці» (Лк. 2, 19). На весіллі в Кані Марія звертається з проханням до Ісуса, заступаючись за молодят. На Голгофі Марія приносить Ісуса Отцеві як жертву людства. У світлиці Тайної вечері Марія перебуває разом із апостолами й учнями в постійній молитві й очікуванні, поки здійсниться обіцяне Ісусом.

Марія приносить і дарує нам Бога. Вона хоче ввести нас у власний досвід пізнання Бога…

Марія не дає і не передає нам порожніх слів та ідей. Вона приносить і дарує нам Бога. Вона хоче ввести нас у власний досвід пізнання Бога.
1475759781_francisc

Якщо ми поглянемо на життєписи святих, то відразу побачимо, що всі вони були людьми молитви. А по-іншому й не може бути. Так, святий Франциск Ассизький провів безліч ночей у чуванні, повторюючи:«Бог мій — усе моє». І це пояснює, чому його апостольської місії ніщо не змогло зупинити і чому після восьми століть францисканство все ще настільки живе, настільки свіже й нове.

«Бог мій — усе моє». (св. Франциск Ассизький)

Святий апостол Павло також звертає нашу увагу: «Безперестанку моліться!» (1 Сол. 5, 17);«Дякуйте за все завжди Богові й Отцеві в ім’я Господа нашого Ісуса Христа» (Еф. 5, 20). Нам не сказано невпинно працювати, чувати й постити, проте нам дано закон невпинно молитися. І ця невтомна ревність може прийти тільки з любові. Боротьба молитви з нашою лінню й млявістю є боротьбою любові смиренної, повної довіри та непохитної.
Молитва:
Пресвята Діво Маріє, дякуємо Тобі за те, що Ти не втомлюєшся повторювати нам і кликати нас до Бога — джерела життя. Ти Сама досвідчила і пізнала Бога, бо Ти вся сповнена Ним і вся відкрита Йому. Дякуємо Тобі за Твою Материнську турботу. Дякуємо Тобі за кожне слово, яким Ти звертаєшся до нас зі Свого Серця, повного Материнської любові до кожного з нас. Випроси нам рішучості слідувати шляхами молитви та святості, якими ходила і Ти. Поведи нас дорогою, що веде до Бога, щоб і ми самі ще більше пізнали Бога любові й милосердя. Випроси нам благодаті витривалості і постійності, щоб ми були свідками життя в достатку, що приходить від Бога, Якому Ти служила і служиш. Амінь.

Попередня

Молитва – життя. Терезія Ґажіова

Наступна

Послання Богородиці, Цариці Миру, 25 жовтня 2016 року