ДЕНЬ ДРУГИЙ: НАРЕЧЕНА БОЖИХ ЗАДУМІВ

День другий
Наречена Божих задумів
(9-ий день)

Присвячення невинних істот
В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

ЗАКЛИК
Прийди, Отче світла,
обдаруй мене Твоєю мудрістю,
яка розпізнає смак правди,
і запрошенням до любові, яка служить,
яка хоч і спонукає,
однак, не примушує.
Дай мені свою плідну благодать,
щоб моє серце рвалося до Тебе,
і цього глибокого святого миру
всемогутньої Твоєї допомоги.

Ти не знищиш моєї вільної волі –
нерідко злої – Тобі ж бо неслухняній;
Я ж лякаюсь моєї власної свободи,
адже занадто часто чинить опір
натхненням Твоєї благодаті.
І ось я схиляюся перед Тобою!
Прийди і дій в мені
в могутності Своєї сили.
(св. Людовік Марія Гріньйон де Монфорт)

Посвята Святому Йосифу
О улюблений Св. Йосифе, прийми мене за Свою дитину, заопікуйся моїм спасінням, чувай наді мною вдень і вночі, захорони мене від нагоди до гріха, здобудь для мене чистоту душі і тіла! Через Твоє заступництво перед Ісусом подай мені Духа жертви, покори і самозречення, палаючої любові до Ісуса у Св. Тайнах, солодкої і ніжної любові до Пречистої Діви Марії, Божої Матері. Св. Йосифе, будь при мені протягом мого життя і в годину смерті, а на Божому суді осягни для мене прихильність Ісуса, мого милосердного Спасителя. Амінь
Св.Бернардин Сієнський

Вірую…” (Апостольський символ віри)
“Радуйся, Маріє…” (10 раз в наміреннях Богородиці)

Слово Боже

Мт 2, 14-17: Вставши Йосиф, узяв уночі дитятко та його матір і пішов у Єгипет, де перебув до смерти Ірода, щоб збулося сказане Господом через пророка: “З Єгипту я покликав мого сина.” Тоді Ірод, побачивши, що мудреці з нього насміялись, розлютився вельми й послав повбивати у Вифлеємі й по всій його окрузі всіх дітей, що мали менше, ніж два роки, згідно з часом, що пильно вивідав був від мудреців. Тоді справдилось те, що сказав був пророк Єремія.

Послання Богородиці, 25 грудня 1992 p., Меджуґор’є
“Дорогі діти! Сьогодні хочу всіх вас узяти під Свій Покров і захистити вас від усіх нападів сатани. Сьогодні день миру, але в цілому світі – багато немиру. Тому закликаю вас, щоб усі разом зі Мною, через молитву, будували новий світ миру. Без вас Я не можу цього зробити. І тому закликаю вас Своєю Материнською любов’ю, а все інше Бог виконає. Тож відкрийтеся Божим планам та Його задумам, щоби ви могли співпрацювати з Ним заради миру й добра. Не забувайте, що ваше життя не є вашим, але даром, яким маєте радувати інших та вести їх до вічного життя. Дорогі діти, нехай вас завжди супроводжує ніжність Мого Маленького Ісуса. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

РОЗДУМИ
Кожна дружина, будучи наділена всіма правами та привілеями, притаманними заміжнім жінкам, вступає у володіння свого чоловіка та рівноправно користується його майном. Єднається з чоловіком серцем та душею, духом, думками та волею, стаючи з ним одним цілим. Вона бере участь в його планах, діяльності та рішеннях. Також і Бог Отець – Наречений вірний та святий, забажав запросити Пресвяту Діву Марію до спільної єдності; дозволив Їй володіти своєю Особою, всіма благодатями, скарбами і славою, а також разом з Нею запрагнув зреалізувати свої задуми.
(Жан Жак Ольє)

В Одкровенні поряд із „великим знаменням” жінки (пор. 12, 1) з’являється „інше знамення на небі”: „великий дракон червоний” (12, 3), що символізує Сатану, уособлення могутності зла, всіх сил зла, які діють в історії і протистоять місії Церкви.
Марія тут осяює також Спільноту Віруючих: ворожість сил зла є тим таємним опором, який, перш ніж він торкнеться учнів Христа, спрямований проти Марії. Аби врятувати життя Сина від тих, хто Його боїться, вбачаючи в Ньому загрозу й небезпеку для себе, Марія змушена втікати з Йосифом і Дитям до Єгипту (пор. Мт. 2, 13-15).
Так Марія допомагає Церкві усвідомити, що життя завжди перебуває в центрі великого змагання між добром і злом, між світлом і темрявою. „Дитя”, якого дракон хоче пожерти (пор. Одкр.12, 4), є образом Христа, народженого Марією, „коли сповнився час” (Гл. 4, 4), котрого Церква повинна невтомно нести людям у різні епохи історії. Але дитя – це також образ кожної людини, кожної дитини, особливо кожної слабкої та, перебуваючої у загрозі, істоти, тому що, як нагадує нам ІІ Ватиканський Собор, „Син Божий через своє втілення певною мірою з’єднався з кожною людиною”. Саме в „тілі” кожної людини Христос невпинно являє себе, єднаючись із нами так, що будь-яке заперечення життя в людині – це насправді запереченням Христа. Це і є власне та захоплююча й, водночас, вимоглива істина, що її об’являє нам Христос і невтомно проголошує Його Церква: „Хто приймає дитину в моє ім’я, той мене приймає” (Мт. 18, 15). „Істинно кажу вам: усе, що ви зробили одному з братів найменших – ви мені зробили” (Мт. 25, 40).
(Йоан Павло ІІ, Evangelium Vitae, п. 104)

МОЛИТВА ПОСВЯТИ
Маріє, Мати Милосердя, маленька Обручнице милосердного Отця, Ти – Його лоно, а також материнська любов для Сина та безлічі Його братів! Маріє, Твоє Серце було пробите людською злістю, коли Ірод дізнався про Божий план щодо свого народу. Тобі, Маріє, я присвячую лоно всіх матерів на землі.
Маріє, Нова Єво, Маріє, що завжди живеш, Мати Життя, я присвячую Тобі всіх ненароджених дітей світу, а особливо тих, котрі народяться у найважчих умовах; також і тих, котрих позбавлено життя, перш ніж вони почали в ньому розвиватися. Я присвячую Тобі всі безневинні душі, котрих тіла було розчавлено в крові їхніх матерів.

АНТИФОН
Маріє – Ти книга, в якій сьогодні було записане наше правило. В Тобі сьогодні була записана мудрість Предвічного Отця. В Тобі сьогодні об’явилась сила та вільність людини.
(св. Катерина з Сієни)

ПСАЛОМ 147
Хваліте Господа, бо добрий!
Співайте Богу нашому, бо милий!
Хвала бо йому подобає.
Господь Єрусалим будує,
розсіяних Ізраїля збирає.
Розбитих серцем він зцілює
і перев’язує їх рани.
Він число зірок лічить
і кожну пойменно називає.
Великий наш Господь, велика його сила,
і розумові його немає міри.
Господь принижених підносить,
а нечестивих понижує додолу.
Співайте Господеві на подяку,
хваліте Господа нашого на арфі.
Він хмарами вкриває небо,
готує дощ на землю,
ростить траву на горах.
Дає для скоту поживу
і воронятам, що квилять.
Він милується не силою коня
і не ноги мужа йому довподоби –
Господь любить тих, що його бояться,
що його милості чекають.
Слав Господа, Єрусалиме!
Хвали, Сіоне, Бога Твого!
Бо він укріпив брам твоїх засуви,
благословив дітей твоїх посеред тебе.
Він робить мир у твоїх межах,
насичує тебе ситтю пшеничною.
Він посилає своє слово на землю,
слово його несеться швидко.
Він дає сніг, як вовну;
як попіл, іній розсипає,
кришками лід кидає, –
перед його морозом, хто встоїться? –
він посилає своє слово і їх розтоплює,
подме своїм вітром – течуть води.
Він Якову звістив своє слово,
Ізраїлеві свої присуди й свої устави.
Ніякому народові він не вчинив так,
і присудів своїх він не явив їм.
Алилуя!

Іспит сумління (моліться цими словами повільно)
Мій добрий і милосердний Отче, стою перед Тобою. Я знаю, що Ти мене бачиш й чуєш. Хочу сказати Тобі сьогодні: я вірю, що Ти можеш мене очистити. Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвітли мою пам’ять і моє серце, Мій ангеле-охоронцю, допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь.

(Тепер пригадайте собі, якими були ваші ранкові постанови, згадайте, що сталося в цей день, які почуття були у вас на серці. Оцініть, чим би були задоволені Марія та Ісус, та подякуйте за це)

Спасибі, Господи, за думки про Тебе, за витривалість у добрі, за сили відкидати спокуси, за добре натхнення, за …

(Тепер оцініть, чим би не були задоволені Марія та Ісус, перепросіть за гріхи і занедбання)

Милосердний Боже, пробач мені….. Мені шкода …. Я жалію, що…

Прошу Тебе, добрий Отче! Допоможи мені завтра не впасти в спокусу… Допоможи боротися зі своєю провиною… Я хочу бути схожим(ою) на Ісуса та Марію і хочу так, як вони…

Особливо прошу Тебе про чесноти … (наприклад, смирення, лагідність …)

Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати.

Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день.

Ісусе довіряю Тобі!
Царице миру, молися за нас!

Молитва посвяти Ісусові через Марію
Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення.
Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця.
О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь.

Богородице Діво, Царице миру і примирення,
молися за нас і за цілий світ. (3 рази)

Попередня

Проповідь 10.05.2020

Наступна

Проповідь 11.05.2020